Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Ares SWDS (SVDS)


Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do kupna tej repliki i widzę, że nie ma jeszcze żadnych informacji o niej na forum (poza newsem). Wiec wrzucajcie co się da: zdjęcia, opisy i wszelkie inne informacje. Może ktoś już nabył replikę z Gunfire.pl i może coś powiedzieć? Śmiało! :icon_biggrin:

 

Gunfire zrobiło recenzję:

http://blog.gunfire....on-sport-games/

 

a tu takie coś może ktoś rozpozna części po rysunku:

http://1.bp.blogspot...00/man_svd2.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przeczytałem reckę gunfire i pooglądałem fotki - potwierdziła się jedna rzecz która mi się od początku w oczy rzucała - karabinek ma wyższą prowadnice i pokrywę, więc jak wspomniano nie pasują pso-1, ciekawe jak z posp'ami będzie. Montaże boczne belomo zmieniają ustawienie osiowe lunety bardziej na prawą stronę, ciężko się do tego składać. Może jakiś własny montaż wypuszczą... Podobno ma być tez bipod. Zobaczymy.

Karabinek jest cięższy niż poprzednie repliki, podejrzewam że głównie z racji metalowej kolby, która to teoretycznie powinna polepszyć wyważenie repliki. Fakt że nie da się drewien założyć, ale ta wersja tak ma, na pewno wielu użytkownikom się to spodoba i jak mówił Laska - "(...)bunkrów nie ma, ale i tak jest zajeb***"

 

W samych bebechach, poza komorą, jakichś różnic miedzy a&k nie widzę. Natomiast sama komora ma ciekawe rozwiązanie regulacji oraz docisku dystansera, poza tym na plus trzeba zaliczyć mocowanie samej komory ( z boku, widać na fotkach) śrubkami do body.

 

Jeszcze jedna rzecz, wspomniano ze na m120 (prawdopodobnie jakimś chińskim o jednakowym skoku) jest 450fps - wskazuje to na dobrą szczelność, z prostej proporcji wynika że na m170 powinno być ok 640fps, czyli ślicznie. Jednak, dopóki ktoś kompetentny tego gruntownie nie rozbierze i nie porówna z a&k, ciężko coś pewnego stwierdzić. Nie wiadomo czy sprężyna jest aegowa czy dedykowana (jak do aps czy vsr), to samo z gumeczką, no i pozostaje kwestia wytrzymałości bebechów. A&K daje bez problemów radę na m190 (tylko naciąganie jest niewygodne), miejmy nadzieję że tu będzie podobnie.

 

A magi - teoretycznie powinny być kompatybilne z a&k, ale trzeba sprawdzić organoleptycznie.

 

Jeszcze jedna rzecz mnie tknęła: w swd a&k było tak, że trzeba było zerwać plombę na śrubach prowadnicy sprężyny głównej by wyciągnąć z cylindra opiłki i przesmarować go, natomiast w swds aresa jest w zestawie wymienna sprężyna, czyli teoretycznie nie mogą tam plomby dać - więc automatycznie wymiana sprężyny na mocniejszą nie będzie równoznaczna z utratą gwarancji.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

znalazłem fotkę z pso-1 ma aresowym swds. Pasuje. Ale śruba dokręcająca podświetlenie mieści się, bo w oryginalnym pso-1 jest krótka. Repliki chińskie mają tą śrubę długą (do swd a&k musiałem ją czasem ścinać), więc pasować raczej nie będą.

Link to post
Share on other sites

@Maza

masz 3 posty wyżej napisane...

Na filmiku Redwolfa o nowych produktach ARESa pokazane były 2 SWDSy - jeden z chińską lunetą PLA, drugi z podobno oryginalnym PSO-1. Pasowało.

 

@Kreciks

w chińskiej kopii pso-1 oświetlenie jest na zasadzie diody ( w oryginale jest żarówka). Dioda jest wlutowana na tulei, tuleja jest z boku przyciskana śrubką od kabla, a od spodu izolowana i dociśnięta sprężynką z takiej zakrętki. Właśnie ta zakrętka będzie się na pokrywie blokowała. O ile w a&k można było ją przeszlifować na ukos i wchodziło na pokrywę, o tyle tutaj szlif może nie pomóc. A skrócenie tego wszystkiego jest teoretycznie możliwe, ale to będzie sporo zabawy.

 

Kumpel posiadający swd a&k zakupił to swds aresowe i pierwsze jego wrażenie jest takie, że bebechy aresowae są jakby delikatniejsze i mniej masywne.

Powinienem na weekendzie dorwać to w łapki to coś może porównam.

 

Garść fotków TUTAJ

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

poproś kolegę, żeby sprawdził kompatybilność części z A&K (które części pasują idealnie a które się różnią...)

fajnie by było gdyby zrobił foty osobnych części np. tłok A&K i tłok Ares na jednym zdjęciu :) i mniej więcej sprawdził wymiary części np. głowicy cylindra, tłoka...

oraz co jest bardzo ważne test szczelności komory... w A&K było całkiem ładnie... :) tylko ta Aresowa bardziej mi się podoba :P bo jest na wzór komory od M249 :) a i bym zapominał :P opis materiałów z których jest wykonany :P (może to jest gdzieś napisane ale widocznie nie doczytałem :P )

Link to post
Share on other sites

Szczerze, to zapytać mogę, ale bardzo wątpię coby się czegoś takiego podjął, zarówno z braku chęci jak i czasu. Na fotkach widać różnice w samym suwadle, jest faktycznie delikatniejsze i jakieś takie fikuśne.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Jeśli Waść możesz, to przerzuć, aczkolwiek nie wiadomo czy z tego wyborówka będzie ;]

 

Pytałem kumple o więcej fotek i porównanie, odpowiedział że nie ma obecnie aparatu już, a bebechy jak bebechy: gumka od VSRki, komora zupełnie inna niż w A&K - jest mniejsza. Na komorze ''dość często'' zdarzało mu się, że podawało dwie kulki. Chciał gumkę wymienić, to okazała się tak twarda że porwała się przy wyciąganiu i teraz czeka na nową ;p jeśli wymiana gumki nie pomoże, to pasuje zrobić ten dołek w komorze hu. Resztę bebechów określił mianem, cyt. "takie samo gów** jak w a&k".

 

A jeszcze jedno - oryginał PSO-1 wchodzi na replikę bez problemów.

Link to post
Share on other sites

gumka od VSR? ktoś chyba pisał że pasują aeg gumki... czy już w głowie mi się zawróciło? :P i o jakim dołku mówisz? i części A&K są fajne :) co prawda często się rozkręca, lufa się luzuje, gwinty się zrywają... czy przy większym fps gumka promyka jest na jedną sesje :P ale to i tak dobry sprzęt...

Link to post
Share on other sites

@Maza

oczywiście że kupić można, ale nie u nas na miejscu niestety. Za 2 dni będzie paczka najszybciej, wątpię cobym na weekendzie pomacał aresa.

 

@Jurga

ja tam na swojego a&k nie narzekam, ale inni użytkownicy dosyć często utyskują na to i tamto. Promyczek fioletowy śmigał u mnie przez 6 miechów bez problemów przy 600fps, ale zmieniłęm na sporo miększą g&g zieloną, na zimę nie widze lepiej.

 

Co do dołka w komorze, to chodzi o coś takiego:

Stosowałem to już dawniej w innych metalowych komorach hu, gdy faktycznie kulek za dużo wchodziło, teraz można na filmiku obejrzeć, na przykłądzie komory swd a&k.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

mam to to ale nie miałem czasu się przysiąść do niego.

 

wstępnie mogę napisać, że stockowa sprężyna ta słabsza to porażka. W niedalekiej przyszłości pokarzę na fotkach dlaczego. Strzela ładnie na drugim springu. Magazynki A&K nie pasują out of box. Za dużo z niego nie korzystałem ale nie zapowiada się na to by występował problem chybotliwej lufy jak to było w SWD A&K.

 

mam nadzieję iż na dniach znajdę chwilkę czasu i przechronuję replikę na stock springu i m190 LL. Następna w planach jest sesja zdjęciowa w duecie z SWD A&K

Link to post
Share on other sites

na podsycenie apetytu, kilka fotek maga swds areska i mida do swd a&k, zrobionych jakiś czas temu moim telefonem. Kolejne fotki będą cykane lustrzaneczką :icon_wink:.

 

http://chomikuj.pl/x.../swds/magazynek

 

troszkę foteczek z dzisiejszej sesji(docelowo 29, upload ciągle trwa):

http://chomikuj.pl/x...sja z swd a*26k

 

 

na deser zostawiłem najciekawsze tj komora HU i pomiary na chrono. To będzie przy kolejnej sesji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...