Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GFG17/18 informacje


Recommended Posts

Mam kilka pytań odnośnie repliki http://gunfire.pl/product-pol-1152200283-Replika-karabinka-GFG17.html

Interesują mnie informacje na temat awaryjności repliki i jej działania. Na jakim poziomie wykonana jest replika i czy jest warta, porównując ją do innych replik w podobnej kategorii cenowej. nie interesują mnie rozważania na temat jej wyglądu, owszem, wygląda super, ale co siedzi w środku?

Dodatkowo interesuje mnie czy magazynki od zwykłego kałacha będą pasowały do tego modelu czy trzeba kupywać dedykowane.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Ślepy

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Replikę pierwszy raz na oczy widzę,i pewnie dostali ją niedawno,lecz znając życie jest to Jg/cyma/boyi pod marką GFC.

Czyt. Bebechy dobre,wykoanie takie sobie.

 

Najlepiej zadzwoń do sklepu i się zapytaj,jakie tam flaki siedzą,albo na jakiej bazie ta replika jest robiona.

Swoją drogą zapytaj się jeszcze,czy obsada lufy i podstawa szczerbinki jest znalowa.Jeżeli tak,to kijem nie tykaj ;).

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Jest to wykonanie Cymy albo JG. Tak jak pierwowzór Beta project(Cyma). Więc na 99% siedzi tam gearbox 02B. Obsady są znalowe tak jak w Beta project. Oczywiście kontrola jakości może być niższa, ale beta kosztuje 1600zł- haha(sam się na niego nabrałem:) )

Magazynki pasują od cymy. Reszta może wymagać podpiłowania zaczepu.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio napisałem do nich (Gunfire.pl) e-mail'a z zapytaniem z jakich części ona jest zrobiona zacytuje tą widomość.

 

Odp. Gunfire.

 

> Ja z pytaniem o nową replikę GFG 18 co nie dawno się u was pojawiła. A więc chciałbym się dowiedzieć z jakich części ta replika jest zrobiona, chodzi mi ogólnie o firmy części.

> Zastanawiam się nad jej zakupem.

 

Replika będzie kompatybilna z częściami JG, SHS, generalnie standardowe części Marui.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z serwisem. Dzisiaj pierwszy raz je rozłożyli. GB to faktycznie V3, ale na pewno nie Cyma. Silnik standard, reszta "wygląda" solidnie, lufa prawdopodobnie 363mm mosiężna 6.05mm. Zewnętrznie wygląda super, bdb spasowanie, nic się nie rusza. Co do wewnątrz to się okaże po 30k kulek. Fabryka ta sama co robi pozostałe repliki dla GFC.

Nie ma na ten moment magazynków, pasują tylko dedykowane od GFC, mają dotrzeć za tydzień.

 

Tyle się dowiedziałem

 

V.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem, i dostałem replikę z wadliwa komora HU :] dsc0049dl.jpg

 

 

Potwierdzam to jest golden Eagle(taki napis widnieje na akumulatorze dodanym do repliki). Ogólnie pierwsze wrażenia wyglądu bardzo fajne poza chwiejącą się prowadnicą kolby wszystko ok(kwestia dokręcenia) Nie miałem okazji przestrzelać ale obawiam się że może być problem z podawaniem kulek przez tą komorę. Wysłałem fotki do GFC i będę reklamował :]

Link to post
Share on other sites

Przeglądu zerowego raczej nie było bo nie ma karteczki z wynikami chronowania.

 

Komora jest przykręcana do lufy zew. żadnych klocków/sprężynek.

 

Dodatkowo gniazdo magazynka jest bardzo słabo rozwiązane, ciężko szybko wymienić maga bo czasem ząbek z magazynka nie wskakuje tak jak powinien. Myślę że jakby trochę pokombinować to normalne magi do AK(zarówno 47 jak i 74) powinny wejść.

 

Poza tym spasowwanie jest fajne(trzeba oczywiście podokręcać wszystkie śrubki), zaskoczyła mnie kolba która po bokach ma gumowane płaty i stopka jest również gumowana(choć jest w środku trochę za duża i lata).

 

Jeśli chodzi o bebechy to nie będe otwierał ale z zewnątrz widać że łożycka są metalowe(ślizgi), silnik od JG(ma znaczek commando coś tam, z niebieskim tyłem) gumka HU jest niebieska.

Link to post
Share on other sites

Niby tak ale zauważ że replika ma "plasticzaną" komorę HU i chcący śrubować fps na poszczególnych sprężynach należało by ją wymienić na metalową bo będzie pękać tak jak w replikach firmy ICS . Z tym że tu chyba szybciej będzie można podmienić komorę bo jest tylko dokręcana na przedłużeniu lufy zewnętrznej a dodatkowo klocek lub sprężyna ułatwi sprawę jeżeli będzie się oczywiście dało tak zrobić bo nie miałem w rączkach repliki .

Link to post
Share on other sites

Jak długa jest lufa wewnętrzna? Albo inaczej jak długi tłumik dźwięku należało by zainstalować przy wsadzeniu lufki 455mm ?? Będę wdzięczy za odpowiedź bo mój już idzie tydzień i dojść nie może.

Edited by szpiegh
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...