Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W związku z "porządkami" w pewnym temacie;) jeszcze raz zapytam: gdzie konkretnie można kupić słynne "rurki z Obi". Pewnie nie tylko mi się taka informacja przyda...

 

Na pewno nie ma w Warszawie w:

- Obi na Radzymińskiej,

- Leroy-Merlin na Modlińskiej,

- Praktikerze w Markach,

- Castoramie na Głębockiej.

 

Ale gdzie są? Pewnie gdzieś są...

 

Pozdrawiam,

Sheben

Link to post
Share on other sites
ja kupiłem w Castorama za 5zł za metr - uważajcie bo oni mierzą średnice całej rurki a nie środka - piszą "rurka 8mm" bo liczą też jej ścianki 2x1mm. :)

Dokładnie, kupić je można jako rurki 8mm. W Castoramie, w Poznaniu kosztują 4,10zł metrowa i 8zł dwumetrowa. Są jeszcze chyba miedziane, albo z czegoś tam innego - ok. 20zł za metr, a znależć je można w dziale z karniszami i innymi tego typu wynalazkami :)

Link to post
Share on other sites
ja kupiłem w Castorama za 5zł za metr - uważajcie bo oni mierzą średnice całej rurki a nie środka - piszą "rurka 8mm" bo liczą też jej ścianki 2x1mm. :)

Dokładnie, kupić je można jako rurki 8mm. W Castoramie, w Poznaniu kosztują 4,10zł metrowa i 8zł dwumetrowa. Są jeszcze chyba miedziane, albo z czegoś tam innego - ok. 20zł za metr, a znależć je można w dziale z karniszami i innymi tego typu wynalazkami :)

 

YHHHHHHH a u mnie w legnicy w castoramie są 3 długosci z tego co mapietam ta średnia ok 50 cm kosztuje 13,80 8O n dziale z sanitarnymi oczywiscie tak??

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak tymi sposobami, ale ja znam jeden, dość nowatorski, ale sprawdzony:

 

kawałek waty nakładamy na jakiś drut, ważne, by nie giął się zbytnio.

Drut należy tak jak wiertło - umieścić w wiertarce.

Wata do lufy, uruchamiamy wiertarke i tak polerujemy.

Co jakiś czas zmieniamy watę, gdyż metalowe opiłki będą rysować lufę.

 

(W ten sposób można powiększyć średnicę lufy)

Link to post
Share on other sites

W końcu kupiłem rurkę na lufę - w Leroy Merlin przy ul. Modlińskiej (obok Auchan). W dziale z aluminium, oczywiście jako rurka 8mm. Udało mi się znaleść rurkę-ideał :)

 

Co jeszcze ciekawego można kupić? Okulary ochronne! Za 7,99 zł są identyczne jak w sklepach ASG (16-24 zł), firmy Venitex. Oczywiście wszelkie smary (silikon, grafit, wazelina techniczna), no i czysty propan za 35 zł w butlach 1-litrowych jakby ktoś chciał.

 

Sheben

 

PS. Jakby ktoś się wybierał do tego sklepu to z góry uprzedzam, że część rurek jest zapchana kulkami i tych brać nie warto :wink:

Link to post
Share on other sites

Przemas jakoś nie wyobrażam sobie szlifowania lufy watą. Skoro twierdzisz że coś takiego jest możliwe to kilka pytań:

1.Ile trwa takie szlifowanie w przypadku lufy o długości powiedzmy 0.5m?

2.Jaka jest wielkość opiłków powstających podczas szlifowania watą? Przy papierze ściernym o gęstości 1000 jest to dosłownie pyłek i nie ma szans porysować tym lufy. Jakiej więc wielkości opiłki powstają podczas polerowania lufy Twoim sposobem skoro twierdzisz że mogą rysować lufę?

3. Używasz zwykłej waty kosmetycznej?

 

O szlifowaniu rurek z Obi pisałem w temacie http://www.forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=9872.

 

Wklejam jeszcze raz:

 

Ja zawsze szlifowałem papierem ściernym - najpierw o gęstości około 100 w celu usunięcia odpowiedniej warstwy metalu z wnętrza rurki a potem o gęstości 1000 żeby wypolerować i wygładzić powierzchnię. Potem jeszcze resztki opiłków usuwałem strumieniem wody i kawałkiem gąbki/szmatki. Ogólnie trochę roboty przy tym jest ale rurki dostępne w niektórych sklepach są troszkę zbyt ciasne. Dodatkowo staranne wyszlifowanie takiej rurki daje lepsze efekty niż kupienie już gotowej której nie trzeba szlifować. Ale nadal jest to gorsze niż firmowe lufy precyzyjne.

 

Trzeba tylko uważać żeby zwinąć kawałki papieru ściernego w wałeczki o odpowiedniej średnicy tak aby dobrze przylegały do ścianek rurki ale nie klinowały się w środku.

Link to post
Share on other sites

Tak, zwykłą watą.

Tak długo, aż uzyskasz rządany efekt.

Ja dostałem rurkę ok. 5,9mm wewn. średnicy, tym sposobem udało się ją powiększyć na troszkę pow. 6mm. (rządany efekt).

Opiłki nie są duże, można je nazwać "proszkiem", ale zawsze nawet i ten proszek może porysować lufę przy takich prędkościach obrotowych (wiertarka)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

w praktikerze w markach sa rurki alu 8mm srednicy zewnetrznej i teoretycznie scianka ma 1mm. ale kulka nie wchodzi i trzeba polerowac. medium polerowanie opisal na wmasg-u w warsztacie chyba. trzeba pytac o ksztaltowniki aluminiowe. a jak nie to szukac w pierwszym (blizej kas) rzedzie polek po stronie glownego "korytarza" mniej wiecej na srodku. ale rurka jest bardzo przyzwoita.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie oto metoda którą stosuję w przerabianiu tych tanich replik, jestem rusznikarzem a czasami dzieciaki przynoszą do mnie te nazwijmy to repliki żebym troszke je podrasował. Zająłem się tym od niedawna w końcu dużych pieniędzy z tego upgrade'u nie ma. Więc tak:

 

Rurke najlepiej kupić w jakimś hipermarkecie powinna mieć śr. zew. 8mm a wew. jakieś 5,8 - 5,9mm. Starą plastikową wywalić, włożyć nowy materiał na rurkę wymierzyć żądaną długość i przyciąć obydwie końcówki należy przeszlifować aby kulka miała dobre "wejście" i wylot z lufy (należy zeszlifować wewnętrzy rant rurki). Następnie należy zająć się polerką wnętrza rurki. Można zrobić sobie prosty przyrząd (ja używam szlifierki do luf) potrzebne będą: wiertarka, kawałek druta dłuższego niż rurka polecam elektrodę 5mm. Jeden koniec do wiertarki a na drugi należy nakleić i owinąć kawałkiem papieru ściernego 150. Ustawić najniższe obroty na wiertarce włączyć i pomału wprowadzać koniec do lufy. "Wkład" powinien wchodzić na styk. UWAGA NA POCZATKU ALUMINIUM MOZE SIE ROZGRZAC I NAS POPARZYC. I tak należy szlifować rurkę, w momencie gdy kulka zaczyna wchodzić do środka zmieniamy grubość papieru na 600 lub 800 i szlifujemy dalej. Gdy kulka zacznie wchodzić lżej. Ściągamy papier rurkę należy przeczyścić rozpuszczalnikiem, acetonem, rozcieńczalnikiem lub innym środkiem chemicznym (nie używać wody). Następnie można wymienić elektrodę ponieważ opiłki aluminium mogą znajdować się na jej ścianach. Na koniec zakładamy kawałek waty wraz z pastą do plerowania np. lakieru samochodowego. Polecam AUTOMAX jest tania i idelana do tego. I polerujemy do momentu aż kulka zacznie przelatywać pod wpływem dmuchnięcia w jeden koniec rurki. Na koniec wyczyścić rurkę i można już założyć. Czasami po założeniu okazuje się że trzeba jeszcze poświęcić troszke czasu na szlifowanie. Zależy jakich kulek używacie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

A wie ktoś gdzie w Kielcach kupic rurke taką bo nie chcę jeździć po wszytkich marketach za rurka. Z góry dziękuje za pomoc.

 

[ Dodano: Nie 08 Sty, 2006 ]

Rureczki w Kielcach są w Obi i w Nomi ale trzeba je przeczyścic w srodku :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...