Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na wczorajszej strzelance próbowałem się przekonać spowrotem do mk23 ... i się udało :D Ale cały HU musiałem znów rozebrać itd. Nadal mnie drażni, że ta beretta jest celniejsza ale juz mi to nie przeszkadza. Przy następnym zakupie zamówie kulki 0.25 i zobaczymy jak to bedzie latać. Na 0.23 po jakichs 35 metrach kulka leci do góry.

 

A co do fps to nigdy nie patrzyłem na te 420 z tłumikiem, bo i tak go nie używam :P a m9 stti ma (jak podają krakmani) mniejszą moc, stąd moja irytacja przy porównaniu obu replik :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha zapomniałem ...

 

Kumpel ma m14 od krakmanów i cały czas kampi jak tylko może. Zauważyłem mankament który w starciu z nim może być przydatny (oczywiscie mówię o mk23). Kulki 0.23 po jakichś 40 metrach lekko podręcają do góry, celny strzał można oddać z odległości nawet 60metrów! Heh ale tor lotu będzie wyglądał dziwnie. Musze celować przed cel kulka podkręca do góry i potem opada (leci ciągle w lini prostej ode mnie).

 

Spox nie długo będa 0.25 to zobaczymy jak będzie się spisywać. Głupio tak strzelać do celu np 60 metrów celując w ziemię :P :D:D

Link to post
Share on other sites

Dla mnie Socom jak na broń boczną jest za duży, Berettę z stti mam ponad 2 lata i jeszcze żyje i ma się dobrze i do tego ma pojemny magazynek, Ruger na broń boczną ma według mnie za dużo fps, po jakimś czaśie pęka plastikowa komora hopup. I pamietaj - Gaz kosztuje! dołożysz trochę i będziesz miał taniego elektryka.

Link to post
Share on other sites

spokojnie , jakos dam rade uzbierac 30 zl na miesiąc na gaz , bo szybciej calej butli nie zużyje .... i wole gaz inż awaryjnego taniego elektryka , a na profesjonala nie chce mi sie zbierac ... :D , a tak wogóle to MK23 najbardziej podoba mi się jeśli chodzi o klamki , szkoda tylko z nie ma blow-backa , no ale jak juz strzelam , to nie zwracam uwagi na takie szczegóły..... :D bez BB przynajmniej mniej gazu bedzie jadł ...

Edited by oski
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ech, wczoraj upierniczył mi się w końcu jeden z zębów trzymających kulki w magazynku. Skleiłem jak było, dołożyłem z boku metalowy pasek żeby się drugi raz nie odłamało i jak dotąd trzyma się bdb.

 

Wszystko przez źle wyprofilowaną "wypychaczkę" kulek, tj. zawsze uderza ona w jeden z zębów przy opróżnianiu magazynka.

 

Hint dla wszystkich którzy Socoma używają więcej niż miesiąc - na magazynku, z boku lewego zęba ( czyli tego zagrożonego ) jest luka. Radzę wzmocnić konstrukcję, np. doklejając tam kawałek plastiku o odpowiedniej długości i kształcie. Zaoszczędzicie sobie nerwów bo prędzej czy później on MUSI się złamać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Hmm o rozmiarach tłumika pisał ktoś w dziale problemy i serwis. Poszukaj sobie.

 

Po roku użytkowania (11 miesiącach) jedyne usterki to:

- zniszczenie ząbków w magu (naprawa 25zł)

- rozwalenie zaworu w magu (naprawa 35zł)

- zniszczenie tłumika (rozwalił się po 2 tygodniach użytkowania)

 

Jedyną wadą broni ,którą spotkałem po 11 miechach użytkowania, jest to, że magazynek nie chce się włożyć... tj nie wkłada się raz na cztery. Ale wystarczy strzelić 2 razy bez maga i wtedy wchodzi ładniutko. A tak to broń śmiga ładnie:]

Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do kupienia broni bocznej i chyba też wybór padnie na SOCOM MK23. Wiadomo przede wszystkim przekonuje cena!!! :)

Naprawdę jest duża różnica patrząc na inne repliki. Zasieg mają mniejszy, Fps też a są droższe o kilkaset złotych czasem. Nie kapuje tego.

Wiem że posiadają blow back te droższe, ale to troche przesada moim zdaniem. Chyba, ze komuś zalezy tylko na odwzorowaniu pierwowzoru. Ale Ja wolę kogoś ustrzelić niż cieszyć się z odskakującego zamka i być ustrzelonym :)

Kumpel ma tego SOCOMA i muszę powiedzieć że za tą cenę to nic tylko brać.

Naprawdę świetna broń.

Jedyny minus to to, że niestety to broń sezonowa i zimą raczej sobie nie postrzelamy z tego :(.

Link to post
Share on other sites

A mnie tłumaczyli ,że w asg nie ma sezonów. A socom daje radę nawet w zimę. Trochę gorzej mu to wychodzi, ale strzela. Ktoś coś więcej o tym pisał gdzieś wcześniej mi się zdaję... Na taką zimę jak była ostatnio to śmiało idzie postrzelać.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Moje pytanie może dość nietypowe:

Czy Socom MK23 sygnowany marką ASG oraz sygnowany marką STTI to jedno i to samo? Na różnych aukcjach i w ofertach wyglądają identycznie, a tutaj http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=664 nawet opisane są obydwiema markami. Czy to ta sama marka? Czy w pudełkach STTI i ASG jest to samo? Lekko się zgubiłem w tym...

 

Poza tym pytanie czy ten model ma regulowany HU i jeśli tak to gdzie?

 

Sorki, jesli powtarzam pytania, ale w 23-stronnym temacie ciężko coś odszukać....

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ten pistolet na www.taiwangun.com. Niestety mój magazynek jest chyba nieszczelny, gdy napełniam go gazem cały gaz ucieka przez ten gumowy otwór na górze magazynku(SC-57 i SC-58) z tego co wiem to jedyny sposób aby temu zaradzić do rozkręcić magazynek i wymienić uszczelki, jednak nie chcę się za to zabierać. bo po prostu nie umiem. Czy jest jakiś inny sposób aby to naprawić, a może przyczyna jest inna? Czy pozostaje mi tylko wymienić pistolet na nowy??

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ten pistolet na www.taiwangun.com. Niestety mój magazynek jest chyba nieszczelny, gdy napełniam go gazem cały gaz ucieka przez ten gumowy otwór na górze magazynku(SC-57 i SC-58) z tego co wiem to jedyny sposób aby temu zaradzić do rozkręcić magazynek i wymienić uszczelki, jednak nie chcę się za to zabierać. bo po prostu nie umiem. Czy jest jakiś inny sposób aby to naprawić, a może przyczyna jest inna? Czy pozostaje mi tylko wymienić pistolet na nowy??

Reklamuj sam magazynek, w gaziakach zdarza się to często, po prostu leżą w magazynie puste i uszczelki wysychają. W przeciwieństwie do pistoletów zasilanych kapsułami CO2, przy replikach na Green Gas nie należy maga pozostawiać całkiem pustego, wówczas nie rozszczelni się.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm nie wiem jakim prawem cały mechanizm w socomie przesunął mi się w trochę do przodu, Tak ,że blokada spustu nie pozwalała strzelać na odbezpieczonym. Przypiłowałem trochę było ok. Ale gdy strzałem na mrozie, znowu zaczęło mi się blokować i znowu musiałem piłować. Nie wie ktoś dlaczego tak jest?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...