Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak wygląda sprawność tej repliki przy temperaturach poniżej zera? Wiem, że na pewno zasięg spadnie, ale czy zawór nie zamarznie, przy strzelaniu z odstępami. Niektóre opinie w tym temacie są sprzeczne, pytam gdyż pewnie wiele osób posiada SOCOM'a nie jedną zimę i posiadają wiarygodne informacje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam problem z moim socomem, mianowicie czasem strzela po 2 kulki i się przycina pod koniec spustu, często spust zostaje w pozycji naciśniętej., przeciągniecie zamka pomaga. jak replika była nowa to się nie zdarzało, zauważyłem tez ze cały mechanizm chodzi dużo ciężej niż dawniej.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam wszystkich, od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem socoma, jestem z gnata bardzo ale to bardzo zadowolony, jednak chciałbym w nim dokonać drobnych kosmetycznych przeróbek. Jak jest tylni bezpiecznik, to zarówno w pozycji zablokowanej, jak i odblokowanej widać czerwoną kropkę. O ile się nie mylę w prawdziwej broni jest tak że w pozycji zablokowanej jest biała kropka, tak? Jeżeli tak, to jakim sposobem mogę pomalować jedną z kropek? Chodzi mi o typ lakieru, trwałość, itp. Druga sprawa to namalowanie białych(lub zielonych) kropek na przyrządach celowniczych(żeby wyglądało jak światłowodowe). Tak samo jak patent z bezpiecznikiem?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja mam problem, po każdym strzale muszę delikatnie ruszyć kurek z tyłu repliki, gdy tego nie zrobię naciskam spust i tylko słychać jak gdyby klik, zauważyłem też że blokada spustu zaczęła ciężko chodzić. Co mogło się stać?

Co do kabury sprawdzałem kilka modeli i w każdej był właśnie problem z magiem.

Edited by Pudel21
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Chciałbym się zapytać gdzie można kupić nową sprężynę do popychacza do tego pistoletu albo co zrobić gdy pistolet nie podaje kulek(tą sprężynę już naciągałem i nic).

 

Takiej sprężyny nie kupisz ale jest wiele urządzeń w domu, mniejszych czy większych, z których dopasujesz jakąś sprężynkę. A jak nie podaje kulek to opisz dokładnie problem. Bo to nie zawsze jest wina popychacza, możesz mieć np. coś z magazynkiem.

Link to post
Share on other sites

A więc tak gdy włożę magazynek z kulkami strzelę raz i spust nie powraca tylko zostaje cofnięty, lecz gdy wyciągnę magazynek i włożę z powrotem problem się powtarza i dlatego sądzę że to popychacz. Ale jestem zielony w ASG i mogę się mylić.

 

Jeżeli nie cofa Ci się spust to jest to problem z popychaczem ale w innym miejscu. Najprawdopodobniej za ciasno wchodzi w komorę HU ten ząbek od popychacza. Ściągnij zamek jednak nic z niego nie wyciągaj (jak nie wiesz jak to gdzieś znajdziesz instrukcję na forum). Spróbuj palcem popchać popychacz do końca tak jak by miał ładować kulkę. Jeżeli nie wróci tzn że blokuje się w komorze HU. Sposób na to jest prosty, albo rozkręcisz lekko komorę aby popychacz miał więcej luzu albo papierkiem ściernym uszczuplisz ząbek popychacza.

 

enjoy

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Zakupiłem u Krakmanów. Pierwsze wrażenie - słuszny rozmiar. Mnie nie przeszkadza ale dla kilku znajomych za duży. Jeżeli ktoś się zastanawia czy kupować drugi magazynek...nie warto, lepiej kupić od razu drugi pistolet. Jak się coś zepsuje masz drugi a cena nie jest aż tak zabójcza. No i zawsze lecą punkty lansu na CQB kiedy latasz z dwiema klamkami. :icon_twisted:

 

Strzelam z 0,25 i 0,28. Lepiej bez tłumika sprawdza się na 0,25 Trochę trzeba posiedzieć nad hopkiem. Bez tego 2 trafienia z 10 m są normą (cel-A4). Po regulacji praktycznie wszystko w celu a przynajmniej dużo bardziej zależy od strzelca. Magazynki do przeszlifowania wewnątrz.

 

Tłumik łatwo zapiaszczyć. Włożyłem go do kieszeni z minimalną ilością piasku teraz puki nie oczyszczę mam grzechotkę. :icon_neutral2:

 

Co do jakiś modyfikacji zakupiłem :

 

http://www.aliexpres...2041309589.html

 

Montowanie na kombinowanie. Trochę gąbki, dłuższe śruby i się ładnie trzyma. Brak kabla jednak daje się we znaki więc czekam aż Chińczyk przyśle:

 

http://www.aliexpres...2605222311.html

 

Może będzie lepiej albo gwint będzie pasował. Na razie będę kombinował żeby zrobić własny włącznik.

Z celownikiem mieści się w udowej kaburze taktycznej 02 od Krakmanów. Kiedyś sprawdzę czy po cięciu/dopasowaniu wejdzie z tłumikiem.

 

Czy warto? Nie jestem w stanie powiedzieć po tylko miesiącu użytkowania. Na razie się sprawdza. Jako że to moja pierwsza replika z prawdziwego zdarzenia nie mam porównania.

 

Tak wiem zaraz będzie że odkopuję itd. ale co do rozbierania 23 jest kilka filmików.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nieźle. Jeżeli chodzi o film instruktażowy - brakuje podpowiedzi jak dobrać się do mechanizmu spustowego. Kiedy pękło mi ramię popychacza cylindra miałem zagwozdkę. Ale i to się udało. Opierając się na fakcie że STTI Mk.23 to kopia Marui Mk.23 NBB, problem rozwiązałem korzystając z fimu:

 

 

Ponadto, aby wyciągnąć ten mechanizm, należy usunąć trzpień, znajdujący się w pobliżu ramienia tego prawdziwego bezpiecznika, czego film nie pokazał.

 

Powiedz jeszcze proszę, coś więcej o przeszlifowywaniu magazynków. Z mojego doświadczenia wiem, że warto popracować trochę na szczękami magazynka, aby zapobiec podwójnym strzałom. Ale czy o to Tobie chodziło - nie wiem. Może dotyczy to problemu z zacinającymi się kulkami w magazynku... Wyjaśnisz?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam takie pytanie: czy gdzieś w PL są dostępne części zamienne do magazynków (konkretnie chodzi mi o szczęki magazynków, które podobno lubią pękać)?

 

Trafia mi się zakup używanego w dobrym stanie i chciałbym się zabezpieczyć w dodatkowe szczęki, żeby nowego maga nie kupować za ponad 100 zł ( u mnie koszt maga przekroczy koszt zakupu całej używanej repliki :()

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie: czy gdzieś w PL są dostępne części zamienne do magazynków (konkretnie chodzi mi o szczęki magazynków, które podobno lubią pękać)?

 

Do tej zacnej giwery nie ma prawie wcale części.

Szczęki kupisz tylko w USA na Evike za 8 USD (+50 USD wysyłka). Ale właśnie jestem na etapie druku 3D wzmocnionej części zamiennej, bo mi ta szczęka też się złamała. STTI dało ciała kopiując ten element od TM.

Będę informował jak zrobię element i przetestuję. Pewnie trafi do sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

O no to grubo. A są jakieś szanse na zrobienie tego w najbliższym czasie??

 

Szkoda ze nie mozna edytowac posta. Na razie ustalilem ze magazynki mk23 produkcji Stti i Asg sa wymienne.

 

Do tego magazynek mozna znalezc pod haslem GNB ASG

ale trzeba za kazdym razem sprawdzic ktory to model magazynka.

 

Rozbieznosc cenowa od 80 do 139 zl za magazynek.

 

Za 80 zl znalazlem przez skapca w jakims sklepie, ktorego nazwy nie pamietam nawet.

 

Czesci to gorszy temat.

 

 

Połączyłem

/Otto

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

A może szczęki do Beretty M9 KJW pasują - na zdjęciu wyglądają bardzo podobnie. Można zerknąć tu:

 

http://mountebankcus...ta-m9-p-78.html

 

Co prawda wygląda to średnio, ale może to jest to :icon_wink:

 

Rozmiarowo ta szczęka jest prawie identyczna. Pasuje ale u mnie nie podawała, a potem jakiś typ mi ją zniszczył i nie mogłem nad nią popracować. Mówię tu o oryginale KJW.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...