Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

PK - to uniwersalny karabin maszynowy Kałasznikowa, zasilany z taśmy amunicją 7,62x54R.

PKS - to PK założony na podstawę trójnożną, pełniący rolę ckm.

RPK - to ręczny karabin maszynowy oparty na konstrukcji karabinka Kałasznikowa, zasilany z magazynków amunicją 7,62x39.

 

A czy dwójnóg bedzie pasował? Spytaj jakiegoś uzbrojeniowca.

Link to post
Share on other sites

Pytałem się niby ma pasować z małą zmianą tzn. będzie troche miejsca za dużo na ten dwójnóg więc trzeba bedzie jakoś zminiejszyć ilość miejsca. Upewniam się także na forum :D żeby nie było nie przyjemnych wpadek. Jak dostane dwójnóg to powiem czy udało mi się zamontować go w moim AK 8)

Link to post
Share on other sites

a ja se pokaze:

ruf mich an

 

ale nie jestem na 100% pewien czy to ten sam dwojnog (tamten byl kupiony jako dwojnog od PK, ale nigdy nic nie wiadomo). jak widac kolega posluzyl sie gabka by pasowal on jakos sensownie do lufy. jednak niestety rozwiazanie to bylo malo praktyczne i po jakims czasie kolega z dwojnogu zrezygnowal.

 

nie komentujcie tej tasmy, ona byla przyklejona jedynie w celach "czy tak sie da zrobic?", na samym "szczelaniu" kolega juz z niej nie korzystal.

Link to post
Share on other sites
Okruchu, nie zapomnij o PKT - czyli PK montowanym w czołgach jako KM.

 

Ten dwójnóg jst z deczka ciężki do ręcznego karabinu.

 

A pewnie, że nie zapomniam - tylko że w PKT, jak również rzadko spotykanym PKB, nie ma potrzeby montowania dwójnogu - a o dwójnogu traktuje temat, poza tym inne przeznaczenie powoduje, że trudno pomylić PKT z RPK ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mogę wam powiedzieć ,że ten dwójnóg od PK pasuje bardzo dobrze do Ak 47, trzeba było dać tylko trochę taśmy izolacyjnej i trzyma się bardzo dobrze. Polecam jeżeli ktoś chce mieć 2-nóg za nie duże pieniądze, nie trzeba już kupować oryginalnego od Ak. Niedługo zamieszczę fotki jak to wygląda. Pozdrawiam!! :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

części metalowe pomalowałem czarnym matowym humbrolem, okładziny drewniane przejechałem papierem ściernym 600 i pomalowałem jakimś lakierem do drewna(omi takie drewno najbardziej się podoba bo jest realistyczne) . Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem ci na PW :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...