Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mniej FPS niż podają w sklepach ?


Recommended Posts

Witam !

 

Zanim zacznę chcę spytać adminów, czy dobrze wsadziłem temat. I jeżeli temat jest podobny to proszę o usunięcie mojego, gdyż mimo prób nie znalazłem podobnego.

 

Czyli tak. Kupiłem w lipcu 2011 roku AK-47 ( cm.046 ) i wg. strony ( GunFire ) mój karabin ma 450 FPS'ów.

Ostatnio na własną rękę wymieniłem komorę plastikową na metalową, gumkę standardową na Guardera i zębatki. Na wszelki wypadek stwierdziłem, że wyślę go do GF na przegląd. Konsultant powiedział mi, że wymieni mi także tłok, listwę popychacza i łożyska. Oczywiście po zmontowaniu karabinu przestrzelili go na chronometrze, i co wyszło ? Zadziwiające 395-405 FPS !

Moje pytanie tutaj brzmi - gdzie się podziało to 50 FPS'ów ? Czy aż tak bardzo strony pośrednicze ASG zawyżają ilość FPS'ów ? Czy nowe części, które wydają się lepsze pogorszyły sprawę ? Liczę na jakąś pomoc, gdyż trochę mnie to zdziwiło, że oddaje karabin do profesjonalnego sklepu, i jeszcze nie mam FPS'ów.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze.Zawyżanie fps'ów przez sklepy to standard,i z tym się trzeba liczyć.

Po drugie.Twoja replika jest chińskiego pochodzenia.W stocku mają słabe sprężyny,które się z czasem ubijają.

Po trzecie.Różnica rzędu 50 fps nie jest tragiczna.Moja gieta umarexa(nówka sztuka) zamiast mieć 400fps,posiadała przerażającą moc 270 fps.Przyczyną był fatalnie złożony fabryczny gearbox.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Inaczej, to wiedziałem, że zawyżają ilość FPS, ale nie, że aż tak. Czyli jak dobrze zrozumiałem, sprężyny i części Chińskie, które lubią się psuć lub zużywać z eksploatacji dobrze wymienić i będzie mieć podobną ilość FPS'ów jak wtedy kiedy ją dostałem ? W dobrym idę kierunku rozumowania ?

Link to post
Share on other sites

dziwnym trafem moja cymka 0.46 po 2 latach ma srednie 430 fps. wystrzelone ok 15000 bb. co jak co ale cymy od 0.40 w góre to dobre zabawki.

 

ps. dwa takie same gearboxy G&G - te same karabiny - róznica w mocy o całe 70 fps:) jakie było moje zdziwnieeeeeeee hohoooooo

Link to post
Share on other sites

Mazda, czyli tak. Wziąłeś replikę która miała nie wiesz ile fps, rozgrzebałeś ją i teraz ma 50 mniej. Wniosek- wina sklepu? Paaanie kulego, to tak nie działa.

 

Zacznijmy od tego, ze na karcie sprzedazy kazda replika powinna miec wpisane FPSy - to, że tak nie zawsze jest to wina sklepów, które ida na łatwizne. Przecietny Kowalski kupuje cyme z 450 fps, potem sprawdza na chrono i wychodzi mniej. Żal dupe sciska bo przeciez miało być 450 a jest 400. A MOŻE PO PORSTU TYLE MIAŁA W STOCKU? :)

Link to post
Share on other sites

Nie, nie, nie, źle mnie zrozumieliście Panowie, a w szczególności dexterkrak. Sklep za niewielką opłatą zrobił co należało w jego mocy. Tylko teraz pytanie, skoro na papierze pisze 450 FPS ( wiem, że kłamią ) to ile mogę mieć na prawdę, kiedy wziąłem replikę pierwszy raz ? Skoro teraz mam średnio 400 FPS, to jak te 50 FPS wygenerować, które mogło być, jak replikę dostałem ? Wymienić kable, dyszę i sprężynę ? Aaa... co do baterii to mam nową, kupioną.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze trzeba zaczac od tego ze fpsy fpsami a jakosc strzalu czym innym. Przypomnijmy sobie juz dawno zapomniane TM ktore w stocku mialy po 280-330 fps i kuleczki nioslo lepiej niz nie jedne chinskie repliki z 450fpsami. Wracajc do Twojego pytania to sprawa wyglada tak, fpsy sa zawyzane po drugie sprezyny maja to do siebie ze sie ubijaja w szczegolnosci chinskie, po 3 o sprezyne trzeba dbac tzn po kazdym strzelaniu przestrzelic replike na semi zeby sprezyna nie byla naciagnieta a tlok spuszczony, poza tym przypuszczam ze skoro masz AK to 400 FPS Ci wsytarczy chyba ze chcesz byc snajperem z bronia szturmowa.

 

A teraz moja refleksja. Zauwazam takie zjawisko, ze co raz czesciej zwracamy uwage na ilosc fps, duza czesc graczy by najchetniej wrzucila do swojej repliki 100000000000fps zeby tylko miec najwiekszy zasieg i miec najwiecej trafien. A moim zdaniem sztuka gry w ASG w odroznieniu od np. paintballa rozni sie tym ze nie chodzi o ilosc trafien a o taktyke. Dla mnie najwieksza przyjemnoscia jest zakrasc sie pod/za przeciwnika i oddac czysty strzal z 15-25 metrow i uslyszec: "skad sie tutaj wziales" niz zrobic sobie maszyne z niewiadomo jaka iloscia fps i siedziec kolo respa i trafiac wszysťkich, ktorzy z niego wychodza. Dlatego Panowie i Panie skonczmy z niewiadomo jakimi tuningami, peknietymi szkieletami gb a zacznijmy sie ruszac i myslec na polu bitwy.

 

Sorka za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu.

Link to post
Share on other sites

I już chyba wszystko się wyjaśniło. :icon_smile:

Racja, ja też nie lubię siedzieć w okopie i wywalić 1 hi-capa w minutę, bo to nie sztuka. Ale parę razy miałem sytuację, gdzie byliśmy blisko przeciwnika, a kuleczki z AK pouciekały w niebo. Oczywiście to była ina też Hop-siUP'a i gumeczki, ale wydaje mi się, że braku profesjonalnego przeglądu też.

Co do tych x FPS, masz racje, lecz chciałbym mieć tyle, bądź porównywalnie co pisze na papierze, dlatego pytałem co mogło być powodem, i na co trzeba zwracać uwagę. Np teraz, po prawie 2 latach użytkowania tego AK się dowiedziałem, że kable i sprężyny to czuły punkt chińczyków. Dzięki wielkie, chłopaki :icon_razz:

Edited by Mazda_PL
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

po pierwsze trzeba zaczac od tego ze fpsy fpsami a jakosc strzalu czym innm.

 

Zgadzam się z tobą, że fps nie są najważniejsze, lecz skoro jakikolwiek sklep ,,mierzy'' i ma 450 to klient powinien dostać replikę, która u niego wykaże podobną wartość. Nie trzeba chyba tego porównywać :icon_smile: W skrócie - masz dostać to za co płacisz!

2 moje repliki mają w stocku nawet blisko 100 fps mniej. Tragedii w zasięgu nie ma, ale wolałbym jednak te 90-100 mieć więcej (miało mieć 410 a ma w porywach 320)

 

I z TM to przesadziliście pięknie :icon_biggrin:

Edited by ASG Project
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Ja kupilem rok temu AK od G&G za 1700 wiec chbya wyższa półka (też Gunfire). Mam od nich nawet papier z chronografu gdzie ma ponoc 450-460 fps. Zmierzyłem wczoraj na strzelance bo mialem pierwszy raz dostęp do chrono i wyszło ~350 fps ! Byłem z nią może na 10-ciu strzelankach i strzelam mało - tylko jak mam pewny cel. Nigdy mi nie upadła itp, wiec to raczej sklepy leca z klientami w bambuko...kolega równiez kupił ak od E&L i to samo .. na papierze 420 a on ma 230 !

Link to post
Share on other sites

Ja kupilem rok temu AK od G&G za 1700 wiec chbya wyższa półka (też Gunfire). Mam od nich nawet papier z chronografu gdzie ma ponoc 450-460 fps. Zmierzyłem wczoraj na strzelance bo mialem pierwszy raz dostęp do chrono i wyszło ~350 fps ! Byłem z nią może na 10-ciu strzelankach i strzelam mało - tylko jak mam pewny cel. Nigdy mi nie upadła itp, wiec to raczej sklepy leca z klientami w bambuko...kolega równiez kupił ak od E&L i to samo .. na papierze 420 a on ma 230 !

Na jakich kulkach mierzone?

Link to post
Share on other sites

Mareq kur..., Ty znowu zaczynasz? Opisywałem podobną sytuację na forum i podobna gadka od Ciebie. Przestań z ludzi robić idiotów, którzy nie wiedzą jak chronować. Loki wyraźnie pisał, że replika mało używana, a ty sugerujesz, że się sprężyna ubiła o 100fps w dół?

To niby jaka tam musiałaby być sprężyna? Od długopisu?

Standardowa akcja na tym forum. Ktoś napisze coś niepochlebnego o GF to zlatuje się banda klakierów i robi z człowieka durnia... :-(

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś zostawia replikę po strzelaniu na auto z napiętą sprężyną to jest realny spory ubytek. U mnie w stenie z 360fps zrobiło się 280, wymiana sprężyny uleczyła sprawę, bo całość była szczelna.

Nie bronię GF, bo nawet nie zwróciłem uwagi na informację o źródle zakupu. Bronić nie będę nikogo, bo jeszcze nigdy nie trafiłem tak aby wyniki z papieru były rzeczywiste. Ani z GF ani z TG. Mam sporo replik i wiem po sobie, że nie używane repliki potrafią tracić moc, czasem jest to wina sprężyny a czasem szczelności.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Może ja podzielę się swoimi przemyśleniami. Kupiłem już sporo replik w sklepach i mam chrono radeckiego, zawsze sprawdzam replę po otrzymaniu. Od gfc miałem 2, z tego co pamiętam najprostsza cymka 028 i m4 od g&p, wyniki zawsze były z czapy od tego oferowanego w papierach, średnio o 60-70 fps w dół. Za to repliki od TG, rk-10s od boyi i pj46 trzymały dane z papierów. Oczywiście chronowane na 0 hop i kuleczkach 0,20 G&G. Więc ja do GFC po replikę nie wrócę

Link to post
Share on other sites

Co to za pytanie o kulki czy hop-up... zmierzyłem na kulkach 0.25, wiec mozna dodac 15-20 fps ale mówimy to o różnicy ponad 110 fps ! w mało używanej replice, w której zawsze zwalniam sprężyne po strzelaniu. Pytanie brzmi po co GUNFIRE pisze wymyślone przez siebie pierdoły na kartach skoro ta broń nigdy nie miała 460fps ? Specjalnie zrezygnowałem z inengo modelu, który mi sie podobał bo miał (podobno) 390 fps w standardzie - wiec 70 mniej od mojego. Chyba nie chce wiedzieć ile rzeczywiscie ma skoro sklep tak okłamuje klientów- pewnie ze 180 to nawet do QCB sie nie nadaje bo pistolety osiągają lepsze wyniki.

 

Zastanawiam sie skąd GunFire ma te wszystkie repliki skoro osiągi sprzętu są o wiele słabsze niż powinny byc ??? Zregenerowane wersje ?? Popsute z zagranicznych zwrotów pogwarancyjnych ?? Znajomi z za granicy zawsze mieli podobne wartosci ( oczywiscie były dopuszczalne wachania 15-20 fps)

Można sie tylko domyślać, na pewno nie są to nówki sztuki skoro ja mam 350 zamiast 460 a kolega 200 ! zamiast 420 FPS.

Link to post
Share on other sites

I prosze, nie piszcie rzeczy typu " trzeba sie z tym liczyć " Chcecie dawać sie oszukiwać, jesteście za przeproszeniem głupi. Sa prawa konsumenta, które jasno mówią, że od towaru nie zgodnego z opisem, konsument ma prawo żądać : zwrotu pieniedzy, naprawy, wymiany itp. Jeżeli piszą w granaciach 450-460fps to tyle ma być. Nie dajcie sie oszukiwać jak dzieci.

Ja swojej sprawy tak nie zostawie bo nie po to płaciłem 1700zł jak mogłem rownie dobrze zapłacić 700zł i miec tyle samo fps

Ps. Mam już troche doświadczenia z innymi sklepami (również asg) i też sie zdażyło, że lecieli ostro w bambuko, ale oszczędze sobie szczegółów bo zaraz wszyscy zaczną ściągac z za granicy.

Edited by =**LOKI**=
Link to post
Share on other sites

Może ja podzielę się swoimi przemyśleniami. Kupiłem już sporo replik w sklepach i mam chrono radeckiego, zawsze sprawdzam replę po otrzymaniu. Od gfc miałem 2, z tego co pamiętam najprostsza cymka 028 i m4 od g&p, wyniki zawsze były z czapy od tego oferowanego w papierach, średnio o 60-70 fps w dół. Za to repliki od TG, rk-10s od boyi i pj46 trzymały dane z papierów.

Oto papiery od PJ25 od Krakmana:

http://imgur.com/L0fnBky

a to ile wyszło w rzeczywistości:

http://imgur.com/YbYLabd

Także już nie przesadzajmy, oni też święci nie są.

 

Ja swojej sprawy tak nie zostawie bo nie po to płaciłem 1700zł jak mogłem rownie dobrze zapłacić 700zł i miec tyle samo fps

Ta, bo cokolwiek zdziałasz po roku używania repliki, na podstawie wątpliwej jakości pomiaru i to jeszcze na kulkach 0,2 :icon_rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...