Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Ares SWDS (SVDS)


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj ... Ten SWSD z tym bajerem wygląda .... no dobra kwestia gustu...

 

Wiesz, to rozwiązanie nie jest szczytem moich marzeń :smile: Wolałbym, żeby reduktor był schowany, jednak na dzień dzisiejszy nie jest to możliwe, ze względu na jego gabaryty. Najważniejsze, że ten sposób montażu nie ogranicza funkcjonalności repliki i wymiana kapsułki jest szybka i wygodna :wink: Zresztą, strzela to na tyle fajnie, że na taki szczegół jak wiszący pod chwytem reduktor nie zwraca się uwagi :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Otrzymałem na pw pytanie od kolegi delin0m, który zakupił ode mnie swds. Jako ze pytania są konstruktywne, odpowiedź zamieszczę również tutaj.

Pytanie dotyczy konwersji Mancraft. Czy to co daje ta konwersja to tylko poprawa kultury pracy (mam na myśli łatwiejsze przeładowanie) i mniejszy hałas? Czy są jakieś inne zalety względem napędu sprężynowego? Na przykład mniejszy rozrzut FPS?

 

I czy dobrze zrozumiałem czytając temat o SWDS, że zmieniając lufę na AEGową muszę zmienić także gumkę?

 

Pracy konwersji właściwie nie słychać, słychać jedynie rozprężenie gazu poza lufą,a to można zniwelować dobrym tłumikiem dźwięku.

 

Konwersja nie obciąża bebechów, naciąga się 1 palcem, a moc można dowolnie regulować. Odchyłki fps są zwykle rzędu max. 5fps. W swds dźwignia przeładowania jest malutka i na sp160/170 dosyć ciężko może być z obsługą repliki. Gaz ma większa gęstość i ciśnienie niż powietrze, dzięki czemu można uzyskać większe prędkości kulek - np. przy sprężynie i 630fps na 0,20g, na kulkach 0,43g jest już 430-440fps, natomiast przy co2 ustawionym na 580fps na 0,20g, na kulkach 0,43g jest 500-508fps.

 

Konwersja posiada rónież pewne wady - wężyki i zasilanie zewnętrzne, które niektórym nie pasują, poza tym zgranie repliki - moc, kulki i podkręcanie wymaga trochę wprawy i najlepiej posiadać chrono.

 

Obecna konwersja jest bardzo dobra, jakbyś się zdecydował i chciał kupić to pisz do mankraftów, a najlepiej wyślij replikę. Za ok 2 miechy wyjdzie wersja samopowtarzalna, którą na bank zakupię. Koszt tej nowej wyjdzie coś ok 900zet, podczas gdy koszt obecnej to 550zł.

 

Stockowa lufa jest w standardzie vsr - ma specjalną kryzę pod gumkę hu również vsr. Jak chcesz zmienić na aegowe to musisz zmienic komplet. Ale ja bym nie zmieniał - ares robi półprecki, skupienie jest na prawdę dobre, a gumkom aeg dużo brakuje do szczelności i wytrzymałości tych z vsr.

Link to post
Share on other sites

Kontynuując rozmowę już tutaj, celność jest niezła na lufie stockowej, ale chciałbym pójść o krok dalej. Wstępnie przeszukałem sklepy internetowe w poszukiwaniu luf typu VSR. Nie chcę bowiem tracić zalety SWDSa w postaci posiadania luf i gumek w standardzie VSR.

 

Jedyną precką w okolicach 550mm, jaką znalazłem, była ta lufa Ultimate 6.03mm http://www.specshop....-_554mm_-_17229

 

Nie chcę iść na kompromisy, zresztą jak stwierdził Mendi, a wolę się go słuchać ( :icon_smile: ), stockową półpreckę warto wymienić jedynie na produkty pokroju Prometheusa. Nie udało mi się znaleźć w żadnym polskim i zagranicznym sklepie Promyka o właściwej długości.

 

Jeśli ktoś dysponuje informacją, gdzie można kupić bardzo dobrą lufę o odpowiedniej długości i w standardzie VSR, proszę o pomoc. Jestem zielony jeśli chodzi o ten standard.

 

Znalazłem jeszcze PDI Raven i Lonex. Jakość pierwszej jest przeciętna, a ta druga to rebrand Ultimate.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Zabrzmi to chamsko i mało precyzyjnie - no i po fakcie - po ,,rozwaleniu'' gumki stokowej ... zrobiłem tak - wsadziłem zielonego kondoma od g&g i doszczelniłem taśmą teflonową itp, troszkę trzeba się pobawić ale działa - po chamsku ale jak na razie ładnie się sprawuje. Zobaczymy co dalej....

 

Mędi - błagam Cię, jak przypomina się mi ten tłumik to nie krew zalewa...

Edited by Kudłaty666
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Chciałbym zrobić upgrade tak aby SVDS strzelała celnie i pewnie na 50-70 metrów. Moje pytanie brzmi:

 

-Czy konieczna jest do tego konwersja mancraft czy można pozostać przy napędzie sprężynowym? Jeżeli spring to jaki rodzaj sprężyn pasuje do repliki? Zwykłe od AEG czy inne dedykowane?

-Ile FPS lub jaką sprężynę powinienem użyc aby uzyskać pożądane osiągi? Rozumiem, że zasięg całkowity powinien być w granicach 80-90 metrów?

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

/temat ma 5 stron, odpowiedzi na twoje pytania są w nim zawarte. Wysil się choć minimalnie!

Mendi

Link to post
Share on other sites

Witam. Niedawno dołączyłem do grona posiadaczy SWDS. Jestem jednocześnie w posiadaniu SWD od A&K, więc postanowiłem sprawdzić kompatybilność części. Z moich eksperymentów wynikło narazie, że:

-tłoki są wymienne

-suwadło SWDS jest szersze i nie wchodzi w body A&K

-suwadło A&K wchodzi do SWDS, ale zatrzymuje się na mocowaniu komory(raczej da się przerobić)

-zespół spustu A&K pasuje do SWDS, ale nie zgrywa się z bezpiecznikiem(można strzelać z pozycji zabezpieczonej, po odbezpieczeniu dźwignia wyskakuje i blokuje się na stałe), ponadto otwory na piny są w innych miejscach i zespół SWDS ma dodatkowe wycięcie na blokadę kolby.

-zespół spustowy SWDS ma szerszą obudowę i nie wchodzi do A&K

-mostki z prowadnicami są wymienne (nie wiem czemu ktoś pisał inaczej) w kombinacji mostek SWDS z body A&K nie zamyka się pokrywa(mostek SWDS jest trochę wyższy, ale obie prowadnice są na tym samym poziomie)

 

Narazie to tyle. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mostek z a&k z tulejką jest lepszy niż ten aresowski. Warto zmienić jeśli się ma możliwość.

 

A i taki kotlecik: http://wmasg.pl/pl/gallery/show/344885

 

Macie teraz 3 możliwości (zamieszczone w temacie) wprowadzenia wężyka do konwersji:

- pod pokrywą (ja tak miałem, reg na kolbie)

- przez chwyt (ww fotki, reg na butli)

- przez całość body (Marrtinez, reg pod gripem)

 

Oczywiście można sobie wprowadzić wężyk pewnie jeszcze na 5 innych sposobów. Kwestia tylko przemyślenia tego, ergonomii i praktyczności rozwiązania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam wszystkich.

 

Mam pytanko. Czy jakaś mądra i dobra dusza mogła by mi powiedzieć czy konwersja Mancrafta zamontowana w SWDS będzie pasować do SWD od GFC ?. Czy są jakieś istotne różnice w budowie uniemożliwiające podmiankę ,nie zaobserwowałem ich ale możliwe ze coś przeoczyłem, także sprawdzając na forum.

Dziękuje za odpowiedz i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Aleks2293

2 strony wcześniej opisywałem swoje swds, właśnie z konwersją z swd.

Konwersja z swd nie pasuje za bardzo do swds, repliki różnią się:

- mostkiem ( bo śruby w body są bliżej siebie niż w swd)

- dyszą - w swds jest dłuższa i grubsza niż w swd,

- mocowaniem prowadnicy sprężynki powrotnej suwadła - w swd jest wkręcana w mostek, a w swds jest grubsza, bez gwintu, wkładana w mostek jedynie.

Ja sobie poradziłem, ale nie każdy ma sprzęt, miejsce i smykałkę. Prowadnice można nawiercić i nagwintować, albo można użyć takiej z swd - pasuje.

 

Jeśli masz już konwersje z swd, to pisz do mankraftów o dysze i mostek do swds. Jeśli nie masz jeszcze konwersji, to zamawiaj od razu ze wzmianką, że to do swds i wyślij im replikę, to ci elegancko złożą.

 

A przy okazji - aresowski cylinder to porażka sezonu, to jest malowany na czarno, zwykły mosiężny cylinder, a przy lekkim ubiciu, przetarciu czy innym uszkodzeniu farby, ta zaczyna się sypać lawinowo. Polecam założyć cylinder z swd a&k - pasuje, nie łuszczy się i jest lepiej wypolerowany.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 1 year later...

Widzę, że temat umarł :D Poszukuje SWD z literka S, ale na sklepach dostępny jest tylko ASG Sportline za 500.

Ostatni post ponad rok temu. Zastanawiam się nad kupnem. Wsadziłbym springa 140, lufe. Narazie więcej bym nie potrzebował.

Jak myslicie ?

W grę wchodzi TYLKO swd-s, wiec prosze o nie proponowanie A&K czy cos :D

Link to post
Share on other sites

Widzę, że temat umarł :icon_biggrin: Poszukuje SWD z literka S, ale na sklepach dostępny jest tylko ASG Sportline za 500.

Ostatni post ponad rok temu. Zastanawiam się nad kupnem. Wsadziłbym springa 140, lufe. Narazie więcej bym nie potrzebował.

Jak myslicie ?

W grę wchodzi TYLKO swd-s, wiec prosze o nie proponowanie A&K czy cos :icon_biggrin:

Bierz od a&k, bo:

- wykonanie nie jest gorsze,

- komorę można bez problemu wymienić na czeską,

- suwadło ma dobry wymiar uchwytu (jest za co złapać),

- mocowanie lufy jest znośne i mozna je śrubami poprawić,

- można bez problemu kupić magazynki mid,

- w razie czego pasuje standardowa konwersja mc pod swd.

 

Wszystkiego powyższego w swds od aresa nie uświadczysz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...