Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary ochronne MSA PERSPECTA 9000


Recommended Posts

Mamy w naszej grupie STTI, używamy je od ponad dwóch lat i nie mamy "pajączków".

Bardzo dobre okulary, tyle, że "nieco" droższe to UVEX I-vo.

 

MSA nie znam i nie słyszałem, żeby ktoś je polecał.

A ile STTI by wytrzymały FPS'ów? bo ile wytrzymają MSA mam dokładnie podane, a nie chce ryzykować następnym kupnem bo fundusze mam ograniczone :p

Link to post
Share on other sites
A ile STTI by wytrzymały FPS'ów? bo ile wytrzymają MSA mam dokładnie podane, a nie chce ryzykować następnym kupnem bo fundusze mam ograniczone :p

@Dexterkrak pisał, że przetestował je z 700 FPS i rozleciała się oprawka, a szybka nienaruszona.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Kup Uvex I-Vo, a nie jakieś okulary bez atestów. A to, że sobie wyliczyłeś, ze nie wytrzymają 300 FPs, to nie musi być prawda.

Tylko że uvex I-vo są drogie, a STTI są tanie i polecane nie tylko przez kolegę wyżej lecz przez bardzo dużo ludzi. Ja chce tylko wiedzieć czy ten link który podałem (z gunfire) to te same STTI jakie są na zbrojowni .

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem MSA na podstawie danych ile by wytrzymały i po 300 FPS są rozwalone, więc kupuję STTI jak kolega polecał. Chciałbym kupić z Gunfire bo tańsza wysyłka tylko nie wiem czy to jest to samo a nie chce popełnić gafy.

http://gunfire.pl/product-pol-1132531674-Okulary-ochronne-zolte-.html

Nie, to nie są te same, na Zbrojowni są firmy STTI, a te z Gunfrajera są od SRC. Dexterkrak testował STTI i ja o nich pisałem. Tych od SRC nie znam.

Link to post
Share on other sites

Nie, to nie są te same, na Zbrojowni są firmy STTI, a te z Gunfrajera są od SRC. Dexterkrak testował STTI i ja o nich pisałem. Tych od SRC nie znam.

 

:bialaflaga:

 

Powała nie wypowiadaj się, w dodatku takim kategorycznym tonem o sprawach, o których nie masz pojęcia.

 

W tym wypadku wystarczyło tylko przeczytać opis:

 

Okulary ochronne firmy STTI-SRC to doskonały wybór na graczy airsoftowych. Odpowiednia ochrona oczu w przystępnej cenie.

 

Poza tym nie pierwszy to już raz i pewnie nie ostatni, kiedy Gunfire normalne produkty STTI podpisuje STTI-SRC (vide Beretta NBB).

 

 

 

 

@EatBecon

Te okularki są chińskie i bez atestów. I-vo kupisz na allegro za 30zł, a jak to aż taki ogromny wydatek, to za 19zł masz SPECSy.

 

Sprawdziłem MSA na podstawie danych ile by wytrzymały i po 300 FPS są rozwalone,

 

Widzę, że kompletnie nie orientujesz się w temacie. To przeczytaj:

http://forum.wmasg.pl/topic/120137-klasy-wytrzymalosci-ochrony-oczu/

Link to post
Share on other sites

@EatBecon

Te okularki są chińskie i bez atestów. I-vo kupisz na allegro za 30zł, a jak to aż taki ogromny wydatek, to za 19zł masz SPECSy.

 

 

 

STTI są bez a-testów? skoro tak to uzbieram na I-vo bo SPECsów nigdzie nie mogę znaleść..;/ i po co kupować I-vo skoro i tak nie wytrzymają więcej niż 350 fps?

Edited by EatBacon
Link to post
Share on other sites

Eh, wystarczyło przeczytać UWAŻNIE post wicioka:

Należy pamiętać, iż nawet po spełnieniu z nawiązką tych warunków:

okulary ochronne nie mogą otrzymać klasy wyższej niż F

Ivo są okularkami sprawdzonymi i polecanymi przez wiele osób. Gdyby nie wytrzymywały 350fps nikt by ich nie używał, a już na pewno doradzanie ich kupna byłoby karcone.

Swoją drogą nie rozumiem jak można oszczędzać na ochronie oczu? One nie odrastają, naprawdę.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam że MSA PERSPECTA 9000 parują jak jasna cholera (przynajmniej u kolegi). W zastosowaniach KLIK można przeczytać że, zastosowanie: malowanie, przemysł spożywczy, piaskowanie i szlifowanie - więc raczej po tym już można sądzić że nie należą do wytrzymałych. Polecę jednak MSA Racers - tak czy inaczej trzeba przymierzyć a nie w ciemno kupować i tanio.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam że MSA PERSPECTA 9000 parują jak jasna cholera (przynajmniej u kolegi). W zastosowaniach KLIK można przeczytać że, zastosowanie: malowanie, przemysł spożywczy, piaskowanie i szlifowanie - więc raczej po tym już można sądzić że nie należą do wytrzymałych. Polecę jednak MSA Racers - tak czy inaczej trzeba przymierzyć a nie w ciemno kupować i tanio.

Ok, Kupuję Uvex I-vo

Dziękuję za pomoc temat można zamknąć

Link to post
Share on other sites
(...) Powała nie wypowiadaj się, w dodatku takim kategorycznym tonem o sprawach, o których nie masz pojęcia. (...)

@Wiciok, primo nie chcę oftopować, secundo jesteś modem, więc "nietykalnym", dla tego nie będę odpowiadał... (Wystarczy spojrzeć na daty rejestracji) :sciana:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

(Wystarczy spojrzeć na daty rejestracji) :sciana:

 

A co daty rejestracji mają do tego? To, że jesteś tu długo zarejestrowany, to nie znaczy, że we wszystkim masz rację, bo nie masz, a siejesz tylko zamęt na forum i wprowadzasz ludzi w błąd...

Link to post
Share on other sites

Już nie piszcie, bo on i tak tego nie zrozumie (Powała).

 

Dla wyjaśnienia do autora tematu, okulary mogą mieć szkła nawet z nierozjebium, ale ze względu na oprawki nie dostaną niczego wyżej niż klasa F. Ktoś kiedyś nawet wklejał kryteria jakie musi spełnić dana ochrona oczu aby zostać odpowiednio sklasyfikowana.

Link to post
Share on other sites

Powała, mam prośbę - jak czegoś nie wiesz, to się po prostu nie odzywaj.

A jak masz wątpliwości, to sprawdź swoją i moją datę rejestracji (o ile ma to jakiekolwiek znaczenie, ale dla Ciebie chyba ma).

Jak już je sprawdzisz, to bądź łaskaw zastosować się do mojej prośby.

Link to post
Share on other sites

Znaleźli się sami eksperci od siedmiu boleści. Czy którykolwiek z was wie coś więcej o BHP, czy klasach certyfikacji środków ochrony oczu?

 

Już dawno pisałem, że ponad półtora roku temu UVEX przestał klasyfikować okulary i-vo jako okulary ochronne (chroniące przed odpryskami ciał stałych)! Co za tym idzie nie posiadają one żadnych atestów!

z związku z tym nie powinny być stosowane jako ochrona oczu pod żadnym pozorem. Znam przypadki kiedy to te okulary nie wytrzymywały przestrzeliwania replik o mocy poniżej 450fps. Brak certyfikacji pozwala producentowi na wypuszczanie bubli na rynek, to że jedna para jest dobra nie świadczy że druga wytrzyma 350fps - po prostu oszczędzają na KJ'cie lub powtarzalności produkcji! Dlatego kategorycznie nie należy polecać tych okularów, przynajmniej do czasu, aż znów UVEX nie zacznie ich certyfikować.

 

Jeśli nie masz kasy kup SPECSy lub okulary Peltor Maxim Ballistic. Taniej się nie da, jak nie masz tyle kasy na ochronę oczu - to zmień hobby.

 

Rozumiem,że wszyscy lecicie na starej opinii o i-vo i na waszych doświadczeniach sprzed lat, jednak to już nie jest ten sam produkt!

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...