Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam inny problem. Replika świetnie strzela w warunkach pokojowych, przez otwarte okno, temperatura ok. 24 stopnie. Ale czy możliwe jest to, że gaz w magazynku przy temperaturze około 30 stopni i wyższej ma tak wysokie ciśnienie, że kurek nie ma siły żeby uderzyć w zawór i wypuścić odpowiednią ilość gazu? Na ostatniej strzelance w niedzielę pistolet strzelał zaledwie na 15-20 m, gdzie zwykle zasięg to spokojnie 35-40. A było bardzo gorąco. Chyba że macie jakieś inne pomysły na spadek mocy i zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Hmm może rozbierz go i sprawdź czy kurek dobrze śmiga... psiknij trochę silikonu.

 

A ja mam problem, spust jest już tak chyba wyrobiony, że podaje mi po 2 - 3 kulki jednocześnie (chyba spust, albo te łapki) ... Potrzebuje lekarstwo na tą dolegliwość (najlepiej tanie)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Witam.

 

Mam prosbe i 2 pytania do posiadaczy mk23, wszystko jedno, czy STTI czy TM:

1. Czy moglby ktos wstawic zdjecie konca lufy wewnetrznej, ktory wchodzi w gumke HU? Chodzi o to, jak wyglada wciecie na gumke i sam koniec lufy.

2. Czy wstaienie "czystej" lufy czyli wogole bez wciecia na gumke HU, poprostu rurki, jest mozliwe?

3. Co trzyma lufe wewnetrzna w pistolecie? Jesli to sa normalne naciecia na lufe, to bardzo przydalyby mi sie ich wymiary, jezeli co innego, to jakiekolwiek informacje pozwalajace oddtworzyc to mocowanie.

 

Z gory bardzo dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow

 

Laokoon

Link to post
Share on other sites

a ja napotkałem problem. a mianowicie wziąłem chrono kuleczki 0.2 i wziąłem sie za pomiary mojego sprzętu śwież odebranego od kuriera i tu zaskoczenie, po kilku strzałach średnia prędkośc to 88m/s =czyli nie całe 290fps tak samo w sokomie kolegi. poczym przy założeniu tłumika ta predkośc nie wzrasta. i jak to sie ma do tych 360fps bez tłumika i 420 z tłumikiem ??

Link to post
Share on other sites

a propo zamka to juz odkryłem jak go należy zdjąc.

Tak dla potomnych należy przesunąc zameg do ryłu do takiego naciecia z lewej strony aby był na równo z pinem od blokady spustu i wybijamy go s przeciwnej strony następne przesówamy zały zamek do przodu i delikatnie do góry.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W tym filmiku gostek ściąga zamek:

 

Mam takie jedno, zasadnicze pytanie: czy komukolwiek tłumik działa tak jak powinien? Tzn czy replika uzyskuje poprzez jego użycie te magiczne 420 FPSów? Dostałem Socoma wczoraj od krakmana i na samym wstępie zauważyłem, że tłumik tylko wchłania prędkość, dodatkowo zakrzywiając tor lotu kulki. Same kulasy były jakieś dziwnie poobdzierane, a lufa wewnętrzna w tłumiku wytarta w kilku miejscach.

Link to post
Share on other sites

@eMBeKa93 powiem tak: sprawdzałem na chrono mojego sokomika i wyszło tak że bez tłumika osiąga ledwo 330fps a tłumik nic nie daje bo z nim także jest 330fps. jedyne co można z tym tłumikiem zrobic to rozłożyc go i zamiast lufy wstawic jakiś materiał tłumiący (ja wstawiłem włóknine która mi została po robieniu oczka wodnego).

Link to post
Share on other sites

Prawda jest chyba taka, że u krakmana nie są w stanie dobrze wyregulować zaworów w magazynkach gaziaków... Dostałem swojego Socoma, miał mieć 340FPSów. Nie miałem punktu odniesienia więc uważałem, że jest tak, jak powinno być, chociaż kulki latały podejrzanie wolno. Wszystko się jednak zmieniło gdy kumpel dostał tą plastikową berettę od STTI - gdy zobaczyłem, z jakim impetem ta mała pukawka sieje kulki, po prostu oniemiałem. Nie jestem FPSo-maniakiem, ale po prostu nie lubię, gdy ktoś mnie okłamuje, że to ja dostanę silniejszą replikę kupując Socoma kiedy tak naprawdę nie jest. I tak klamka ta posłuży mi za boczniaka, więc około 300FPSów mi wystarczy. Ale bez przesady, to ustrojstwo nie jest w stanie przebić nawet jednej ścianki puszki po piwie :/ AGM MP003A właśnie z 300FPSami przebija puszki na wylot a ten gnat po prostu leci sobie ze mną w kulki :D Nie wiecie, czy można to jakoś wyregulować ?

Link to post
Share on other sites

Pisałem do Krakmna w sprawie awaryjności i dziwnych przypadłości typu:

- śrut zamiast kulki ;-)

- skręcanie kulek na tłumiku

- mała moc na chrono bez/z tłumikiem

- itd.

 

Dostałem odpowiedź, że podczas przeglądu zerowego nie stwierdzono żadnej z wymienionych usterek/problemów.

 

Ile osób kupiło ten pistolet jak się niedawno pojawił ponownie na sklepie ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od paru dni jestem posiadaczem tejże repliki i jak dotąd mam następujące spostrzeżenia:

- nie mam problemu ze skręcającymi bądź rozlatującymi się kulkami przy strzelaniu z tłumikiem :-)

- różnica w mocy pistoletu z/bez tłumika jest bardzo słabo zauważalna (jeżeli w ogóle jest różnica) :wink:

- regulowany hop-up działa, jednak chętniej podkręca "chropowate" kulki (Cybergun) niż kulki "gładkie" (Marui/Excel/Pestki itd.); przy ustawieniu HU ok. 40% kulki 0.23g CG szybowały ostro w górę, natomiast pestki 0.2g leciały praktycznie płasko

- bez tłumika moc jest praktycznie taka sama jak w Bell'u EG720 (klon 1911 Marui), więc wydaje mi się, że mk23 bez tłumika wypluwa 300-320fps; z tłumikiem 340-360 (IMHO; nie posiadam chrono)

- dźwięk strzału bez tłumika jest głośniejszy (zatem po części tłumik spełnia swoją rolę)

- rozłożenie pistoletu jest utrudnione, ponieważ zwalniacz ciężko wychodzi (musiałem sobie pomóc czymś twardszym od paznokcia); pewnie z czasem się wyrobi, co ciekawe w oryginalnej instrukcji nic nie wspomniano o możliwości regulacji hopa :roll:

- jest bardzo ekonomiczny jeżeli chodzi o zużycie gazu :ok:

 

Na początku miałem jedynie problem z jednym z bezpieczników, który powinien być zwalniaczem zamka, przy strzale z napinania samoczynnie się podnosił/zabezpieczał, jednak po jednym dniu strzelania problem ustąpił. Druga rzecz to bezpiecznik nastawny, daje się przesunąć jedynie wtedy gdy po napięciu kurka lekko pociągniemy za cyngiel by cięgno spustu delikatnie się przestawiło... hmm może to tylko mój egzemplarz.

 

Warto również zwrócić uwagę na nasmarowanie ogólne repliki, ja miałem magazynek praktycznie suchy w miejscach gdzie powinien się znajdować choćby w śladowej ilości olejek silikonowy (zawory i gumka która się łączy z cylindrem); prowadnica sprężyny powrotnej oraz szyny, po których porusza się zamek również były sucha jak pieprz (moje przewrażliwienie - w NBB jest to mało istotny szczegół).

 

Na razie tyle, opłacało się dać te 130zł, mimo iż nie posiada jakichkolwiek oznaczeń dumnie prezentuję się za szybą ;-)

Edited by Fboardpro
Link to post
Share on other sites

Jacek ten socom nie ma więcej niż 330 fps (patrzyłem na chrono 3 modele )

a zeby tłumik tłumił musisz się zaopatrzyc się w cienki nożyk i coś co będzie go wypełniało i klej .

nożykiem delikatnie podwadzasz częsc z gwintem potem wyjmujesz lufę i wkładasz do środka coś co bedzie tłumiło(ja użyłem włukniny takiej co siekładzie pod folie w oczkach wodnych ) może byc kawałek gąbki

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nie wiem Panowie jak u Was z gazożernością. Jednak ja się nie spotkałem jeszcze z bardziej ekonomiczną klamką.

Dziś wystrzeliłem na jednym nabiciu 5 magazynków co daje około 120 kulek.

Nie ukrywam ze jestem zdziwiony. Zwykły gaz za 30zł. temperatura około 26 C, spora wilgotność...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...