Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie okulary lepsze: Uvex i-vo vs Peltor Maxim Ballistic


Recommended Posts

Które okulary lepiej nadają się do ASG Uvex i-vo czy Maxim Ballistic?

Uvex i-vo: http://safeline.pl/o...0275-p-617.html

Peltor Maxim Ballistic: http://gunfire.pl/pr...-bezbarwne.html

Które okulary mniej parują, oraz które lepiej chronią ponieważ słyszałem, że Uvexy nie przechodzą testów bezpieczeństwa od jakiegoś czasu natomiast słyszałem że Peltory wytrzymują uderzenie do 200m/s.

Link to post
Share on other sites

Uvexy i Peltory mają tą samą klasę twardości czyli F (większej czyt. lepszej okulary otrzymać nie mogą). A co do parowania to zależy od wielu, ale to wielu czynników, kształtu twarzy, sposobu oddychania itd. Osobiście mam Uvexy I-Vo od sierpnia 2012 i jeszcze ani razu mi nie zaparowały podczas strzelanki, a strzelam się praktycznie co tydzień we wszelakich warunkach atmosferycznych od -10 do +30.

Edited by Mark97
Link to post
Share on other sites

A testował ktoś te peltory i miał z nimi do czynienia czy większość raczej wybiera uvexy? Bo jednak jak dla mnie te peltory wyglądają troszkę na takie mało wytrzymałe i nie solidne a chciałbym poznać opinie kogoś kto miał z nimi do czynienia.

 

Kilku znajomych ma właśnie takie Peltory (albo bardzo podobne) i sobie chwalą. Rzecz biorąc warto dobrać okulary do kształtu swojej, twarzy - możesz poszukać sklepu BHP w swoim mieście, osobiście tak zrobiłem i przymierzyłem sobie okularki na miejscu. Podsumowując powinny leżeć jak najlepiej na twojej twarzy i posiadać atest twardości F. ;)

Link to post
Share on other sites

Okulary Peltor maxim ballistic spełniają amerykańska normę balistyczną a I-vo nie. Dodatkowo I-vo od jakiegoś czasu nie są homologowane jako okulary ochronne (to już rok, może dwa) w związku z czym nie mają przypisanej jakiejkolwiek normy wytrzymałości. Pytanie jak z kontrolą jakości i materiałem używanym do produkcji? Oczy są tylko jedna, kupowanie niebalistycznej ochrony oczu to dla mnie śmiech na sali.

 

Osobiście od jakiegoś czasu mit o cudowności I-vo wpisałbym między bajki i unikał tego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Od niedawna mam przeźroczyste Peltor maxim ballistic i sobie chwalę. Nie mam małej głowy i nie zauważyłem żeby były wąskie.

Na pewno mniej się rysują i parują niż Bolle tracker które są w podobnej cenie.

 

Ale i tak następne jakie kupie to będą ess'y co by mieć całkowitą pewność, a różnica 60, a 100 zł to nie jest tak dużo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...