Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pattern 83- kto oprócz RPA ich używa?


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dodam tylko że orginalne oporządzenie SA wzoru (pattern) 83, to kamizelka amunicyjna (ammo vest) albo, cytując MIWO "chińczyk" (chestrig). Oba są bardzo podatne na modyfikacje i pozostają ulubionym oporządzeniem "starej szkoły" (orginalne egzemplarze oczywiście, podróbek jakoś nikt nie kocha).

 

Dla rozjaśnienia:

 

SA 83 Chest harness

SAFRONT2.JPG

SABACK.JPG

 

SA 83 Ammo vest

SAvestfront.jpg

SAvestside.jpg

SAvestback.jpg

Link to post
Share on other sites

Patrz pan, a jak myślałem że zgadzają się całkiem niezle kolorami i to kolega ma coś z oczyma a nie te Australuchy. Kogo jak kogo ale gości z ADF raczej nie trzeba pouczać o indywidualnym kamuflażu. To chyba jedna z najlepiej i najbardziej pomysłowo "pomalowanych" armii tego świata. I w miarę możliwości i regulaminu bardzo chętnie dostosowująca oporządzenie do własnych potrzeb. Malowanie/przemalowywanie oporządzenia i broni (w mniejszym stopniu, zależnie od jednostki) to u nich jak się zdaje operacyjny standard.

 

A few examples:

 

Okazyjnie nabyta kamizelka Arktis 1601 Jungle Vest w DPM po przemalowaniu przez właściciela jadącego do Iraku w kamuflaż pustynny.

auscamArktis1601.jpg

 

Przerobiony SA 83 Chest Harness pomalowany w Auscam.

aussa83chest.jpg

 

Karabin snajperski AI i osłona celownika pomalowane w DPCU Arid

AuscamAI.jpg

 

Poucz ich shardac ze im się "odcienie ni w ząb nie zgadzają", albo pokaż mi drugą armię na tym świecie która jest lepsza w te klocki.

 

:roll:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wracajac do Tematu po dlugim okresie ciszy, chcialbym dodac ze wczoraj mialem przyjemnosc ogladania Batalionu Destanowo Szturmowego z Bielska w pieknych patternach. Do tego mieli jeszcze nasze piekne Lubawki i sprzet z Miwo. Az milo bylo popatrzec sobie

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

faktycznie nie miejsce:) cene poprawie i postaram sie o zdjecia to sie w "sprzedam" wstawi.

 

a zeby post byl choc odrobine w temacie:

 

kupilem swojego patterna ok 3 lata temu we wloszech w wklepie z militariami. nie wiem czy byl orginalny - jesli to kryterium koloru - to nie byl

 

jesli kryterium ceny to z cala pewnoscia byl bo kosztowal majatek :)

a to "uzywany" - przez te 3 lata mialem go na sobie ze dwa razy moze

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

czy ktos z was nosi zamocowana bron na tej kamizelce? interesuje mnie dokladnie to na plecach. ja juz ogladalem swoja kamizelke i sa paski mocujace ale zdjac bron /strzelbe/ z plecow to bedzie chyba tylko mozliwe po zdjeciu samej tez kamizelki. macie moze jakies rady? jakis system zamocowania broni na plechach na kamizelce/ strzelba ma pas 3punktowy ale to nie zalatwia sprawy/

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dla odświeżenia tematu

pattern9gw.th.jpg

 

Co do montowania broni do kamizelki

mp77gi.th.jpg

Ja próbowałem przypiąć G36 do uszka przy prawyma ramieniu. Nawet nie ciągnęło za bardzo. Było nawet wygodnie. Jedydy minus to obawa, że to ucho się urwie, albo rozerwie się gumowana kratka. Dlatego można to przytwierdzić na ramieniu do pasków regulacyjnych (łatwo doszyć i nie powinno się nic urwać)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...