Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żywotność tanich replik


Recommended Posts

Steyr AUG

Firma: BOTH ELEPHANT (Chiny)

Kulki: <0,12 (te najtandetniejsze)

Zasięg: 15m

Wytrzymał: 5 strzelanek (3 miesiące)

Zalety: Solidne wykonanie jak na tani AEG (nie wliczając rączki która się urwała podczas padu), ciężar - 3kg, opakowanie (stylizowane na TM)

Wady: Niewielki zasięg, słaba bateria

Opis: To była moja pierwsza giwerka... Strasznie sie na nią napaliłem i w zasadzie nie żałuje zakupu. Zepsuła się ewidentnie z mojej winy, gdyż strzelałem tymi najtandetniejszymi kulkami. W końcu coś się w niej kompletnie rozwaliło i zasięg zmniejszył się do całych 5m.

Moja rada: Jeśli masz zamiar kupić jakąś tanią replikę, kup shotguna firmy Double Eagle

Link to post
Share on other sites
  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Model:M83

Firma:Double Eagle

Kulki:Badziew,coś na wzór bezszwowych oraz bezszwowe STTI

Sklep:od kolegi z pola walki a on z allegro

Cena:na allegro-150pare zł od kumpla 70zł

Jak na razie przeżył kilka strzelanek i odziwo jest w super stanie :D naprawde jestem z niego zadowolony,zasięgiem może nie grzeszy (20-pare metrów) ale ogień zaporowy potrafi postawić :D

Jka na początek polecam

Pozdro gordon84

www.bunkereXplorers.prv.pl

p.s. myślę nad małym tuningiem (bedzie dobrze)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model: XM177 Commando

Firma: Double Eagle

Kulki(przebieg): 2000 szitów, 2000 Double Eagle+1000 innych bezszwowych - wszystkie 0,12

Sklep: airsoftguns.pl

Cena: ok 140zł, zakupiony w grudniu '05

Niespodzianki:

*Okulary w zestawie to kpina - widoczność zerowa, dla przykładu: biegnąc sobie truchcikiem w lesie wpadłem na podwójny drut kolczasty, wiszący na wysokości pasa i piszczeli, bo okulary tak rozmazywały obraz, że nie miałem możliwości go zobaczyć 8O

*Rozpakowanie paczki: latarka niesprawna (żarówka) :(

*Pierwszy montaż dodatkowych pierdół: kolimator tutaj to wielka pomyłka - jest umieszczony za nisko, przez co muszka zasłania cały widok 8O

*Pierwsza mini-strzelanka: przednie mocowanie paska urwane, w rzeultacie tłumik połamany(tylko gwint mi został w lufie :? ) Gwint wyjąłem, w tłumiik i drugą lufę wstawiłem metalową rurkę, tak że wchodzi wgłąb guna, gwint dokleiłem, wszystko cacy...

*Rekreacyjne strzelanie w domu: zacięcie i zero reakcji na naciśnięcie spustu. Rozkręciłem. Okazało się że pękł jakiś 5-cio mm kawałek sprężynki/drucika. Powikłania: każdy strzał z single'a powoduje zacięcie, które likwiduję przez oddanie kilku strzałów na auto, lub gdy to nie pomaga - przywalenie piąchą w body :twisted: - zawsze pomaga.

*Przedostatnia strzelanka: wyrwane kable od włącznika lasera

*Ostatnia strzelanka: zgubiona atrapa rączki przeładowania, która to została wcześniej nadłamana przy rozbiórce guna (inaczej się nie dało :wink: )

Spostrzerzenia:

*Szybkostrzelność duża - tylko przy świeżo naładowanym aklumulatorze.

*Po oklejeniu lufy wewnątrz gripa taśmą (zaraz pod baterią), wstawieniu rurki metalowej w lufę zewnętrzną i zalaniu w lufę oleju silikonowego (aż bokami ciekło 8) ) zasięg wzrósł o jakieś 5 m. Taśma usztywniła też gripa, przez co już mi się ni majta na boki.

*Po sklejeniu 2 magów problemy z podawaniem kulek - są trochę za ciężkie. Problem znika po wyjęciu ciężarków.

 

To by było na tyle.

 

P.S.Może mi ktoś powie skąd wytrzasnąć żarówkę do tych cholernych latarek? Bo w standardzie są jakieś bezgwintowe dziwadła. :evil:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

sig sauer 552 firmy VB bateria dziala swietnie dluzej niz np mp5 czy m4

potrafi trzymac okolo 10 godzin ciaglego ognia :lol:

wywalilem z niego ponad 10000 kulek i dziala swietnie bez zarzutu 8)

strzelam bezszwowymi i szwowymi zaleznie od tego co sie trafi :P

zasieg 20-30m

50zl od kolegi niezaluje chetnie bym mu za niego doplacil drugie tyle

mam tez m4a1 lyse made in china i tu sa problemy

pekla wewnetrzna plastikowa lufa od uderzen kulek :(

zlamalem lufe zewnetrzna (naszczescie dalo sie skleic)

i ostatnio (patrz wczoraj) zlamalem kolbe u samej nasady bieglem w nocy po ciezkim terenie wywrocilem sie i trrrach kolba poooszla ale bede kleil 8) wywalilem z niego okolo 6000 kulek jeszcze mlodziak jest :)

zasieg 30-40m

120zl wysylka

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trochę wystrzelę z (innej) beczki stojącej obok beczki właściwej, za co przepraszam.. ale sam nie wiem gdzie to wpakować...Są "repliki" i "tanie repliki" (AEG).. a czy są "średnie repliki" ? Wymieniacie często z tego co zauważyłem MP5A5, czasem SD6 CYMY. Zastanawiam się również nad kupnem tej zabawki i jak wiadomo.. chodzi mi głównie o jej wytrzymałość.

Z tym że wymieniając gnaty nie piszecie jakie mają GB (zakładam, patrząc na ceny, że chodzi o plastiki ?). MP5SD6 można kupić "marną" i "niezłą" - takie odnoszę wrażenie. Ja myślę o takiej w granicach 350 zł, z metalowym GB (chyba v2, ale nie mam pewnosci bo gość co to rozprowadza sam nie wie...) Oczywiście chodzi o CYME. Czy ktoś z was może powiedzieć coś o stopniu awaryjności w tej replice ? zadzwięcze z dźwięczności ;)

Link to post
Share on other sites

Mig, musisz mieć potężnąwiedzę na temat wszystkich dystrybutorów, skoro to wiesz - szacuneczek ;)

 

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...&product_id=220 <- tu jest A5 za 425, u nas gość z Wrocka przyjedzża na giełde i sprzedaje takie za ok 350 zł. jest też SD6 ale o ile pamiętam Wella - z tym że ponoć flaczki są identico z CYMKĄ Droższą...

 

Jak ktoś wie jak się mają sprawy awaryjności (ponawiam) tych zabawak (dobra, w niektórych sklepach mogą być po 450zł ;) .. ważne że wiadomo o którego chodzi ;) ) - CYMA albo WELL - proszę o info, nadal dzwięczeć będę ;)

Link to post
Share on other sites

Dostałem pół roku temu shotguna z allegro za 69 zł (Cyma). Sprężynowy, full plastik. Strzelał zadziwiająco daleko (z 30 czy nawet 40 metrów bez problemu trafiałem w obiekt wielkości człowieka, choć producent deklaruje 20-30 metrów). Zdjąłem przyrządy 'celownicze', bo uniemożliwiały celowanie. Po kilku kilkunastominutowych sesjach strzelania do puszek oderwało się kilka części, ale po posklejaniu plastrem ( :D ) dało się strzelać.

 

Ostatnio rozleciał się zupełnie (z zewnątrz). Po prostu się połamał w czasie przeładowywania (a może to ja taki pudzian jestem :mrgreen: )

 

W sumie: jakby zsumować czas, w jakim go używałem, to kilka godzin.

 

link do broni: http://www.sklep.airsoftguns.pl/projector....duct=1133356747

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Model: MP5A5 Well D-95

 

Firma: Well

 

Kulki: DE 0.12g

 

Sklep: www.airsoftguns.pl

 

Cena: 89zł

 

 

Mam go już jakieś niecałe 3tyg, był na dwóch strzelankach (po około 6h ). Zacioł mi się raz z mojej winy, bo mu żółte kulki zaaplikowałem. Ostatnio ułamała mi się blokada maga, ale sobię z tym poradziłem. Rozbierałem go żeby mu wymienić lufę na dłuższą, i przy okazji rzuciłem okiem na serce - GearBox ma się dobrze. A wystrzeliłem nim już ponad 2tys kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model: AK47

Firma: XL

Kulki: 0,12g

Sklep: Allegro

Cena:150 zł

 

Posiadam go już jakiś czas i narazie nie nawala. Jego główną wada jest mały zasieg:(. Wali na 15-20m. Jest to zestaw dobry dla początkującego. W zestaw wchodzi również:

- ładowarka

- okulary

- pasek na ramię

- kulki

- wycior

- ładownica

- magazynek uniwersalny(długi)

- magazynek drugi(któtki)

- no i oczywiście bateria

Link to post
Share on other sites

Model:AK 47

Firma:Umarex

Kulki: 0,2g

Sklep: alert.pl

Cena:169 zl

 

 

Ale lezy popsuty, bo sie spust zlamal... :ściana:

Kombinuje, kombinuje, ale jakos wykombinowac nie moge :F

 

A tak to calkiem calkiem - zasieg rozsadny ok. 20-25m

Tylko wkurzylo mnie to, ze 'to latajace po boku' jest niestety na stale i nie mialem przez to jak pasa nosnego od kalacha zamontowac i musialem go przerabiac mocno :/ Akurat do mojego modelu firma Umarex dolczyla zepsuty mag... Dzieki Bogu udalo sie naprawic (nie wiem jak spust :ściana:)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przedstawiam trzy tanie aegi, z ktorymi mialem stycznosc.

 

1) Sig Sauer 552 (firma Double Eagle)

 

kupiony na poczatku czerwca 2006 roku. Magazynek miesci okolo 30 kulek. W zestawie dostajemy laser, pasek na ramie, latarke, kolimator, tlumik, raczke i gogle (od razu do kosza!). W zasadzie oprocz paska i raczki cala reszte mozemy sprzedac (haha, kto to kupi?), lub wyrzucic do kosza.

 

Waga wynosi okolo 1 kg. Wyglad dosc fajny, jak na taka cene. Skuteczny zasieg strzalu to jakies 10 metrow, calkowity - 15. Bron jest w posiadaniu innego usera i dziala. Nic sie nie popsulo, mimo ze gnat byl urzytkowany raz w tygodniu, po kilka godzin. Akumulator trzyma dosc dlugo.

 

oto linko do przedmiotu: http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...m_PROMOCJA.html

 

Teraz kosztuje (w promocji ponoc hehe) 127 zl, ja go dostalem, za rowne 100.

 

2) Colt XM177 "Commando" (firma Double eagle)

 

Rowniez kupiony w czerwcu 2006 roku. Do momentu zauchwalej kradziezy dzialal bez zarzutu. Waga - nieco okolo 1,5 kg.

Magazynek miesci okolo 40 kulek.

 

W zestawie mamy wlasciwie to samo, co przy Sig Sauerze.

 

Wyglad slaby, nic specjalnego.

 

Osiagi: skuteczny zasieg strzalu: ok. 15 metrow, calkowity - okolo 20.

link do produktu: http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...BESTSELLER.html

 

3) AK47 (firma Cyma)

 

chyba najlepszy z wymienionych przeze mnie aegow. Najlepszy, jesli chodzi o osiagi (ciut lepsze od Colta + hi-cap). Minusem jest krucha, a nawet bardzo krucha konstrukacja. Zlamal sie spust, po lekkim walnieciu w drzewo pekla kolba...O przeznaczeniu gratisow nie bede sie ponownie wypowiadal.

 

Wyglad znosny, ale nic szczegolnego.

 

oto link do kalacha: http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...47_Legenda.html

 

uwaga! w opisywnamym przeze mnie kalaszu byl hi-cap, tu go nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model:m4a1

Firma:boyi

Kulki: 0,12 mat ghosty z airsoftguns.pl

Sklep: airsoftguns.pl

Cena: 99 zl

przebieg : 2000 standart + 5000 + jakies pozyczane kulki 8-)

 

Kupiony jako karabin na poczatek ;D sluzy juz dobry miesiac

 

Przedwczoraj mi sie wylala bateria 1 w akumulatorze. Rozebralem usunelem baterie , obkleilem ... zostalo 7 i dziala jakos ;P

 

"czasami cos sie uda chinczykowi zrobic prawie dobrze..."

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Model: M83

Firma: Orzełki

Kulki: 0.2g

Sklep: Airshitguns.pl (uwaga -- kurier GLS ma rzekomo problemy i dlatego paczka przychodzi ci po 1.5 tygodnia --- ale to chyba tylko specjalny kurier airshitgunsa bo reszta przychodzi normalnie)

Cena: 145zł

Stan: Sprawny

 

Sprzedałem za 119zł i próbuję zapomnieć ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...