Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poszukuję dobrego acoga


Recommended Posts

Tak jak w temacie, potrzebny mi dobry jakościowo acog w wersji z wbudowanym przybliżeniem (4x). Z tego co wiem większość tych koli na rynku to chłam, a ja nie chcę zmarnować kasy. Potrzebuję Więc Waszej podpowiedzi. Dodam że chciałbym się ograniczyć do 350 pln, ale jeśli trzeba mogą być droższe egzemplaże.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie mogę ogarnąć tych acogów. Zależy mi bardziej na przybliżeniu, ale dobrze gdyby istniała opcja 2 w 1. Mój kolega ma lunetę z podświetlanym krzyżem, wiec może istnieje acog działający na podobnej zasadzie? Tak wgle to możesz coś polecić, obojetnie lunetę czy kolimator ala acog?

Link to post
Share on other sites

Na ebairsoft.com ostatnio była dostawa ACOGów - z ponoć działającym światłowodem, przybliżeniem x4 oraz kopią kolimatora Docter na górze do szybkiego celowania. Cena to około 120 dolarów jeśli dobrze pamiętam. Polecić nie polecę, bo nigdy nie miałem tego w rękach, ale może warto iść tym tropem?

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Na ebairsoft.com ostatnio była dostawa ACOGów - z ponoć działającym światłowodem, przybliżeniem x4 oraz kopią kolimatora Docter na górze do szybkiego celowania. Cena to około 120 dolarów jeśli dobrze pamiętam. Polecić nie polecę, bo nigdy nie miałem tego w rękach, ale może warto iść tym tropem?

 

Jest wersja bez Doctera, jak i z:

Bez http://www.ebairsoft.com/aabb-functional-fiber-style-scope-fiber-p-5567.html

Z http://www.ebairsoft.com/fiber-style-scope-with-fiber-p-7001.html (no, pseudo-docter)

Link to post
Share on other sites

A w polskich sklepach jest coś godnego uwagi? Bo acog z allegro za 2 kawałki jednak sobie odpuszczę, tak samo ten zza granicy, z przesyłką też wyjdzie zadrogo.

Przesyłka z ebairsfoft.com jest wliczona w cenę produktu - płacisz tylko tyle, ile widnieje w opisie produktu.

 

 

 

 

+vat / cło jeśli doczepi się władza :)

axel

Edited by axelrybaczewski
literówki
Link to post
Share on other sites

Hmm.. No to w takim razie nie jest źle ale syfiastą siatkę ma ten sprzęt z ebair., wolałbym orginalną acogową. Jednak fajny jest myk ze światłowodem. Tylko jak się sprawdzi w lesie tem bajer i czy tem acog jest dobrej jakości?

Link to post
Share on other sites

A ten ACM z taiwangun? Niby ACM, ale kosztuje 7 stów to może coś w tym jest? Działające podświetlenie, zoom i kolimatorek - wygląda zachęcająco ale ciekawe jak z jakością? Ma ktoś może jakieś info o NIM, nie o FIRMIE?

Link to post
Share on other sites

Eeeh.. No dobra, jakoś przeboleję tą obrzydliwą siatkę celowniczą w tym sprzęcie z ebairsoft, pod warunkiem, że sam kolimator wygląda jak acog, a nie jak zabaweczka do zamontowania na pistoleciku z odpustu. Tu pojawia się moje pytanie do posiadaczy - na jakim poziomie stoi wykończenie wzualne tego urządzenia? Jak zasilany jest kolmator na tym acogu, bateria czy również światłowód? Jak to zasilanie ze światłowodu sprawdza się w pochmurny dzień lub w cieniu (mam na myśli np. Las)? Jak wyglądają zakupy w tym sklepie, istnieje opcja płatności przy odbiorze (od czasu moich zakupów w airsoftxtreme płacę zawsze dopiero po otrzymaniu paczki)? W najlepszym przypadku zapłacę tylko cenę ze sklepu, ale jak jest w przypadku najgorszym (cło, vat - jak i kiedy się to opłaca)?

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj osobiście. Wejdź sobie w zakładkę "zamówienia zbiorowe" w "sklepach zagranicznych" i poszukaj. Nie wiem jak to jest z ebair, ale użytkownik Amadem robi co miesiąc zamówienia zbiorowe z wgc. Również mają bardzo szeroki asortyment acogów, także ze światłowodem. Osobiście bardziej praktyczne wydają mi się te z zasilaniem bateriami, nie musisz się martwić o pogodę, ale działający światłowód to +15 do lansu.

Link to post
Share on other sites

To jedno - druga sprawa, ACOGi masz i jako kolimatory (mechanicznie mocne, elektryka za to dość delikatna i bardzo humorzasta), jak i jako lunety (z funkcjonalnym światłowodem - co podesłałem, jak i bez/z atrapą).

 

Jako koli - bez powiększenia (baterie wtedy masz umieszczone pod optyką, w "mostku" łączącym ją z montażem), jako luneta - powiększenie jest, podświetlenie krzyża zależne od natężenia światła (przy "działającym" światłowodzie rzecz jasna).

 

I fakt - taniej będzie się podpiąć pod zbiorowe zamówienie

Edited by KapitanBomba04
Link to post
Share on other sites

Doskonale wiem że to luneta. Replika działająca jak acog poza przybliżeniem 4x powinna wyświetlać taki 'daszek' na siatce. Właśnie skończyła się aukcja jednego oryginała na allegro, on miał właśnie taką siatkę. Większość acogów (lunet) do asg nie ma opcji podświetlenia co trochę mi się nie podoba. Te co mają podświetlenie natomiast mają też dziwaczne siatki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...