Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żywotność tanich replik


Recommended Posts

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

MP5 Cymy za ok. 400 pln od Krakmana - działa pół roku bez większych awarii (raz nawaliły styki, prawdopodobnie z powodu użycia zbyt dużej ilości oleju silikonowego - naprawione w Krakmanie w ramach gwarancji za darmo). Strzelam kulkami Blaster 0,2g.

Beretta KJW za ok. 200 pln od Krakmana - działa prawie rok bez żadnej awarii, raz tylko zapiaszczył się blowback (naprawione u Krakmana za darmo, mimo że gwarancja już się skończyła). Strzelam kulkami 0,25g Blaster.

Glock 18c Cymy za 189 pln od Krakmana - pierwszego dnia wylała mi się bateria, wymieniona za darmo w ramach naprawy gwarancyjnej u Krakmana, teraz działa już tydzień bez żadnej awarii. Używam kulek 0,2g Blaster.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Model: MP 40

Firma: Double Eagle

Kulki: Każde po trochu, za wyjątkiem metalowych

Sklep: Allegro, nicku kolesia nie pamiętam

Cena: 17,-

 

Stan: Dobry, lekko przerobiony, ale strzela jak szatan, puszki i płyty CD nie mają szans.

 

Używam go ponad 2 miesiące z przerwami, potrafiłem go katować, a dalej strzela i trzyma się. Nie brałem go na żadne strzelanki, bo to się mija z celem :-D. Ale na działce w sam raz do strzelania dla zabawy (nie w sąsiadów).

 

Sorka! pomyłka działów! :D proszę o usunięcie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model: P 90 Well D-90H

 

Firma: Well

 

Kulki: DE 0.12g

 

Sklep: www.airsoftguns.pl

 

Cena: 89zł

 

Żył 6 miesięcy, zginął z mojej winy(podłączyłem aku 9,6 odmojej M15,pewnie zębatki się pościerały...) :evil: Gdyby nie ja to jeszczeby działał:)

Edited by Del Fliki
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Steyr AUG (2 sztuki)

Both Elephant

Kulki... dobre pytanie - dostalem 6000gratis przy zakupie :)

Sklep: taniemilitaria.pl

Cena: (wtedy) 209pln

 

Kupione poltora roku temu. Zdechly po jakichs 4 miesiacach wiec odlozylem je na strych. Ostatnio wrocilem do nich z mysla, zeby sprawdzic co wlasciwie do cholery nie dziala... Jak jednego rozkrecilem, to juz niestety byl to jego ostateczny koniec.

 

Drugi.. coz - okazalo sie, ze to kwestia baterii - ta "firmowa" 7,2V wlasnie jest recyklingowana ;). Zrobilem mu drobny test jesli chodzi o zrodlo pradu i wyszlo co nastepuje:

zrodlo pradu: zasilacz do PCta typu AT

napiecie/max prad: 12V/3A lub 5V/5A

na 12V w ogole nie ruszyl... za to na 5V i 5A to strzelal po prostu MEGA szybko i MOCNO (znaczy porzadnie naciagal sprezyne).

Teraz smiga na baterii do samochodu RC - 7,2V, ktora potrafi oddac spory prad i jest super, a min

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Model: H&K G36C

Firma: CYMA

Kulki: 0,12g firmy DE

Sklep: Allegro, Masterbator

Cena: 110,- zł

 

Hmm... Potrzebowałem na szybko jakieś taniej broni, bo chciałem sobie już postrzelać a nie chciało mi się czekać, aż nazbieram na jakąś porządną z metalowym gb

Mam go 5 dni i jak narazie trzyma się. Wystrzeliłem ok. 500 kulek, jutro idziemy na strzelankę to zobaczymy na co go stać. Co można się spodziewać po takiej broni z 135fps. Wszystkie kulki z Hop-Up czy bez niego i tak lecą do góry ;) Zasięg jest "piękny" 20-25m.

Link to post
Share on other sites

Uwaga.

Mogę wykonać zębatki ze stopu.

Kontakt PW.

Wykonam je tylko jeżeli będzie dużo chętnych (inaczej forma nie będzie się opłacać - Gips jubilerski> drogi :P)

Cena niska :>

 

Pozdrawiam.

Jeżeli ktoś ma Taniego Elektryka na Części, chętnie przyjmę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam ja kupiłem na allegro WALTHER P99

 

Materiał: ABS (plastik, którego faktura przypomina metal)

Zasięg 20-30 m

Magazynek: ok. 14 kulek

Waga: ok. 300 g

NACIĄG SPRĘŻYNOWY

cena 22 zł razem z przesyłka

 

kupiłem go w kwietniu czyli kilka miesięcy temu nie zawiódł mnie wo gule.

ale na dworze raczej nim by się nie postrzelało ale w domu sprawuje się elegancko

Link to post
Share on other sites

To i ja dodam coś od siebie.

 

Model:MP5 SD6

Firma:Hmmm...chyba JG

Kulki: 0,12 g, bezszwowe, bezfirmowe ;)

Sklep: Allegro (aukcja airshitguns)

Cena: 99 zł (promocja ;) )

Wykonanie: całkiem przyzwoite, ładny plastik. Nie było żadnych dziur po śrubach. Ogólnie dawało rade.

 

Ogólnie nawet fajna replika jak za te pieniądze. Wytrzymała jakieś 3000 kulek. Pękł cylinder. Co ciekawe była zbudowana jak normalne AEGi.

 

 

Model:CM.O23 (dwie sztuki)

Firma:Cyma

Kulki: 0,12 g, bezfirmowe ;)

Sklep: airshitguns.pl

Cena: 129 zł

Wykonanie: brzydkie to to było...błeee...! Dużo dziur po śrubach, plastik średniej jakości.

 

Pierwsza: W sumie to miała być druga SD6, ale coś sie szitgansowym ludzikom pomyliło i przyszło to. Kulka prawie nie leciała, szybciej bym nią rzucił. Sprzedałem po 2 dniach i, co ciekawe, trzyma do teraz (rok), ale przebieg wynosi jakieś 1000 kulek więc się nie dziwie.

Druga: Kupiona (a raczej wymieniona) za zapalniczkę, parę petard i szmatkę do okularów. Byłem 3 właścicielem (!). Wytrzymała jakieś 3000 kulek (a może więcej...). Jednak ostatnie dni jej życia były bardzo marne. Ogólnie: ODRADZAM!!!

 

 

Model:Steyr AUG

Firma:Both Elephant

Kulki: 0,25 g, bezszwowe, bezfirmowe ;)

Sklep: airshitguns.pl

Cena: 199zł

Wykonanie: Oooo! Tu już było bardzo ciekawie. Rozkłada się jak CA, plastik ujdzie w tłumie. Chyba najlepszy "tani" elektryk dostępny w Polsce. Jedyny minus to nieregulowany hopek, ale i tak dawał rade. Trzyma już jakieś 5000 kulek i myślę, że jeszcze by trochę pochodził, ale padła batka, a poza tym nie chce mi się z nim bawić (problemy z hopem)

Link to post
Share on other sites

Model:m4a1

Firma:boyi

Kulki:kulki 0.12g

Cena:135zl

 

PIerwszy miesiac strzelala jeszcze w miare do 15 m. xD. Ale Pozniej szkoda gadac polowa czesci z obudowy sie polamala prawie wszystkol latalo,uchwyt na pasek (metalowy) pekl aha po 2 miesiacach replika plula kulkami.ODRADZAM KUPOWANIA TAKICH REPLIK TO BYŁ MOJ NAJWIEKSZY BLAD GDY JA KUPILEM.(AHA sprzzedalem ja pozniej dla jakiegos maniaka i popsula mu sie po 3 dniach. i tak na koncu dodam tylko ze nie dawali gwarnacji :P

Link to post
Share on other sites
Pękł cylinder. Co ciekawe była zbudowana jak normalne AEGi.

 

Zapomniałeś dodać prawie. Jedynie to może GB z wyglądu przypominać. Najśmieszniejszy jest cylinder, Chińczycycy leniwi więc zamiast robić 3 części robią jedną-

Cylinder połączony z głowicą cylindra i z dyszą na stałe (to nawet nie jest połączone tylko odlane jako jedna część) :D

 

Żeby nie robić offtopu:

Miałem kiedyś mp5 za 100zł która oddawała odgłosy strzałów.... tratatatata... plum... plum... tratatatatatata....

Chciałem tam włożyć m100 ale nawet się włożyć nie dało bo gb za krótki :wink:

zasięg na 0,11 to 15m na hopku maxymalnie ustawionym to 7m :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nazwa : Mp5 2 magi 1x low cap x1 hi cap

Firma : CYma

Cena:169 zl

Wiek: Ponad rok i bez zadnych wad chyba ze baterie w kolimatorze siadly :)

 

 

 

 

Nazwa: M83

Firma: DE

Cena: 145 zł

Wiek : Nawet nie pytajcie stan idealny brak uszkodzeń:)

 

Nie mam pojecia jak są stosowane repliki przez uzytkowników bo z tego co czytam to wydaje mi sie ze niektórzy oprócz strzelania wbijają nim gwoździe ale ścinają drzewa,

 

 

Pozdrawiam i sorry za opoznionego posta ale wczesniej nie mialem czasu.

Link to post
Share on other sites

CYBEK007 to może napisz ile kulek przeszło przez to badziewie i w ilu strzelankach brały udział, bo jeśli leżą w pudle to najwyżej batka się może wylać :P

 

Nikt repliką gwoździ nie wbija ale jeśli grasz z poświęceniem to zawsze zdaży jakiś wypadek (niedawno przeorałem chwytem i magiem kilka metrów ziemi gdy uciekałem przed przeciwnikiem i ujechałem na zboczu) i po to się kupuje pożądne eplik żeby nie musieć martwić się co się staie z repliką gdy przywalisz nią w mur podczas akcji w budynku albo zturlasz się z nią w lesie unikając ognia przeciwnika

Link to post
Share on other sites

Strzelanki były kulek tez sie nastrzelałem a co orania terenu :-F to faktycznie te lepsze repliki TM czy tez Boyi są napraawde idealne , niestety jak na razie mam potomka w drodze i czekamy z zoną na zwrot podatku z Anglii wiec moze zakupie jakiegoś Profesjonala :) jak na razie wystartowalem w naszym konkursie hehehe złudne nadzieje ale cóż, wazniejsza rodzina tak juz musi byc. Napewno w przyszlosci zalkupie jakiegos M4 z tych droższych - Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ała :/ stawiać TM obok Boyi toż to świętokradztwo :P

 

A co do wytrzymałości to TM to też plastik, a raczej ABS i osobiście zamierzam kupić coś metalowego z CA.

 

Osobiście mam G3 SAS Wella, body to plastikowe gówno i mam szczęście że tym oraniem nie połamałem nic, ale jednak kosztowało 400 a nie 150 zł, mam normalny GB do którego wsadziłem kilka części i lufę CA i zasięg mam porównywalny z pożądnymi replikami (ale zawsze pozostaje plastik szajs body na które trzeba uważać).

 

Rozumiem że można nie mieć pieniędzy ale jak to mówią niektórych nie stać na oszczędzanie, to aż dziwne że ta cymka jeszcze chodzi (no pytanie jak chodzi) i pomimo iż jej nie miałem to widziałem kostrukcję tego czegoś co ma udawać GB i z całego serca mogę to odradzić.

 

Rozumiem że masz to i działa, ale jednak lepiej nie polecać takich żeczy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam niestety mój Walther którego opisałem wcześniej zepsuł się. dokładnie to ułamał się spust?

zepsuł się gdzieś na początku sierpnia czyli wytrzymał (+ -) 4 miesiące.

 

morał: radze nie kupować tanich zabawek.

 

ps. nie ma ktoś czasem spustu do takiego walthera?

Link to post
Share on other sites

Nie no faktycznie polecenia to one nie są chyba ze ktos na sciane wiesza hehehehe, co do porównywania to dla mnie jest to tylko zabawa, dobrze ze ktos podchodzi do tego profesjonalnie ale moze za bardzo??? nie wiem sam co myslec dla mnie TM czy Boyi robi różnicę w wykonaniu i oczywiscie TM to jest clasicc ale czy jedno i drugie nie strzela kulkami??? rozumiem porównywanie broni Smith And Wesson z Makarovem wtedy widac wielką różnice hehehehe.

Pamietajmy ze to jest jednak hobby a nie IRAQ czy VIETNAM - co do takich dzialan to jestesmy za krótcy hehehehe bez urazy pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nazwa : Mp5 1x low cap x1 hi cap

Firma : Cyma 023

Cena:155 zl

 

Mam go 5 dni, wypluł (to dobre słowo) jakieś 1500 kulek. Na razie jako tako działa. Bodajże jedyna zaleta to w miarę fajny wygląd (chociaż cudów za 150zł proszę się nie spodziewać). Zasięg skuteczny to jakieś 20m, ale i tak przez ubranie można nie poczuć. Hop up niby regulowany ale właściwie nie ma po co ustawiać inaczej niż na środek. Kupiłem go bo się podpaliłem i chciałem jak najszybciej postrzelać z bratem. Co tu dużo kryć - był to błąd. Lepiej było kupić dobrą sprężynę. Krótki zasięg i praktycznie zerowa celność powodują raczej więcej frustracji niż frajdy. Hi-cap się zacina i nie podaje gdy jest mało kulek (trzeba wtedy trzymać peemkę do góry nogami). :P Low cap się zacina przy single. Poza tym już się obluzował zaczep magazynka i czasami trzeba go dociskać. Generalnie nie polecam, chyba, że kogoś strasznie kręci wygląd mp5 a nie zamierza iść na poważniejsze strzelanie. Szkoda kasy po prostu kiedy można poczekać, odłożyć nawet drugie tyle i kupić w miarę pożądną giwerę z metalowym gearboxem. Powiem szczerze, że nawet głupio mi to komuś odsprzedawać za więcej niż 50zł, dlatego chyba sobie zostawię jako zabawkę albo żeby postrzelać jak wpadnie jakiś kumpel bez gnata. A sam już zamówiłem Ak47s Cymy za 385zł...

 

 

Nazwa: Steyr AUG

Firma: Both Elephant

Cena: 180zł

 

O niebo lepszy niż Mp5 Cymy. Z tym już się można trochę pobawić, zasięg i w miarę przyzwoita celność na to pozwalają. Wali dość mocno jak na full plastik - dostałem z niego w czoło z jakichś 10 m no i mam zdartą skórę do krwi (fakt, że bateria była pełna, po pierwszych dwóch magazynkach strzelał trochę słabiej). Na razie ciągnie 5 dni, jakieś 1000 kulek, zobaczymy ile wytrzyma plastikowy gearbox... Wada to słaba bateria i bardzo nie budząca zaufania, składana rączka. ALe ogólnie to chyba jedyny z tanich elektryków który się do czegokolwiek nadaje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

M83, DE.

Mam go już 6 miesięcy i poszlo minimum 10k kulek.

Zasięg to 15 metrów niczym spręzyniak z kiosku. Raz wyczerpała mi się bateria w mojej cymie (AK metal gearbox) więc byłem zmuszony strzelać z tego szitu. Kupiłem go za 2 ładownice Molle :D Jak narazie jest fajny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

 

 

A co do wytrzymałości to TM to też plastik, a raczej ABS i osobiście zamierzam kupić coś metalowego z CA.

 

 

 

ABS to też plastik :D Po prostu tworzywo troszkę bardziej elastyczne.

 

 

Nazwa - UZI mini (micro?)

Producent - Well

Kulki - wszytkie możliwe

Przebieg - pewnie i 500 nie bylo

Cena - 50 zl.

 

Poza tym, ze mag byl "grawitacyjny" :D i częściej kulki nie lecialy niz lecialy to zasięg mial nawet znośny. Tyle, że zębatki zoraly sie po okolo 400 kulkach :D

 

Ogólnie nie polecam

 

Nazwa - D90 (P90)

Producent - Well

Kulki - 0,12 0,20

Przebieg - okolo 3k

Cena - dokladnie nie wiem, dostalem (ale chyba 80 zl)

 

Jak na taniego zasięg wręcz zadziwiająco dobry. Problemem byl mag również "grawitacyjny" którego da się w sumie przerobić na low Cap'a (tylko po co?)

Pomimo drobnych problemów z okablowaniem dziala do dzisiaj. Co zabawniejsze ma takie same zębatki jak Uzi a jednak trzymają. Tak czy inaczej nie polecam. Ilość przekleństw wypowiedzianych na maga gdy powiniem dzialać a tego nie robi - bezcenna :D

Gun dobry tylko do zasypywania wroga z okien budynku i to raczej bez celowania

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...