Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żywotność tanich replik


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Model: mp5 (cm.023)

firma: cyma

cena: 129zl w sklepie u mnie w miescie, ale sa tez na www.airsoftguns.pl

kulki: jakie kupie byle 12g i bezszwowe

mam od: 13 miesiecy i dziala caly czs :D :killer: tylko kolimator ktory jest w zestawie nie dziala ale ogolnie jak na typowo poczatkujacego jestem zadowolony ;)

Edited by uzi43
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cyma 0,23 czyli MP5

Kulki 0,12 noname

Cena 149 zł

 

Taka jak na zdjęciu http://www.albahobbies.com/pistolas/m5%20cm023.jpg

 

To był mój pierwszy ASG Gun dwa lata temu, kiedy zaczynałem i powiem szczerze, że byłem z niego bardzo zadowolony.

 

Przebiegu miała dobrych kilka tysięcy 3-4, kolega ułamał rygiel od przeładowania, spadła na nią antena wraz z kilkunasto-kilogramowym metalowym słupem, porysowała body i nic się jej nie stało. Sprzedałem po jakimś czasie.

 

Magazynki były w porządku, wszystko działało i nic nie odpadało.

W porównaniu z innymi tanimi aegami prezentowała się solidnie, było coś metalowego, z pamięci chyba prowadnica wraz z częścią body i wyglądało i trzymało się solidnie. Kolba byla regulowana w 3 zakresach, guma na końcu, wygodna.

Kolimator nie działał :D, zwykły kawałek plastiku, tłumik to rzecz jasna też kawałek plastiku. Nie wiem kto wymyślil ten kolimator.

 

Kulka leciała wolno i stawiałbym na 150 fps, zasięg skuteczny do kilkunastu metrów

 

Dwóch znajomych którzy kupili to samo mieli problem ze swoimi mp5kami, mnie trafił się udany tani aeg :).

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

MP5A5 TLF Cyma.

 

12 miesięcy i dalej działa, choć od około pół roku strzela z niej rekreacyjnie mój brat. Bateria dalej ciągnie, ale jakby już nie ta sama. Zużyła się mocno...

 

Problemy jakie z nią miałem?

- Kolimator nieregulowany, od początku miał krzyżyk w złym miejscu.

- Wszelkie śrubki wyrabiały plastik i po jakimś czasie były nie do odkręcenia/wkręcenia (np. w pinach/kolimatorze)

- Mechanizm kolby się zepsuł (również śrubka; ta trzymająca blokadę położenia kolby), ale kolba jest dalej ruchoma, tylko nie można jej zablokować w żadnym położeniu. Klejem dałoby się to naprawić... Na zawsze ;).

- Latarka... Działa, ale nawet po ciemku niewiele widać jej światła. Chyba, że jako niebieski punkt, w który należy celować ;).

 

Zasięgu ani skuteczności to to nie miało, ale w końcu pierwszy AEG ;). Te chwile w krzakach/za rogiem w bunkrze - bezcenne :)

Link to post
Share on other sites

Model:g36c (producent nazwał go m85)

Firma:double eagle

Kulki:raczej beznadziejnej jakości 0.12g

Sklep:na allegro

Cena:190

kupiłem ten karabin na allegro chyba z 4 lata temu, i nadal działa. spadła jego moc i precyzja stralu(choc nigdy nie była duża) wystrzelilem jakieś 8 tys kulek. przez ten czas nigdy nie był smarowany. dopiero niedawno go rozłożyłem. i nawiększym zużyciem wykazała się uszczelka głowicy tłoka. zębatki troche zużyte ale sprawne. Body w żadnym miejscu nie pękło, i nawet bateria trzyma.

Link to post
Share on other sites

Model: M4A1

Firma: Boyi (plastik GB)

Produkcja: china

Cena: ok. 100 zł (TanieMilitaria.pl - nie polecam)

Zasięg: 10 m skuteczny

Wady: Nic wewnątrz się nie zepsuło!!! ułamał się tylko uchwyt podtrzymujący kolbę i lufa odpadała :D:D

Opis: Mój pierwszy AEG. Ja pisałem powyżej, nie było żadnych uszkodzeń wewnętrznych! Miałem 2 sztuki i zaden się nie zepsuł! Jak na tanie elektryki to wytrzymału. Co do osiągów... żal mówić... 10 m skuteczny i 20 całkowity na 0,12g :(

Link to post
Share on other sites

Model: M4A1

Firma: Boyi (plastik GB)

Produkcja: china

Cena: ok. 100 zł (TanieMilitaria.pl - nie polecam)

Zasięg: 10 m skuteczny

Wady: Nic wewnątrz się nie zepsuło!!! ułamał się tylko uchwyt podtrzymujący kolbę i lufa odpadała :D:D

Opis: Mój pierwszy AEG. Ja pisałem powyżej, nie było żadnych uszkodzeń wewnętrznych! Miałem 2 sztuki i zaden się nie zepsuł! Jak na tanie elektryki to wytrzymału. Co do osiągów... żal mówić... 10 m skuteczny i 20 całkowity na 0,12g :(

 

 

Popieram sam sie na niego nabrałem. Zasieg - nawet mniej niż 10m, po kilku tygodniach(chyba 3 lub 4) zasieg broni spadł jeszcze bardziej :( . Co do kolby to mi się złamała na pokazie(nosiłem go na plecach), co do lufy...Hmm lufa jest plastikowa, tylko jakieś max 7cm od gb jest metalowa(nie wiem jaki materiał)

 

Na początek polecam np. shotguna z taiwangun.com

Edited by thorbjorn
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wystrzeliłem ok. 30.000 razy. Teraz GB wyjęty i służy mi jako "bijak" do kulek. Kulki ok. 2cm średnicy i dysza w nie uderza, ciekawa gra.

 

Za cel obrałem zniszczenie GB za pomocą normalnego użytkowania.

 

Zamiast 7,2v daję 9,6 by dostał kopa.

 

Jak zajechać w konwencjonalny sposób to cudo techniki? (ew. oddam go za CA czy cymę)

 

Co do uderzania bolcem o kule to możliwe..

Kupiłem kiedyś takie "cacko" z magazynkiem wsypowym. Nie mogłem przeładować w żaden sposób. W końcu "naciskał żem ja spust" i replika wystrzeliła. Przebieg to 200 kul bo potem rzuciłem nią w brata, który miał metalowy hełm... Ale to daaawne czasy.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Mikadorus: Kiedyś kupiłem w sklepie zabawkowym "pistolet" "Samopowtarzalny" :) Po rozebraniu okazało się, że magia polega na duch drucikach. Po wciśnięciu spustu, ten że pchał drucik, po czym drucik rozpędzony walił w kulkę. Zasięg to 3,40 (0,20) i 5,13 (0,12) - podaję średnią wyników strzałów. Czasem zdarzało się, że "coś" wystrzeliło na ponad 6m...

Za czasów springów na dobre się przesiadłem na to coś. Wystarczało podbiec :)

Celność.... eh... tak z 10 kulek trzeba wystrzelić żeby trafić w człowieka z 5m na 0,12.

Jedyna "replika" która strzela lepiej aniołkami :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Boyi RK-01W - AKS74U

 

31000 kulek w 6 miesięcy. Pęknięta ramka silnika (w chwycie nie ma luzów więc działa ok), ujebana rączka przeładowania (przynajmniej teraz o nic nie zaczepia), porysowany, ciurchany, a nadal się trzyma dzielnie.

 

Następny raport po 50000 BB.

Link to post
Share on other sites

Firma:CYMA (duży napis na kolimatorze)

Model: Jakieś szajsowe uzi

Kupiłem za: 69.99zł w październiku 2006 do tej pory wypadają baterie z uchwytu

Opis/cechy:

Zacznijmy od osiągów:

Nie wiem ile to ma fps-ów ale pluje na ok 5m. Szybkostrzelność przy naładowanej baterii (4 paluszki akumulatorki- ładowarke podłączamy do kolby w taki śmieszny cycek) to ok.5 kuleczek na sekundę, a w porywach 4.

Magazynek to kolejny atut tejże repliki; model wsypowy klasyczny, miejsce wsypu to szczwanie zrobiony magazynek odsuwany w miejscu zamka- trzeba odciągnąć zamek aby nasypać kulki których zazwyczaj się mieści ok. 50 ale tylko przy dobrej pogodzie.

Dodatkowymi bajerami są: Kolimator albo coś przypominające wykonane z plastiku z atrapami śrub regulacyjnych. Możliwość załączenia niebieskiego światełka lub czerwonego lasera który i tak nie działa jak należy. A co do nakładek na lufę to:

-Tradycyjna nakładka* pozwala na ładny wygląd repliki

-Nakładka na lufę z uchwytem* jest bardzo wygodne ale nie funkcjonalne i się wygina nawet tak, że możemy zmienić tor lotu kulki albo strzelać zza węgła.

Jedynym problemem jest wiecznie otwierający się uchwyt (w oryginalnej replice magazynek) w którym mieszczą się 4 paluszki dołączone w zestawie, ja to zakleiłem kropelką i nie mam problemu z syndromem wypadającej baterii. Trudno mi powiedzieć o użyteczności w trakcie rozgrywki, możemy jedynie podejść kogoś od tyłu i trafić ale równie dobrze rzucić garścią kulek. W najgorszymv wypadku możemy użyć uzi do wsparcia ogniowego z bliska.

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Producent:Double Eagle

Model:M4 full plastik(m83 nazwane)

Kulki:Niezbyt wysokiej jakości 0.12

Cena:130 na allegro

 

Wystrzelałem 20 kulek następnie przestał strzelać.Po prostu.Nie wydawał żadnego dźwięku.Pierwsza myśl taka, że się wyładował.Naładowałem- bez zmian.

Odesłałem na gwarancji.Dostałem nowy, ponieważ sprzedający nie wiedział jak to naprawić.Jako rekompensatę dostałem plastikowego, sprężynowego glocka(swoją drogą wytrzymał 3 dni)Drugim egzemplarzem (m4) wystrzelałem tyle kulek ile wystarczyło do rozładowania magazynka.Naładowałem- sytuacja się powtórzyła. :wink:

Na szczęście sprzedawca oddał forsę.

 

Pozdrawiam

Edited by mhatix
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Producent: JLS

Model: HK USp

Kulki: 0.12 Cyma (nawet dobre),

Cena: 39zl + wysyłka na allegro kupiony w sklepie allegrowskim,

Zasięg: 8-10-12

 

Wystrzelone okolo 50- 100 kulek.

Gdy sie bateria rozladowale i nie mialem kasy na baterie i po miesiacu kupilem nie dzialal :) Rozkrecilem i to samo.

 

Wkurzony połozylem go na tory, potem go nie bylo. zostawilem tylko metalowa lufe.

 

Gowno takie ze nie wiem

Link to post
Share on other sites

Model: XM 177 Commando

Producent: Double Eagle

Cena: ok 140 zł

Kulki: GunFire 0,20g

Przebieg: pewna pewność że 20 000 kulek

Stan: IDEALNY

 

Kupiony na sklep.airsoftguns.pl, po 2 miesiącach używania i przeczytaniu artykułu o smarowaniu replik, postawonwiłem pożyczyć od starszego trochę Ballistolu. Efekt - mój XM teraz strzela nie dość że szybciej i dalej to na dodatek poprawiła sie jego celność. Kumpel który zamawiał taki sam w tym samym czasie co ja do tej pory mi nie wierzy że go tylko raz nasmarowałem. Dodam na koniec że mam go już ponad rok i nie zawiódł mnie ani razu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Takiego złomu chyba nikt nie miał:

 

Nazwa:p.815a (ingram m10)

Firma:Cyma

Napęd:Spring

 

Kupiony na Ukrainie.

Po 2 tygodniach wystrzelone ok 1000 kulek "bazarowych" żółtych rozwalił się. Rozkręcałem go ok 5 razy i nic nie zdołałem zrobić. Rzuciłem nim o kamień po czym nie doznał zniszczeń po rzuceniu jeszcze raz ok.5 razy GB(o ile można tak to coś nazwać) pękł na samym końcu go podeptałem.

 

 

Nazwa:M42 ingram

Firma:Double Eagle

Spring

Posiadałem go 2 lata po czym włożyłem sprężynę od innej broni. Po zaaplikowaniu nowej sprężyny działał ok 30 dni po czym mechanizm spustowy nie zniszczył. Przez cały czas wystrzeliłem z niego około 20 tyś kulek.

 

 

 

Nazwa:Ruger

Firma:Made in china

Sprężyna

Zasięg około 25m

Cena 6zł 10gr

Przebieg około 2tyś kulek

Poj magazynka 21 kulek

 

Wytrzymał 6mięsięcy ponieważ wyjąłem z niego sprężynę cofania zamka. Zapomniałem popchnąć go do przodu i się cały rozleciał

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

[AEG]HK33E (M15) Both Elephant

 

Przebieg: 6 tys kulek.

Problemy: Stockowa bateria straciła dużo ze swojej mocy i ilości przechowywanej energi, przez moje nieumiejętne ładowanie(posiadała efekt pamięci). I tak szybko kupiłem aku Intelecta 9.6V. Silnik spokojnie ciągnie do 12V.

Trzeba co jakiś czas dokręcać WSZYSTKIE śrubki.

 

Nie posiadam już tego karabinu sprzedałem.

 

Zalety: Celny, wygodny(wysoka ergonomia), idealny rozmiar, wytrzymały, głośny(dla mnie to plus), nie zawodny, mało ludzi go ma.

 

[AEG]AKS-74N (RK-02) DBoys/Boyi/P&J/KLS

 

Przebieg: 4 tys kulek.

Problemy: Uważać na kolbę, we wczesnych seriach ,zatrzask lubił się łamać (jedna z 3 części ze stopu aluminium, szczerbinki i elementu zatrasku do łapania magów), w nowych seriach problemu brak.

 

Zalety: Cały ze STALI!!! (łapie magnes), ciężki, prosty w budowie, zajebioszczy, robi wrażenie na ludziach. Składana kolba to świetny bajer, karabin jest głośny, niezawodny, a stockowe aku zajebioszcze. Nie rozstanę się z nim :]

Edited by commandoogurek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Commando - ty chyba nie zrozumiałeś tematu :) w tym temacie pisze się o replikach klasy shit 10-150 zł, both Elephant robi repliki lepszej klasy niż DE naprzykład.. ale wkurzyło mnie że kałasze Boyi dałeś do "tanich replik"!! Przecież boyi robi najlepsze ak74u(jakość jak cyma). Zastanów się dobrze zanim coś napiszesz :killer: :wink: .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...