Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żywotność tanich replik


Recommended Posts

Model: G36C

Firma: JG

Kulki: najwiecej brasterow 25

Z allegro wczesniej krakmani.

ma okolo 1,5 roku, wystrzelone cholera wie ile, zacinki na prec lufie sie zdarzaly mimo to dziala, obecnie ma okolo 300fps (sprezyna ubita) i bateria juz slabsza, kilka razy przezyla upadek, (szyna ris sklejana;p)

"bron" nie szanowana i pomiatana a dziala reweracyjnie obecnie uzywam jej jako bocznej;p

Link to post
Share on other sites
  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam około 2 letnie Ak-47 Cymy i działa bez zarzutów.

 

Gdy rozebrałem je pierwszy raz od zakupu było to po 1roku i około 6 miesiącach to zauważyłem mało zużyte części. Części które bym chciał wymienić to tłok widać średnie zużycie jego zębów głownie przez moje długi serie, a także wymiana głowicy cylindra lub jej uszczelek ponieważ straciła dużo na szczelności ;/ ogólnie jestem zadowolony z tej repliki.

 

P.S. przez broń w ciągu roku przeszło ponad 150k kulek.

Link to post
Share on other sites

To nie jest tania replika. Czy Koledzy nauczą się czytać ze zrozumieniem?

 

EDYTA: Wszystkie posty z tej strony są do wywalenia. Może napiszę raz jeszcze: TANIE "REPLIKI" to takie coś jak np. P90 (D90H) czy jakoś tak z Wella, wszystkie badziewne BE, DE, EE, SreE i cały szajs do którego się nikt nie chce przyznać, kosztuje to w granicach może 100 zeta, ma plasticznego pseudo GB i strzela jak by chciało, a nie mogło.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Model: M4 Knight

Firma: ,,Boyi" :D (?)

Kulki: no name

Sklep: tanie militaria - buhahahahah

 

Był pół roku. od zdarzenia minęły 2 lata. efekt dźwiękowy wiertarki. Rozebrałem i okazało się że pękła prowadnica tłoka (tak to sie nazywa?)

Wywaliłem i kupiłem famasa Cg.

 

 

Model: Famas CG

Firma: CG

Kulki: Gunfire 0.20

Sklep: No name :D

 

Rok wytrzymał, działałby nadal gdyby nie moje kombinowanie. Najpierw wymyśliłem maskowanie, przez co musiałem go zetrzeć, ale nadawałby się. Urwał się niestety gwint od tłumika dźwięku i wstyd mi było z nim latać :( teraz kupiłem mp5k galaxy i żałuję że od tego nie zacząłem :D

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

replika: M733 IIIgeneracji[JG]

sklep: gościu co prowadzi mały interes we Wrocławiu

kulki: 0.2-0.25 gunfire

mam o już z 8 miesięcy i się trzyma zajebiście. problemy takie, że na następny dzień się o nich zapomina :mrgreen: . myśłę, że ją trochę zmodyfikuję i będzie miała świetne osiągi chociaż teraz ma super, ale wole lepsze :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

replika: CM.028

Najstarsza replika w moim arsenale, kupiłem ją swojej dziewczynie jest 3 właścicielką, jest to jeszcze jedna z pierwszych wersji które miały ok 300 fps i niestandardowy hop-up. replika ma juz bardzo duży przebieg, którego nie jestem w stanie określić, pół roku temu jako pierwszy otworzyłęm GB zrywając plomby, zrobiłem przegląd, wsadziłem mocniejszą sprężynę (od M4A1 boyi) i repliczka cały czas działa bez zarzutu, a w GB nie widać zużycia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Shitguny które przeszły przez moją łapę :

Nr.1

Model: P90

Firma: Umarex

Kulki: tzw. aniołki/lotto/krzaczki szwowe, a po odkupieniu jej przeze mnie

ghosty i 0,20-0,25 P&J

Sklep: Kumpel kupił bodajże na broń.pl.

Cena: Ja używkę za 50zł

Opis: Nie pamiętam dokładnie kiedy mój kumpel ją kupił ale jestem pewien że jakieś 2-3 lata temu. Z tego co wiem to coś w niej grzebał (tylko co ?), wystrzelał coś ok. 5-6k krzaczków i ja wystrzeliłem ze swojej strony 2-3k swoich kulek. Kupiłem ją z urwanym jednym kablem zasilającym, ładowarką i akumulatorkiem w słabym stanie. Usterkę naprawiłem lutownicą, zdenerwowany słabym akumulatorem kupiłem nowy no-name z tanichmilitarii 500 mAh i przykleiłem go na body taśmą izolacyjną. Giwerka zaliczyła dwa mocniejsze upadki, przy pierwszym odpadła tylna klapka i skleiłem taśmą izolacyjną, przy drugim odpadł kawałek body z tyłu i skleiłem go kropelką. Wadami są : magazynek grawitacyjny podaje według kaprysu i grzechocze jak grzechotka, czasami kaprys z zasilaniem w miejscu wcześniejszego uszkodzenia. Jej zasięg to ok 20-25m :strach: się zdziwiłem jej zasięgiem i celnością. Mimo tego nie polecam jej ani jej podobnych, ponieważ trafił mi się dobry model jeden na milion.

 

Nr.2

Model: M4 R.I.S

Firma: Boyi

Kulki: ghost 0,12g i P&J 0,20g-0,25g

Sklep: taniemilitaria.pl :-F

Cena: 135zł

Opis: Kupiona jakieś pół roku temu, wystrzelone jakieś 2000 kulek, albo coś się rozszczelniło albo sprężyna do kitu bo zasięg po jakimś czasie spadł o połowę :???: magazynek mieści kulki jak sam uważa raz 25 raz 60 :strach: zasięg przed niewyjaśnioną usterką ok. 15m teraz 6-10m. Ogółem również nie polecam.

 

Nr.3

Model: D-93 ? Micro Uzi

Firma: Well

Kulki: krzaczki i ghosty

Sklep: Chyba airsoftguns.pl

Cena: dostałem gratis do P90 :lol:

Opis: Dostałem z pękniętym spustem, po sklejeniu w odwecie 2 dni później pękł w tym samym miejscu i w jeszcze jednym. Magazynek grawitacyjny, jeśli nie zamkniesz klapki większośc kulek z magazynka podczas strzelania wyleci w ciebie, jeśli zamkniesz prawie nic nie podaje :???: . Zasięg półskuteczny to 3 w porywach 3,5 metra :wink: . Ogólnie nie polecam kupywac nawet największemu wrogowi.

 

Nr.4

Model: 2021B Glock 17

Firma: JLS

Kulki: ghosty i P&J 0,20-0,25

Cena: Gratis na tanich militariach :mrgreen:

Opis: Znów trafił mi się udany model shitguna ;-) . Jego zasięg na ghostach 0,12g to było całe 10-15m, a na P&J w porywach dochodziło nawet do 2m :wink:, był dośc celny ale sprzedałem go kumplowi który jak go później zdejmował z szafy zleciał i wystrzelił częściami rażąc nimi wszystkie osoby znajdujące się w jego pokoju. Ogółem nie polecam, ponieważ tylko ja miałem szczęście do tego modelu reszta kumpli którzy się połapali na pistolety tej firmy się rozczarowali a jeden w głębokim zdesperowaniu rozdupcył go tasakiem :wink: .

 

To wszystkie shitowe AEG-i w moim posiadaniu, więcej już się nie załapie na mega gratisy made by taniemilitaria, kupuje cm.028 lub cm.031 z taiwanguna.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ludzie nie rozumiecie, że to jest temat w którym opisuje się elektryki z plastikowym gearboxem?

 

hmmm... nigdzie nie jest to ujęte ;-)

 

mogło być to ujęte w pierwszym poście wtedy nie było by nieporozumień

Edited by szuja3
Link to post
Share on other sites

Model: M16A2

Firma: JG

Cena: 550zł

Sklep: Chyba AirsoftXtreme.pl

Jestem dumny i zadowolony z tego karabinu. Kupiłem go w 2008 roku i do tej pory bezawaryjny. Zaznaczam, iż używałem go ok. 3 razy w miesiącu po 5-6 godzin :)

Strzelam kulkami 20g - 25g Gunfire. Bardzo celny jak na chińczyka ;P Wymieniłem w nim tylko body na metalowe. Szczerze polecam :D

Edited by Jordanion
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Model: JLS 2026 (Steyr GB)

Firma: JLS

Cena: jakieś 30 zł, nie pamiętam dokładnie

Sklep: Tanie militaria

Kupiony: To nieistotne (patrz niżej)

Nigdy nie wystrzelił, jak go wziąłem do ręki bezwiednie odciągnąłem zamek do tyłu, czego podobno (tak mówi instrukcja) robić nie można

 

Model: M4 z M203

Firma: Boyi

Cena: Jakieś 270 zł (wiem, byłem bardzo głupi i niedoświadczony)

Sklep: Tanie militaria

Kupiony: Grudzień 2008

Granatnik padł w styczniu, karabin teoretycznie nadal działa, po przezbrojeniu ekipy na normalne repliki z metalowym gb pełnił funkcję broni do CQB, podczas ataku na budynek kumpel zahaczył lufą o ścianę i złamał ją (lufę, nie ścianę :icon_razz2: ). Po usunięciu uszkodzonej rurki replika dostała nową, krótką i pozbawiona została kolby, obecnie bardziej przypomina MP5k, ale strzela już bardzo słabo. Nie polecam, ale sam nie mogę się zmusić do powiedzenia o niej "badziew", bo to mimo wszystko moja pierwsza replika.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model: M4A1 RIS

Firma: P&J

Kulki: Goldenball 0,25g

Sklep: Taiwangun

Cena: Odkupiona po półrocznej eksploatacji od innego użytkownika za 800 zł zestaw z kolimatorem itd...

 

14.11.2010 Awaria:

- podkładki w silniku się wykruszyły (pewnie plastik)

- pęknięty GB

 

Awaria usunięta:

- zakup nowego wzmocnionego GB G&P 8mm

- silnik domowym sposobem naprawiony

 

Ciekawe części:

- bore up (po roku w b.dobrym stanie), cylinder typ 0

- łożyskowana prowadnica sprężyny

- tłok wzmocniony - widoczne lekkie zużycie na pierwszych dwóch zębach

- zębatki A&K stan idealny (użytkowanie na 125 m/s)

 

Pomiar dnia 14.11.10 to 144 m/s, do dnia pomiaru zostało wymienione tylko:

- lufa systema 6.04

- gumka hop up Systema ( Nie pasowała do komory zamontowanej oryginalnie w broni)

 

Po pół rocznej przygodzie z chińczykami stwierdzam że to dobra rzecz na rok kiedy jest gwarancja potem i tak dostaniemy po kieszeni. Ma niektóre dobre części już zamontowane seryjnie. Pamiętajmy że kupując renomowane repliki prędzej czy później także się części zużyją a płacimy o wiele większą cenę niż chińczyk.

Osobiście wole chińczyka wykończyć a potem sobie dokupić lepsze części.

Edited by KnapoL
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Model:Colt M4A1 Commando

Firma: Double Eagle

Kulki: 0,2g

Sklep: www.broń.pl

Cena: 150zł

 

Jest to elektryk. Zasięg 10 m, ale jest. Po roku hop up w ogóle nie działa. Mam go 2 lata, a on jest ciągle sprawny ( nie mówiąc że dodatki typu laser, latarka, kolimatorek po tygodniu leżały na śmieciach. )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

M16a4 JG

Ponad rok tylko gumkę wymieniłem, i szkielet pękł, nie oszczędzałem repliki. (deszcz, śnieg, bardzo niskie temp, błoto)

Jestem z niej zadowolony.

Ak47 Cyma

Ponad 2 lata nic nie wymieniałem, ostatnio się sling urwał po upadku na ziemię złamał się korpus przy kolbie, teraz mam AK do CQB, też jestem zadowolony z repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model: D95

Firma: Well

Kulki: MadBull 0,28g PrecisionBB (tia...)

Sklep: Allegro.pl

Cena: 90zł (tanio, kiedy ludzie teraz taką replikę kupują po 200-300zł)

 

Owa replika trzymała się całe dwa lata po ok. 10 strzelankach rozsypała się, a raczej padła z nieznanych przyczyn. Po prostu kulki nie mogły nawet z lufy wylecieć, można powiedzieć, że z stamtąd po prostu wypadały.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model: D94-S

Firma: Well

Kulki: MadBull 0.2g

Sklep: jakiś stacjonarny, nie pamiętam nazwy

Cena: hmmm... jeśli się nie mylę, to ok. 100 zł

 

Trzyma się już rok. Jedyne co przy nim robiłem to wymiana o-ringu (przy czym urwałem "głowicę" tłoka, ale szybko ją dorobiłem), do tego lekko dociążyłem chwyt przedni i magazynek- w środku przykleiłem ciężarek wędkarski (jak na wędkarza przystało ;) ), może stracił te kilkanaście BB pojemności, może i nie jest odpowiednio wyważony, ale od razu jakoś tak inaczej/lepiej się replikę trzyma. Oto fotka: http://www.i-point.nazwa.pl/host/upload/2823/1295701531669800.JPG

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...