Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WZ.2005 i współgranie z aktywną ochroną słuchu.


Recommended Posts

Tak jak widać w tytule, w najbliższym czasie przymierzam się do kupna aktywnych ochronników słuchu i zastanawiam się jak "współpracują one z wz.2005 (wersja z zawieszeniem 4pkt i poduszką potyliczną). Wszem i wobec wiadomo jak wygląda ten hełm oraz jego wnętrze. Dlatego nie mam pojęcia jaka będzie wygoda w użytkowaniu słuchawek a mianowicie mam na oku 2 modele:

 

TCI Liberator 2 wersja z neckbandem

 

oraz

 

Peltor Comtac 3 Dual Comm.

 

Cytując, "pomożecie"?

Link to post
Share on other sites

Wszystkie głuchosłuchy z klasycznym pałąkiem nie wejdą pod uprząż hełmu, zostają tylko głuchosłuchy z pałąkiem nakarkowym, ale jeśli masz poduszkę potyliczną to może okazać się że zarówno zawieszenie słuchawek jak i zawieszenie hełmu wypadną w tym samym miejscu na potylicy a to już nie będzie wygodne. Najlepiej jednak będzie sprawdzić organoleptycznie głuchosłuchy z mocowaniem nakarkowym.

Innym wyjściem jest sprzedać wz2005 i kupić MICHa.

Link to post
Share on other sites

Za moich czasów przebywania w tej instytucji uczyli nas jak kombinować.

Masz 2 wyjścia:

1. Wersja PRO: - kupujesz oryginalnego Micha na allegro, zakładasz na niego pokrowiec w wz93, pod niego wkładasz TCI - nikt się nie zorientuje, plusy to to że masz jakąś tam ochronę głowy, minus to taki że popłynąłeś na 600-700 zł.

2. Wersja COMP - kupujesz na allegro replikę MICHa, na niego zakładasz pokrowiec w wz 93, pod niego TCI- nikt się nie zorientuje, plusy takie że masz w kieszeni prawie 500 zł, minusy takie że z iluzorycznej ochrony głowy masz jeszcze bardziej iluzoryczną ochronę.

Co prawda znam parę jednostek WP w których nie dość że kadra to i żołnierze pomykają w kopiach michasia w polskich pokrowcach i wszyscy są zadowoleni.

Link to post
Share on other sites

I o to mi chodziło. Czyli dla samej, własnej wygody wezmę TCI.

 

Wally, fajnie, że kombinowałeś. U mnie kombinowanie może się skończyć postępowaniem dyscyplinarnym ku radości szefa kompanii. Szczególnie jakby fakt wyszedł na strzelnicy to bym całkowicie "popłynął". Wystarczy mi dosrywanie się o buty nieregulaminowe. Jako "nieregulaminowe" należy rozumieć takie, których nie dostało się z magazynu więc nawet za chodzenie w letnich jest się już na dywaniku u "kochanego" szefa.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Ostatnio do hełmu wz. 2005 wersja 2 (z poduszką z tyłu) przypasowały słuchawki Peltora lub 3M z pałąkiem, ale nie były to aktywne ochronniki. Miały wąską część nachodzącą na uszy i dzięki temu chowały się ładnie pod hełmem.

Modelu teraz nie podam bo jestem na urlopie, ale niedługo kończę i będę mógł jakoś dorwać te słuchawki.

W sumie to zmierzę też swoje Mil-Tec'i aktywne, ale z tego co pamiętam to średnio wchodziły tak samo jak moje Debeny.

 

Nie wiem dlaczego akurat uparłeś się na tego typu ochronniki.

Może spójrz na ochronniki SureFire'a (np. seria EarPro) lub podobny model 3M.

 

Ze zintegrowanymi słuchawkami sobie w jednostce, w której jesteś pewnie za szybko nie pobiegasz (wnioskuję z tego co mówisz odnośnie sprzętu i postępowań dyscyplinarnych), jeżeli macie zestawy słuchawkowe do Radmorów (R3501) to pewnie starą wersję lub trochę nowszą, którą pewnie szef strzeże jak oka w głowie co by się nie zniszczyło...

 

Jeżeli chcesz mieć wygodę noszenia oraz słyszeć komendy na strzelnicy to spójrz na ochronniki od SureFire'a.

Drogie nie są bo niektóre modele już za ok 30 - 40 zł można dostać. Nowsze za jakieś 60 - 75 zł + przesyłka, ale w Warszawie czy innym większym mieście znajdziesz na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Akurat pytam się o aktywne słuchawki bo i tak je kupię. Po prostu jednocześnie mógłbym je wykorzystywać na strzelaniach. Co SureFire i ich serii EP - model EP4 zajechałem w ciągu 4 strzelań więc wydawanie kulkudziesięciu złotych, żeby stało się to samo mija się z celem.

 

Z tego co się orientuję to muszle słuchawek spokojnie powinny wejść pod samą skorupę, dla tych co nawet nie sprawdzili jak TCI wygląda:

 

Tactical_Command_Industries_TCI_Liberator_III_NVG_Lip_Light_Tactical_Communications_Headset_Tactical_Comms_Headset_SHOT_Show_2012_DefenseReview.com_DR_10.jpg

 

Co do używania własnego sprzętu, to miało by być jedynie na strzelnicę. Szef ma nierówno pod sufitem i twierdzi, że to co nam armia dała powinno nam wystarczyć a jak wcześniej się zniszczyło (vide jedna para moich desantów) to mamy sobie jakoś ten brak uzupełnić. Słuchawki akurat "przejdą", bo kolega też rozwalił sobie douszne surefire'a (kupowaliśmy we 2) i ma jakieś pasywne. Jedyny problem, że jego prawie się nie mieszczą pod hełmem.

Link to post
Share on other sites

U mnie w klubie Prezes ma Surfire'a bodajże 3 generacji i używa ich już kilka lat, a strzela facet sporo bo to też są zajęcia ze studentami, zawody, treningi, polowania itd. Na zawodach na ogół sędziuje czyli to nie jest kilka strzałów, a kilkaset.

 

Ja bym reklamował.

 

Co do tych słuchawek to też byłbym sceptyczny odnośnie współgrania ze wz. 2005 wer. 2.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

To tak, sprzedający poleciał w męski narząd rozrodczy i nie zdobyłem drugiego wz.2005. Natomiast neckbandy wchodzą pod hełm z oryginalnym fasunkiem. Paski trzeba maksymalnie poluzować, tak samo potnik i wtedy muszle mieszczą się pod skorupę (na wcisk). Czuć delikatny dyskomfort, prawdopodobnie pomógłby o rozmiar większy hełm, w moim przypadku mam 2kę i ciut trzeba się nagimnastykować.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...