Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granatnik sprężynowy(na granaty asg)


Recommended Posts

Tak popróbowalem sobie wyliczyc ile ten granatnik będzie ważył i nie sądze że tomu komwiek będzie sie chciało mocować to na swoją replike i taszczyć to ze sobą. Według tych planów co zrobiłem postaram sie przez wakacje zrobic możdzież. Nie będzie on żadną repliką ale postaram sie żeby jakoś wyglądał.

Jak sie uda zmajstrować ten moździeż to napewno puszcze fotki w obieg :D .

 

 

 

Pozdrawiam

Wolv.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli guma będzie mocna (np. modelarska), długa i będzie dużo "nitek", to strzał na ponad 50m (nie wiem jak wam, ale mi to wystarcza) typowym granatem powinien być w pełni osiągalny. Wnioskuję to z faktu, że procą "zasilaną" 2 zwykłymi 10 centymetrowymi wentylami można bez najmniejszego problemu przestrzelić żołędziem nad 11 piętrowym budynkiem (ok. 30m). Oczywiście naciąganie może stanowić pewien problem, przez co szybkostrzelność porażająca nie będzie. Aczkolwiek jeśli o moździerz chodzi, guma będzie chyba lepsza od sprężyny.

 

 

 

Poprawiłem ten Scheisswurst.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

nie wiem co o tym sądzicie, ale buduję cośna kształt M203 z prawdziwego zdarzenia. Obudowa z stalowej rurki (grubość ścianek 3 mm), wytrzymała próbne eksplozje więc się nada. granaty odpalane są za pomocą ładunku wybuchowego (tak jak w sylwestrowych moździerzach). Część z ładunkiem miotającym zostaje w granatniku, a więc pocisk zmierzający do celu jest dość lekki. Granaty przeszły test ogniowy, za wyrzutnie posłużyła rura pcv z sylwestrowego moździerza, a więc sytsem działa. Na razie kombinuje jak zrobić mechanizm spustowy by iglica wbijała się w spłonkę. Nie udało mi się wyciągnąć na razie powyżej 70 m zasięgu, granaty są po prostu za lekkie i szybko wytracają energię kinetyczną.

 

Jak się uda to owe ustrojstwo zamontuję pod emką :D

 

http://img144.imageshack.us/img144/225/granatnikel5.jpg

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś skonstruować coś na wzór shellsa? To jest, patrząc od spłonki:

spłonka > materiał miotający > kulki > papier (lub coś też słabego) zabezpieczający kulki przed wypadnięciem

 

Działanie było by chyba podobne do granatów produkowanych na potrzeby airsoftu, tylko, że granat byłby jednorazowy, nie gazowy, lecz wybuchowy (się rymuje).

 

Aha, granat który tutaj zaprezentowałeś mógłby być niebezpieczny, bowiem z lufy wylatuje dość duży pocisk, który po jakimś czasie (właśnie... jakim?) wybucha.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś skonstruować coś na wzór shellsa? To jest, patrząc od spłonki:

spłonka > materiał miotający > kulki > papier (lub coś też słabego) zabezpieczający kulki przed wypadnięciem

 

Działanie było by chyba podobne do granatów produkowanych na potrzeby airsoftu, tylko, że granat byłby jednorazowy, nie gazowy, lecz wybuchowy (się rymuje).

 

Aha, granat który tutaj zaprezentowałeś mógłby być niebezpieczny, bowiem z lufy wylatuje dość duży pocisk, który po jakimś czasie (właśnie... jakim?) wybucha.

 

tzn. granat ma obudowe z papieru do kserokopiarki a czubek jest z połowy piłeczki pingpongowej. W środku ok. 40 kulek i mała petarda. Pocisk jest dość duży, ale ze względu na małą masę szybko wytraca energię. W środku nie ma żadnych ciężkich ani metalowych elementów. Bezpieczeństwo jest kwestiąmateriału zastosowanego do obudowy. Domyślam się, że będę musiał to przetestować na sobie by rozwiać wszelkie wątpliwości ;)

 

Chociażmożna pokusić się o zbudowanie podobnego moździeża. Pocisk Wystrzelony w góre w szczytowym położeniu wytraci energie do zera a spadając dużej nie uzyska.

 

Granat byłby jednorazowy, zapewniony byłby też realizm. W końcu w lufie zostaje łuska.

Link to post
Share on other sites

Okej, no to kilka pytań

 

1. Jak chcesz wymieniać shellsy? odsuwanie jak w relnym m203 czy odchylany na bok?

2. Co jeśli taki granat wybuchnie mi przed nosem/ pod nogą/ nad głową?

3. Twój rysunek jest trochę nieczytelny jeśli chodzi o iglicę.... czy możesz mi wytłumaczyć jak chcesz ją napinać i zwalniać?

 

Aha, żeby nie było - ja pomysł popieram :D

Link to post
Share on other sites

Okej, no to kilka pytań

 

1. Jak chcesz wymieniać shellsy? odsuwanie jak w relnym m203 czy odchylany na bok?

2. Co jeśli taki granat wybuchnie mi przed nosem/ pod nogą/ nad głową?

3. Twój rysunek jest trochę nieczytelny jeśli chodzi o iglicę.... czy możesz mi wytłumaczyć jak chcesz ją napinać i zwalniać?

 

Aha, żeby nie było - ja pomysł popieram :D

 

1. myslałem nad odsuwanym ale chyba za dużo roboty. Odchylany prościej

2. Jeszcze nie wiem ;)

3. jest nieczytelne bo jeszcze niedopracowane ;p

 

A po za tym to i tak będzie prototyp który będzie prędzej ciekawostką wzbudzającą zaintreresowanie na podstawce na biurku niż w lesie ;p Bo wątpie czy ktoś by się chciał czymś takim strzelać. Za bardzo kontrowersyjny "bo przecież to najpierw robi BUM i chmurke dymu, potem leci i gdzieś spada, i znowu BUM"

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

ja mam fajny pomysl sami ocencie zaraz dam foto

 

1)sprezyna wyrzuca granat, zawleczka z tarka zostaje w srodku

2)zapala sie silniczek - granat leci daaaaleko

3)jesli walnie w cel exploduje

4)jesli nie walnie tylko spadnie na bok itp. to i tak exploduje poprzez lont laczacy

5)BOOOM

 

sprzet raczej bezpieczny ale mozna uzyc wybuch. + kulki no nie? :killer:

 

granatnikhhext6.gif

Edited by major_spectnaz
Link to post
Share on other sites

hahaha :D rura o grubości ścianek 3[mm]

Noo ładnie ;P i do tego jeszcze ze stali :D:D:D

Nie wiem czy sobie wyobrażasz ile to będzie ważyć ;P

 

to ja ci już pisze;)

rurka o L= 20[cm] waży 2,5 [kg] ;P

Przy założeniu że stal ma 7800 [kg/m^2]

Link to post
Share on other sites

hahaha :D rura o grubości ścianek 3[mm]

Noo ładnie ;P i do tego jeszcze ze stali :D:D:D

Nie wiem czy sobie wyobrażasz ile to będzie ważyć ;P

 

to ja ci już pisze;)

rurka o L= 20[cm] waży 2,5 [kg] ;P

Przy założeniu że stal ma 7800 [kg/m^2]

 

 

to tylko rysunek pocisku w powiekszeniu nalozony na granatnik heh

juz nie mozna porysowac :wink:

 

chodzilo mi o to, zeby bylo widac co ma byc w skladzie granata

 

pzdr

major :killer:

Link to post
Share on other sites

Ja mam swój projekt na granatnik. Jesli będzie coś źle albo wszystko do kitu to powiedzcie po prostu - nie objeżdżajcie odrazu :-o . OTO PROJEKT GRANATNIKA

Trzeba będzie zaciągnąć obie tłok i sprężyny tym bolcem na górze, a następnie pchnąć ten do góry ten mój szajs mechanizm spustowy by złapał tłok. Następnie cofnąć ten bolec z powrotem. Po cofnięciu tego bolca do przeładowania, wycelować i energicznie pociągnąć za kółeczko od szajs mechanizmu spustowego w dół.

 

Oczywiście granat trzeba najpierw podpalić. W ten sposób chcę używać tylko granatów dymnych zrobionych z saletry, cukru i aluminium. Powiedzcie mi czy trzeba coś w tym zmienić i będzie git, czy lepiej żebym dał sobie spokój?

 

Cześći zamierzam dobrać w Ikei, Obi lub Castoramie itp. itd.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem draska lub lont sa zbyt awaryjne...wg mnie najlepsza była by spłonka lecz nie robina w domu (chyba ze chcecie by wam łapki i paluszki pourywał :wink: ) lecz spłonka zrobiona z pocisku hukowego 6mm który idzie nabyć w każdym sklepie z podobnymi akcesoriami , wkładamy taki pocisk- jest naprawde malutki ustawiamy małą igliczke która będzie biła w rant spłonki( w polsce są dozwolone tylko pociski 6mm z bocznym zapłonem ) i tym sposobem mamy bardzo skuteczny model zapłnu :) sam robie granatnik i będzie oparty na tym projekcie

Link to post
Share on other sites

bullshit chłopaki, bullshit.....

 

@major_spectnaz

Primo - W granatniku który pokazałeś NIE MA żadnej sprężyny, ponieważ jest to granatnik gazowy, w którym jedynym mechanizmem jest tyci "młoteczek" naciskający zawór w granacie gazowym , który wypluwa te 96 kulek.

 

Secundo - Ta sprężyna która miałaby wywalać ten granat musiałaby być NIEZIEMSKO silna aby przeleciał te 20m do celu (lub leciał te 2 sekundy aż lont dotrze do silniczka). I musiałbyś ją po każdym strzale naciągać/upychać/cokolwiek. Zycze powodzenia :D

 

Trio - Silniczek odrzutowy to tylko o kant (_!_) rozbić - ani to stabilne, ani porządnie odpalane, ani przydatne. I powątpiewam, czy taki mały silniczek poniesie ten granacik gdzieś daleko. Pomyśl też o bezpieczeństwie. Jeśli takie coś mnie trafi to przyjemne to nie będzie.

 

@ headshooter

Szczerze - daj sobie spokój skoro już sam nazywasz miejscami swój mechanizm szajskim. Jest zbyt awaryjny i ciężki w obsłudze, o celowaniu i zasięgu nie wspominając.

 

A tak ogólnie - chciałbym zobaczyć takiego kolesia który zrobi sprężynowy granatnik o zasięgu jak gazowe i umiejącego go przeładować ( w czasie akcji ASG oczywiście :D ).

Link to post
Share on other sites

DLATEGO wg mojego projektu grantanik będzie miotał granaty za pomcą gazów prchowych inaczej subtancji palnej - niestety ale wg mnie nieda sie zrobić porządneg granatnika wyrzucającego granat na minimalnie 20 m za pomocą spreżyny :) a patenty z odpalaniem za pomca draski i lontu są takze neitrafoione bo jest to bardzo awaryjne a podczas bjuniemoże dochodzic do sytuacji takich jak nieodpalenie granatu lub nawet zapłon w lufie i w efekcji nieprzyjemne doznania lub obrażenia

Edited by fifka57
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...