Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GFG17/18 informacje


Recommended Posts

Może się mylę ale wydaje mi się że nie przeczytałeś tego tematu od początku do końca ze zrozumieniem i nie wyciągnąłeś wniosków z tego co przeczytałeś.

 

Tak, replika jest ciężka :!:

Tak, replika jest źle wyważona :!:

Tak, na chłopski rozum, na sam widok repliki można stwierdzić że przód będzie cięższy :!:

Co do użytkowania, to u mnie się obie spisują świetnie, lecz obie, jak możesz zobaczyć na załączonych obrazkach, przeszły kompletny remont, więc ciężko pisać o tym jak się sprawują prosto z pudełka :!:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od siebie mały update:

- stockowa dysza jest bardzo nieszczelna. Koniecznie do wymiany.

- wymiana komory hop-up na metalową Cymy w moim przypadku dała bardzo niewiele. Nadal nie pasuje bardzo wiele magów, z posiadanych przeze mnie.

- magazynki Palm Us od Magpula, pasują, wyglądają i podają wyśmienicie. Szkoda tylko, że kosztują ~100pln/szt

- magazynek z Beta Project AK spasował dopiero po wymianie komory HU na Cymy. Jak na razie ten fakt to jedyna wymierna korzyść z wymiany komory.

- nie wiem czy pisałem wcześniej raportując kompatybilność magów, ale wafle od King Arms nie pasują, przynajmniej nie da się ich wcisnąć do mojego egzemplarza bez piłowania.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Widzę, że nie tylko ja się skusiłem na wielkiej promocji na gunfire :D. Mój derp tacticool ak już zdążył paść w niedzielę - złapał dziwną zacinkę, rozebranie i złożenie gb pomogło. W środku szału nie ma, a nawet dobrze nie jest - choćby brak podkładek! Dysza tragiczna - od razu poszła na jej miejsce Ultimate Po wymianie kabli na modelarskich + mosfet, spodkładkowaniu gb etc. na lipolce 7,4 daje 13 rps i 401 +/- 1fps.

Zanim padła na stocku bardzo przyjemnie się z niej siało :F.

 

Z magazynków, które dotąd sprawdzałem pasują cymowskie bakelity akm, bułgarskie przezroczyste 5,56 cymy (ten sam wzór co stockowy hicap) jakimś cudem nie podają za cholerę.

 

Jeszcze jedna mała uwaga - uwaga z chińskimi ctr'kami (w sumie z oryginalnymi PTS też). Prowadnica z tego ak wydaje się być lekko grubsza niż zwykłe emkowe, przez co kolba strrrrraaasznie ciasno wchodzi i trzeba się przy tym trochę nagimnastykować. Mi tam to specjalnie nie przeszkadza - wciąż działa regulacja (ciężko, bo ciężko), a luzów kompletnie brak :F.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie nie podawania kulek(a także przyczyną problemów z włożeniem magazynka) - winą jest w mojej opinii umiejscowienie komory hop up, która po złożeniu repliki jest nieco inaczej położona niż w replikach AK, z którymi miałem do tej pory do czynienia.

 

Zachęcony czyjąś opinią w tym temacie kupiłem 5 tych "bułgarów", część nawet spiłowałem na różne sposoby(inaczej zresztą by nie weszły w gniazdo w moim przypadku), ale problem z podawaniem występuje.

 

Jeśli ktoś ma coś mądrego w tym temacie do powiedzenia(jakiś patent), to zachęcam ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Stałem się szczęśliwym posiadaczem GFG 17 w mojej replice była uszkodzona komora więc wymieniłem na metalową od cymy problem był z prawidłowym dociśnięciem komory do gearbox rozwiązałem go poprzez rozpiłowanie otworów w korpusie komory służących do przykręcania komory teraz pasuje idealnie . W replice mam lufę guarder 363 mm i gumkę G&G zieloną muszę jeszcze dojść do ładu z dystanserem.Magazynków używam bułgarskich wafli cymy podają idealnie po małych modyfikacjach.Gerbox stock założony tylko mosfet i kable na tył. Ogólnie jestem zadowolony mam porównanie do cm048 które posiadam body lepiej wykonane jest w cynie ogólnie repliki porównywalne jakościowo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Replika przeszła dalsze modyfikacje dostała zestaw bore-up guarder co ciekawe z uwagi na długość duszy 21,2 mm pasuje idealnie zastaw dedykowany do m4, włożyłem sprężynę m130 guarder i silnik p&j bo oryginalny nie chciał naciągać i przerobiłem kostkę stykową tak by nie miała blaszek na płytce sektora do zamykania obwodu elektrycznego. Po wszystkich przeróbkach replika generuje 480 fps .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...