Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A więc tak, zasięgu nik chyba nie mierzy z dokladnością do metra ale:

- na świerzym nabiciu z założonym tłumikiem nie chce straszyć ale 50m naprawde jest osiągalne, wiadomo że kulix w końcówce nie ma już takiej energii jak na początku ale naprawde robi wrażenie

- na 1 nabiciu można spokojnie wywalić ze 3 magi nawet

- zaobserwowałem że jak nabije gaz w maga i poleży ze 2 dni to już jak pusty jest

- co do wypowiedzi tłumik nie tłumi, to piszą je jakieś tłumoki bo naprawde z tłumikiem jest diablo cichszy

- niskiej temperatury jeszcze nie miałem w miejscu gdzie mieszkam, chyba że przeprowadze testy w lodówce.

- strzelałem do pudełka po butach z ok 5 m, postawionego pionowo na mniejszej ścianie bocznej (kształetem przypominało to wtedy wierzowiec dla niekumatych) kulką 0.2 g w większosci przypadków przebijałem tekture na wylot - znaczy się całe opakowanie a nie przednią sćiane

Link to post
Share on other sites
  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o tlumiku slyszalem troche zlego, m.in. to ze z tlumikiem nie da sie celowac (od bitelza, ale on mi mowil ze moze ma jakas felerna wersje )

:| moglbys to zweryfikowac el_karlo ? bardzo bym prosil.

 

pozdrowienia, Konrad

 

 

 

ps dzieki za odpowiedz :)

 

jeszcze pozwole sie powtorzyc :)

 

mam jeszcze jedno pytanie off-topic : czy pistolety na CO2 jak np WinGun tez syfonuja zima?

 

 

edit : rozmawialem z nordim :) // wyzej nie zmieniam

Link to post
Share on other sites

hehe chcialbym sprostowac :)

rozmawiales z nordim o tym ze mial moze felerna wersje.

Ja z tego co przeczytalem w opisie do ktorego link znajdowal sie gdzies tutaj w tym temacie, dowiedzialem sie ze przez tlumik kulke znosi nieco w lewo.

 

Tez bylbym widzieczny jakbys el_karlo podal jakies informacje co do celnosci bez oraz z tlumikiem.

Link to post
Share on other sites

Z tłumikiem trudniej przymierzyć bo:

- na celownikach nie ma kropków jak to ma miejsce w oryginale, ale da to się dorobić samemu, koszt 4-5 zł farba 34 Humbrol (olejna) i pare kropek walnąć

- nieoszukujmy się lufy precyzyjne to to nie są ale o tym że mi znosi na lewo to nie powiem, może ten kolega z tym przypadkiem ma źle HU wyregulowany, albo coś naprawde źle mu tłumik pasuje

- miałem go już na 2 szczelankach i powiadam że w CQB poprostu wymiata

 

A tak poza pytaniami to strzela lepiej niż WinGun bo porównałem zasięg ale nie sprawdzałem mocy.

Jedyne wady to brak oznaczeń HK.

Link to post
Share on other sites

Pytanko odnośnie MK23 STTI....

 

Jak to jest z magazynkami (dodatkowymi) :?:

Czy te z KSC pasują? Na machinegun.pl są takie, nawet dwa. Jeden normalny, a drugi "do modelu 2005" ... nie wiem który pasi.

Ktoś wie? :lol:

A może ktoś ma linka, gdzie mogę taki dostać?

 

Jakoś w listopadzie, kupuje go, bo jużsie napaliłem. :twisted:

Tylko jak z tymi magazynkami :?: :?

 

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Witam własnie siedze sobie i sam kombinuje gdzie tutaj jest regulacja Hop-upa (dzisaj odebralem replike z poczty:) ) w instrukcji nic nie ma o hop-upie na pudełku tez nic nie pisze a co ważniejsze nie wiedze zadnej do tego przeznaczonej wajchy srubki lub pokrętła ale na machingunie pisza ze takowy jest i jest regulowany . Jak ktos wie jak to sie robi to niech napisze. Zakładam ze trzeba bedzie pogrzebac bardziej w środku. To moj pierwszy gaziak wiec narazie nie bede go otwierał, co do Skupienia to dzisiaj jeszcze przejde sie wieczorkie postrzelac i potem opisze wrażenia.

Link to post
Share on other sites

Ok wrucilismy z kolega ze strzelania... a wiec tak:

nie obyło sie bez awari niestety , w replice kolegi w magazynku wyskoczyla pewna cześc zanjdujaca sie po przeciwnej stronie co kulki chodzi o to male cos co po nacisnieciu sprawia ze uwalniamy gas( zawór? oznaczenie z instrukcji SC-62 ale tam wyglada troche inaczej niz w realu) szukalismy tego malego czegoś jakąś godzine w ciemnosciach na ziemi wysypanej żwiremi wkoncu znalezlismy(kolega znalazł ) wsadziłem to to na miejsce i gnat strzela dalej. ale przeraza mnie fakt że cos tak istotnego bo bez tego gnat nie bedzie strzelał moze sobie od tak wyskoczyc przy wyciąganiu magazynka:( . Co dalej Strzelanie odbylo sie w nieskiej temperaturce około 7-8 stopni jedno nabicie magazynka gazem starczało na jakies 12 kulek ostrego strzelania (strzał za strzałem) lub na caly magazynek ( kilka strzałów przerwa ). Jesli chodzi o skupienie to trudno cos powiedziec w ciemnosciach trudno to bylo sprawdzic. Ok narazie ide spac .

 

Cieszki dzien mialem dzisaj w pracy:) no ale do rzeczy wlasnie strzelalem u siebie w ogrórdku do 2 litrowej butelki po coli odleglosc wynosiła 25 metrów. Na 10 strzałów tylko 4 terafione:( . Ale to raczej nie z winy repliki tylko mojej chwiejnej reki. Potem dla testu w warsztacie przymocowalem go do imadła i strzeliłem 3 razy.Wynik kulka uderzała w to samo miejsce na scianie oddalonej o 4 metry. Narazie skonczyly mi sie kulki wiec wiecej testów nie robiłem ale w sobote przetestuje jakos (jescze nie wiem za bardzo jak ) skupienie na wieksze odległosci.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam problem z MK23 zakupionym na mchingun.pl a dokładnie z magazynkiem jest strasznie nieszczelny po załadowaniu gazem nawet z 2m słychać jak lekko syczy dokładnie chodzi tu o górny zawór jest to mój pierwszy gaziak wiec prosił bym o wszelkie uwagi jak to rozwiązać

Z góry wielkie dzięki

Link to post
Share on other sites

Max chyba strzela jak kazdy inny gaziak ,czyli spadaja osiagi ale mozna temu czesciowo zapobiec jesli butle z gazem trzymasz pod ubraniem. Ja tak robie i moj Sokom strzela znosnie tzn. Jasli nie zchłodzisz gnata szybkim strzelaniem to powinno ci spokojnie starczyc na jeden magazynek(28 kulek).

 

None o niezawodnoasci to powiem ci za rok ale chyba nie jest ona zbyt wysoka bo kumpel któy zamawiał go razem zemna ma juz problemy z magazynkiem. Wyżej juz pisałem o co chodzi. Problem ten nie został rozwiązany i dzisaj znowu mu sie to zdarzyło, ma to chyba zwiazek z oprużnieniem magazynka do zera tak czy inaczej ja tego u siebie nie zaobserwowalem. co do mocy to jak chcesz to wpadnij do Panewnik na Kokociniec pokaże ci jakiego mam ładnego krwiaka na kostce. Dzisaj strzelalismy tez do puszki z odległosci 1.5 metra kulkami 0.25 i przebijało ja na wylot.

Link to post
Share on other sites
Jedyne rozwiązanie to propan.

 

Tu nie masz racji. Gaziak, który jedzie na propanie tak samo będzie się zachowywał jak na green gas-ie. Ja od początku od kąd mam gaziaka używam propanu i powiem Ci że właściwości ma te same, wkońcu green gas to też propan+olej silikonowy. Żeby strzelać w zimę trzeba nie tylko ogrzewać butle którą ładujesz mag-a ale też sam mag. U nas stosowali taki patent że trzymali maga w kieszeni blisko ciała, a gdy widzieli wroga wkładali do guna i dopiero strzelali.

Link to post
Share on other sites

Po tym, co przeczytałem palmę pierszeństwa ( w moim odczuciu) w stosunku cena- jakość ciągle dzierży ruger. Nie zaryzykowałbym kupna soccoma, ponieważ przypadki rozszczelnionego magazynka są zbyt częste. Uważam, że ruger jest nadal ( prawie)bezkonkurencyjny.

 

 

 

Pozdro!

 

JOPJ

Jak masz ochote na komentarze do moich uwag to radzę lepiej przeczytać netykiete zanim strace cierpliwość....

Chopin

Link to post
Share on other sites

takie pytanie bo długo odpoczywałem od ASG ale teraz na nowo sie tym interesuje i przymieżam sie do kupna jakiegoś taniego guna ! i teraz przejdę do pytania jakie ten Socom MK23 assain (STTI) ma części metalowe cały mechanizm w środku jest metalowy ?? i czy jest wytrzymały ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...