Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granatnik sprężynowy(na granaty asg)


Recommended Posts

Nie wspominam o tym, iż to kapke nielegalne robić jakąkolwiek broń miotającą jakiekolwiek pociski za pomocą substancji wybuchowych.....

 

P.S. Może internet to nie szkoła, ale bacz choć odrobinę na ortografię i styl wypowiedzi. Dla mnie czytanie twoich postów jest z tego względu naprawdę katorgą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właściwie to temat był o sprężynowych granatnikach ;) Te Wasze ( nie, że złe, bo fajne, przemyślane projekty) tylko wg. mnie niebezpieczne i hardcorowe. Jak to zadziała i ktoś tym dostanie przypadkiem to nie chciałbym być na jego miejscu. Jak ktoś pomysł na granatnik sprężynowy to niech przedstawi. Bardzo jestem ciekaw pomysłowych rozwiązań :)

Link to post
Share on other sites

Wiecie, wbrew pozorom budowa czegoś (np. granatu gazowego standardowej budowy) wcale trudna nie jest.... ale warunkiem jest oczywiści dobrze wyposażony warsztat i umiejętniości manualne. Jeśli ktoś chce się za takie coś zabrać - moge wysłać kilka ciekawych informacji i danych technicznych na maila.

Link to post
Share on other sites

Ale twój pocisk nijak ma się do sposobu działania tego granatnika na którym to nabazgrałeś.....

 

A co do projektu..... może i wybieram się z motyką na słońce ale nie na Saharę xD. W aktualnym momencie jestem w stanie wytworzyć kolbe w swoim warsztacie, ale nie granat gazowy - to już wyższa jazda.

 

Aha, tak do ogółu, celem uniknięcia nieporozumień - JA twierdzę że nie istnieje żadna bezpieczna, wydajna, praktyczna i legalna metoda stworzenia granatnika do ASG, który działa metodą wyrzucenia granatu sprężyną bądź gazami prochowymi. Zostaje tylko GG i CO2 a tego nie da sie bez porządnego warsztatu wykorzystać :D.

Edited by yugi
Link to post
Share on other sites

I tak większość naszych pomyśłów zostanie na wieki wyłącznie na deskach kreślarskich. Ale pomysł z małą iglicą + nabój hukowy krótki troszke mnie zainspirował. W modelarskich sprzedają małe silniczki rakietowe. Wmontuję, wyważę by leciało prosto i się zobaczy jak to będzie :D

 

Mieszaniny wybuchowe jako napęd odpadają (prawo), silniczki można LEGALNIE dostać w sklepie modelarskim. Same są zrobione z tektury, co przekłada sięna bezpieczeństwo (nic z metalu!). Korpusy teżz papieru. Kulki 0,12g które zostały wyrzucone siłą eksplozji mojego granatu nie przebiły tektury falistej (zostawiły tylko wgłębienia).

 

zobaczę co się stanie jak trafie lecącym granatem w tekturową sylwetkę człowieka ^^

ale najpierw muszę opracować ten pseudo m203

Link to post
Share on other sites

silniki rakietowe maja spory ciąg co za tym idzie duzą prędkosc i moga być naprawde niebezpieczne...a jesli odpowiedo dobierze sie ładunek prochowy pocisk naprawde moze byc bezpieczny a w dobrze wykonanym powtarzalnosc była by wielka...

 

a co do nielegalnosci w polsce sa sprzedawane rewolwery które nie są zwykłymi hukowcami - jako spłonke wsadza sie pocisk short a do komory mieszanke prochu czyli to samo tylko w pomniejszeniu...

Edited by fifka57
Link to post
Share on other sites

Mam takie pociski może wyprobuję,

ale silniczek jest naprawdę efektowny - mój kumpel z tego rakietę zrobił i super była, są też te petardy motylki, czy jak im tam.

Można by połączyć gotowe podzespoły, albo po prostu ruską rakietnicę kupić... ostatnio chciałem panzer-fausta zrobić, ale nie wyszło...

pzdr :killer:

Link to post
Share on other sites

przy odpowiednio dużej mocy silnika i możliwie najkrótszym czasie spalania można zrobić granat o napędzie rakietowym który zarazem będzie bezpieczny. Silnik ma rozpędzić granat na dystansie pierwszych 6-10 m potem samoczynnie wypadnie z granatu dodatkowo zmniejszając swoją masę. Z powodu małej masy granatu będzie szybko wytracał energię kinetyczną, którą można obliczyć najprostszym wzorem Ek=m*v2 / 2

 

Silnik dystans 10 m pokona w mniej niż sekundę, potem wypadnie, więc nic płonącego ani twardego nie będzie leciało w stronę przeciwnika. Po ok. 3 sekundach powinien nastąpić wybuch. :-F

 

Na rysunku nie dorysowałem lotek, najbardziej potrzebne są w pierwszych 1-2 sekundach lotu kiedy pracuje silnik, a większość obciążenia jest z tyłu pocisku.

 

Było by miło gdyby kiedyśtakie wynalazki rozpowszechniły się na polach ASG. Ale kwestia No.1 "bezpieczeństwo"

silniknc2.jpg

http://img262.imageshack.us/img262/5930/silniknc2.jpg

Link to post
Share on other sites

(O wielcy Admini, wybaczcie mi ten offtop, ale po prostu inaczej się nie da)

Taki z ciebie fizyk jak z koziej dupy wojewoda...... (jestem I klasa liceum, profil mat-fiz, więc mnie jednym wzorkiem nie zadziwisz :D)

 

1) Jeśli ten silniczek po wypaleniu się wypadnie to oprócz zmiejszenia własnej masy przez wypalenie paliwa stałego zmniejszy masę granatu ( ODPADAJĄC)

 

2) Granat będzie tracił prędkość wskutek oporów powietrza, co rzeczywiście będzie prowadzić to zmniejszenia energii kinetycznej, ale będzie ona spadać z pierwiastkiem kwadratowym delty prędkości :D (to nawet z twojego najprostszego wzorku wynika)

 

3) Bez lotek (a właściwie jakichś porządnych stabilizatorów spadochronowych, bo lotka to przy takich prędkościach kropla wody na gorący kamień :P) granat poleci gdzie będzie chciał, a przy wylocie lufy granatnika SKRĘCI (wskutek sił tarcia, które będą inne w każdym miejscu stykania się granatu z lufą, co spowoduje zmianę trajektorii lotu granatu) i nie będziesz w stanie zapanować nad nim dopóki stabilizatory nie zestabilizują go - a w czasie do osiągnięcia odpowiedniej prędkości w najgorszym przypadku skieruje się w twarz jakiegoś gracza (twojej twarzy pod uwage nie biorę, gorsze są konsekwencje zadania obrażeń komuś niż sobie samemu).

 

4) "Było by miło gdyby kiedyśtakie wynalazki rozpowszechniły się na polach ASG. Ale kwestia No.1 "bezpieczeństwo" ".

COKOLWIEK CO POSIADA W SOBIE ŁADUNEK WYBUCHOWY LUB/I PIROTECHNICZNY BĘDZIE ZAWSZE I WSZĘDZIE BUDZIŁ NIEPOKÓJ WŚRÓD OPOWIEDZIALNYCH GRACZY ASG (Caps po to, żeby ci dźwięczało w głowie, bo wbić się najwyraźniej nie da). Daj se wreszcie spokój z odpalaniem jakichkolwiek mieszanek pirotechnicznych w innych ludzi. Do siebie możesz nawet HTMD z zapalnikiem z termitu strzelać, ale w ASG - odpuść sobie. I nie rób offtopa, bo w temacie jest Granatnik sprężynowy, a nie pirotechniczny.

 

Pozdrawiam

YuGi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...