Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pattern 83- kto oprócz RPA ich używa?


Recommended Posts

WITAM!!

 

Panowie i Panie, spójrzcie na to zdjęcie:

 

 

British_Soldier_Patrols_Village_South_Basra.jpg

 

Odrazu nasunęło mi się pytanie, czy jakieś inne wojska, niż te z RPA używają tej chwalebnej konstrukcji? Posiadacie, jakieś informacje na ten temat, a może macie jakieś fotki. To zdjęcie daje nowe alternatywy rekonstrukcji oporządzenia żołnierza z Wlk Brytanii. Nie potrzeba już kupować drogich oporządzeń jak: PLCE, CR1, czy Tactical Vest, można stworzyć realny obraz poprzez zakup taniej "83". Oczywiście to nie będzie aż tak bardzo klimatyczne, no ale jak widać równie prawdziwe. Ciekawe, czy jest to wyrób kontraktowy, czy nie? Wydaje mi się, że to replika znanej firmy MilTec, a to ze wzgledu na kolor. Co wy o tym myślicie?

 

POZDRAWIAM!!

RM

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja widziałem kiedyś na zdjęciu jakiś polskich zwiadowców w oliwkowych paternach na ćwiczeniach w Polsce. Poza tym Australijczycy używają ich.

 

Rozmawialem kiedys z kolesiem, byl z Rzeszowa chyba, ktory szyl kopie paternow dla wojakow. Stosowal material zielona (chyba) bawelne z polskich palatek.

Twierdzil, ze biora to od niego kolesie z Lublinca, i wlasnie zwiadowcy.

Rozmowa miala miejsce z jakies trzy lata temu, tzn wtedy gdy nie bylo jeszcz takiego wysypu firm szyjacych oporzadzenie w PL.

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Twierdzil, ze biora to od niego kolesie z Lublinca, i wlasnie zwiadowcy.

Rozmowa miala miejsce z jakies trzy lata temu, tzn wtedy gdy nie bylo jeszcz takiego wysypu firm szyjacych oporzadzenie w PL.

pozdr.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Janysta ale chyba on teraz ich zaopatruje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem jak wam on a odpowiada, ale moim zdaniem ta kamizelka nie nadaje sie do dynamicznej walki, z dolnych ladownic nie da sue wyciagnac szybko magazynkow, chyba ze schowacie pokrywy do srodka, tak zeby nie wadzily przy wyjmowaniu, ciewzko zmiescic tam magazynki od M-16, nie mowiac juz o tych od AK, G-36, albo pistoletow maszynowych H&K (znaczy sie jesty malo uniwersalna). Boczne kieszenie sa za duze i zle umiejscowione, wiec wadza w marszu, a rece trzeba trzymac powyzej nich. Poza tym ciezko sie otwieraja. Do plecaka dostep mamy tylko po zdjeciu calej kamizeli, a brak mozliwosci zdemontowania przedzialu ogranicza jej ladownosc... praktycznia nadaje sie tylko do tego, zeby ladnie wygladac ne zdjeciach...

Link to post
Share on other sites

Nie popadajcie z jednej skrajności w drugą :wink:

Patterna miałem przez pół roku i śmiało można stwierdzić, że to niezły sprzęcik. Gdzieś czytałem, że suma pojemności wsiech ładownic/kieszeni/itp i "plecaczka" wynosi około 30 l (podobno). Łatwo zauważyć, że jeżeli to prawda, to lepiej jest nosić patterna, niż plecak o zbliżonej pojemności. Więc niech nikt nie pierniczy głupot, że pattern jest tylko na zdjęcia dobry :wink:

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Wczoraj na BBC był kolejny odcinek SAS Survival Secrets. Pokazywali gości z SASu ze sprzętem do CQB i, co ciekawe, goście nosili czarne Petterny. Cholernie mnie to zaskoczyło, tym bardziej, że miałem kiedyś w ręku oryginalną kamizelka SASmana i zdecydowanie nie był to Pattern.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...