Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granatnik sprężynowy(na granaty asg)


Recommended Posts

Witam wszystkich

Nie chodzi mi w tym temacie o granatnik sprężynowy Marui który jest co najmniej dziwny bo strzela kulkami :| A jeśli by zrobić granatnik który będzie wyrzucał granaty asg?(kulkowo-grochowo-petardowe :P )Konstrukcja prosta bo tylko sprężyna i zwalniacz.Ma może ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Matos

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Coś czuje że trzeba będzie zacząć od granatnika na granaty dymne.I tak to ma być broń czysto psychologiczna 8)

 

EDIT: EUREKA :idea: :idea: :idea:

A jak by zaczepić zawleczke w środku granatnika i żeby była przyczepiona na stałe.W momencie wystrzelenia granat by wyleciał a zawleczka by została 8)

Co o tym myślicie?

 

Można wykorzystać petardy odrazu z zawleczką.

Link to post
Share on other sites

o ile się nie mylę to w tym linku jest dokładna recepta na to sak zrobić zapalnik "na zawleczkę"

 

W takim przypadku zawleczkę przyczepiasz do granatnika, a w momencie gdy sprężyna wyrzuca granat, zawleczka zostaje w granatniku, i podczas wyciągania inicjuje ładunek zapalający.

 

Tak więc twój problem rozwiązany, chociaż nic nie wniosłem do tematu :x

Link to post
Share on other sites

tez kiedys nad tym myslalem, mam wszystko obmyslone i narysowane ale nie mam skanera. jak ktos ma mozliwosc na jakiego ftpa wrzucic rysunek to moge tak orientacyjnie narysowac w paincie. zaplon elektryczny, sam granat ma byc dymny. ale lepiej to to sie do budowy mozdzierza by nadawalo.

niech mod nie zamyka tematu narazie. prosze :)

Link to post
Share on other sites

poniewaz lont jest bardziej klopotliwy w wykonaniu i nalezy go precyzyjnie umiescic, a tak ladujesz granat, naciskasz spust i on leci (ale w sumie to nie jest on sprezynowy;)). aha. niespotkalem sie z lontem ktory sie zapala przez potarcie, tylko taki co przez spotkanie z zapalka/zapalniczka.

 

bardzo genialnie zrobilem zapominajac o imageshack :/ dzieki Matos za przypomnienie.

granatnik4ap.th.jpg

zasada dzialania:

pewnie niektorzy z was bawili sie rakietkami modelarskimi (swaja droga, fajna sprawa:)). no wiec wkladamy granat do obudowy tak aby pret z zarnikiem dotykal do masy pednej. po zamknieciu obwodu zarnik sie nagrzewa zapalajac mase pedna (np. saletra+cukier 3:1). ta wytwarza gazy ktore wyrzucaja pocisk, ale powstaje tez plomien ktory po spaleniu paliwa zajmuje mieszanke dymna. zasieg mozna dobrac poprzez rozne proporcje paliwa do "dymidla". obudowa wykonana jest z papieru oklejonego na specjalniej rolce. po wykonaniu granat ma srednice ok 3 cm.

pomysl byl testowany jako mozdziez bez mieszanki dymnej (samo paliwo) i jak to mozdziez postawiony na ziemi, odpalany elektrycznie z pewnej odleglosci! granat zostawia za soba smuge dymu ale rowniez moze powstac plomien (przy zapalaniu od konca nie powinien on sie pojawic na zewnatrz, ale zalezy od dokladnosci wykonania). nie ponosze odpowiedzialnosci za oparzenia jakie moga powstac przy nieprawidlowym wykonaniu i odpalaniu!

Link to post
Share on other sites

Fajny pomysł z tym granatnikiem, ale ciężko będzie to zmajstrować :twisted: . Dla maniaków AS nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Trudno będzie zrobić cały mechanizm zwalniacza, tak aby coś co będzie wypychać granat nie zniszczyło go.

Link to post
Share on other sites
...poczekajcie na zdjęcia od Tadka ze zlotu w Modlinie...może któreś z nich skutki wybuchu jednego z takich cudeniek zbyt blisko twarzy i ostudzi nieco zapał do eksperymentów z pirotechniką w airsofcie 8)

piro nie jest zla ale jednak trzeba troche uwazac. ALE jak czytalem ze w trojmiescie maja bazooke na rakietki na patyku ktore wybuchaja, a ja mysle tylko o czyms co nie robi bum a dymi to sie nie przejmuje ze mi zapal sie ostudzi, hehe.

 

ale flashe to chyba juz troche za daleko w kierunku realizmu imo.

pozdro

Link to post
Share on other sites

hipotetyzuje teraz:

1) granatnik (wlasciwie mozdziez) strzela do gory i spada, a ja niewiem kto podziwia niebo podczas strzelanki :wink:

2)pocisk zostawia za soba smuge dymu, a jak taka sie zobaczy przy starcie to sie wie ze cos leci i sie widzi gdzie to leci :wink:

pozdro

Link to post
Share on other sites

Co do zapalnika uderzeniowego, to wpadłem jakiś czas temu na pewien pomysł. Można by go teoretycznie zrobić z cebulek, czyli kawałków krzemieni pomieszanych z prochem i zawiniętych w papierek. Należałoby kilka takich cebulek zmieszać ze sobą i włożyć do małego pojemniczka zasłoniętego z jednej strony bibułką. Do bibułki dotykał by ładunek miotający. W momencie uderzenia krzemienie zapalały by proch w zapalniku, ten przepalałby bibułkę i zapalał ładunek miotający. Może to i głupie, ale będę próbował.

 

Napisałem to trochę niezrozumiale, ale może załapiecie :wink:

Link to post
Share on other sites

troche to niebardzo mi sie widzi poniewaz jak bedziesz biegal z tym to tez ci sie bedzie trzeslo, i zgadnij co wtedy by sie stalo :wink: uderzeniowy to bardziej ampulka z gliceryna ktora po uderzeniu zbijala by sie a jej zawartosc wylatywala by na KMnO4, a to powodowalo by zaplon (powstala by iskra). (tylko nie jestem pewien czy to gliceryna czy glicerol)

 

-----------

jestem z utworzeniem dzialu "pirotechnika w asg" albo "srodki pozoracji(?) pola walki w asg" :)

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej jako zapalnika użyć korka (wzbogaconego siarką) i czegoś na kształt iglicy (byle nie gwoździa). wybuchałby po trafieniu, a zapalnik możnaby wkładać przed odpaleniem (ew. korek czy duży kapiszon). Ewentualnie zastosować słomke wypełnioną siarką (lub prochem) między napędem a ładunkiem co dałoby opuźnienie ( to tylko luźna propozycja).

Link to post
Share on other sites
Polecam procę wkręconą w łoże od wiatrówki.  :P  

 

Taka mała złośliwość co by Was zmobilizować.  :wink:

 

A twarz białorusina to był przykry widok. :(

Olegowi petarda odpaliła w ręku wywalając cały ładunek grochu w twarz. Jeśli myślicie, że zdjęcie azjaty z WMASG to trzeba było jego zobaczyć. Dziura obok dziury i z każdej sącząca się krew.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...