Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ingram Double Eagle


Recommended Posts

Witam.

 

Czy ktoś z posiadaczy w/w repliki wie jak rozebrać komorę do której podawane są kulki, tak żeby dostać się bezpośrednio do lufy ? chodzi mi o jej obudowę. Odkręciłem śrubkę, ale przy końcu obudowy coś jeszcze trzyma. Może nie wyraziłem się jasno, ale jeżeli ktoś rozbierał ingrama, to wie w czym jest problem.A tak wogóle to jak ma ktoś pytania odnośnie samej repliki to walcie w tym temacie :wink:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupiłem ten model i mi się zepsuł, więc trzeba go było rozkręcić. Rzeczywiście po odkręceniu śrubek coś trzyma górną obudową lufy. Wydaje mi się, że jest tak, ponieważ obudowa jest zamontowana na szynie. Prawdopodobnie wystarczy delikatnie rozgiąć góre obudowy tak by wyskoczyła z szyn.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Heh, kupiłem tą replike około miesiąc temu na allegro, oto co udało mi się zdziałać:

1. Komorę z lufą przeciąłem zwyczajnie piłką do metalu

2. Starą plastikową lufą trzeba było wyłamać na chama bo jest nieźle przyklejona

3. Otwór po lufie rozwierciłem wiertłem 8,5mm żeby usunąć resztki starej lufy

4. Zamontowalem lufę z praktikera :)

5. Skleiłem całość taśmą izolujacą gdyż przewidywałem dalsze ulepszenia

5. Wzrost zasęgu znaczny (nie mierzyłem ale na oko około +10m), skuteczność o niebo lepsza

6. Sprężyna ściśnięta o około 1cm, kolejny wzrost zasięgu, jest już około 30m

Parę dni temu zrobiłem HU (jeszcze nie jest regulowany), teraz kumpel strzela do mnie z CZtki Tokio Marui (z HU) i kulka spada kilka metrów przede mna a ja spokojnie go trafiam lub kulka spada za nim.

Podsumowując: da się coś z tej repliki wycisnąć, wygląda na najsolidniejszą z asortymentu AirSoftGunPL

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja też jestem, a raczej byłem posiadaczem owej repliki. Bez tuningu w sumie średnio. Ale wiadomo ,jeżeli lufa ciaśniejsza i hop up dorobiony to daje o wiele lepiej :) . Radzę nie bawić się spręzyną, tzn. nie wymieniać jej na mocniejszą. Ja tak zrobiłem , wrzuciłem sprężynę jakieś 160 % i ząbek przytrzymujący tłok odpadł po wystrzeleniu jednego magazynka.

Link to post
Share on other sites

u mnie zaraz po tuningu (3*1 grosz) urwała się ośka mocująca zaczep naciągniętego tłoka, a właściwie to jeden z dwóch "cycków" nawet nie wiecie ile może ździałać taśma dwustronna :D skoro był drugi cycek sprawny, a problem polegał na tym, ze nie trafiał w odpowiednie miejsce, to go przykleiłem tam taśmą dwustronną i złożyłem spowrotem. Wbrew pozorom działa [co prawda mam mp-40, ale bebechy są te same, jedyna róźnica to chyba długość cięgna spustu (czy jak to tam nazwać)]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Kupiłem tego Ingrama na targu za 12zł. Pomyślałem sobie, że może być z tego dobra broń boczna jak na początek. I nie myliłem się. :) Po rozkręceniu broni sprawdziłem mechanizm, dowiedziałem się co i jak.

Usprawnienia (apgrejd):

1. Ścieśniłem sprężyne o jakieś 3mm wsadzając do tłoka metalowe nakładki pod śrubki. Gdy chciałem dać więcej, to ząbek od tłoka nie chciał zachaczać o mechanizm spustowy. :? Zwiększyło to oczywiście zasięg i przedewszystkim FPSy.

2. Wyjąłem starą plastikową lufę i zamontowałem aluminiową z taniego AEGa. (oczywiście taniej wychodzi z wyszlifowaną castolufką) Włożyłem na nią tą uszczelkę co była na plastikowej lufie i wszystko działało. Wzrasta znacznie celność. Z 15 m trafiałem w prostokącik o wymiarach 10x20cm.

 

3. No i tu się zrobił problem. Podczas strzelania przesuwała się lufa, więc po kilku strzałach broń nie miotała, ale pluła kulkami. Skleiłem aluminiową lufę z resztą mechanizmu. Teraz jest git.

 

To mój pierwszy tuning i jestem z tej broni teraz bardzo zadowolony. (obecnie robię sobie kaburę na nią z etui starego aparatu)

 

Mogłby napisać ktoś jak zrobić HOP UP do tego gana?

Jak bardziej ucisnąć springa? : :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Widziałem wiele razy ten model, ale mnie jeszcze na niego nie skusiło. Konstrukcja wygląda na dającą wiele możliwości, ale tuning sprężyn w tej cenie źle się kończy. Ciesze się że Wam wyszedł Panowie, obawiam się jednak że niedługo i tak "chrupnie". Za kruchy plastik, nieraz ma "bąbelki", nie zawsze jest lity :?

Link to post
Share on other sites

A ja rozciągnąłem sprężynę (najpierw rozgrzałem palnikiem, żeby się nie kurczyła spowrotem :P ), mam w planach wymianę lufy, ząbek chrupnął ......

...ale dorobiłem samemu zastępczy z blacy ocynkowanej i przymocowałem ją śrubką + kropelka, aby się nie odkręcała. Po tych operacjach broń jest świetna (bez HU i ze standardową lufą strzela gdzieś tak na 20-30 metrów na żółtkach 0.12g) Jutro się zabieram za doszczelnienie tłoka żeby więcej powietrza trafiało bezpośrednio na kulke :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...