Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zurek31 a jesteś pewien że dobrze złożyłeś komorę hopa? Miałem podobny przypadek. Okazało się że kołnierz gumki wchodził zbyt głęboko w komorę i zatrzymywał kulkę.

To nie to ale znalazłem problem. Rozłożyłem gearboxa i okazało się, że oring z głowicy tłoka delikatnie się rozszerzył bo do cylindra dostało się troszeczkę smaru. Przez to oring zaczął trzeć o cylinder (przez to trochę smaru miał za mało miejsca) i gumka się cała porozciągała i dalej przeszkadzał smar przez co tłok był bardzo spowalniany. Strasznie głupia rzecz... ale cóż teraz muszę dostać dobrego oringa i myślę, że w końcu strzelę dalej niż 10 cm :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie mam tutaj pytanie co do wyciszenia AUGa, otóż ponoć z tyłu GB v.3 jest dziurka (nie wiem, nie grzebię w mojej replice osobiście ze względu na wrodzone talenty majsterkowicza), i od jednego z forumowiczów dostałem cynk, że można pomiędzy "plastik" a gearbox wstawić jakąkolwiek piankę.

Rzecz w tym, że na czacie zostałem dość poważnie wyśmiany, i tak dalej

Więc moje pytanie:

Czy pianka to dobre rozwiązanie?

Jak inaczej wyciszyć replikę?

Link to post
Share on other sites

Tak żeby idealnie zakrywało cały gearbox od "dupy strony", najlepiej wsadzić szeroki kawałek do góry tam gdzie jest własnie ta dziurka.

Tylko uważaj żeby nie dostała się do środka GB.

A w sklepie proś o piankę tapicerską od 0,5-1cm lub grubszą, czym grubsza tym lepiej tłumi.

Edited by Kohan warrior
Link to post
Share on other sites

"Wyciszone" zespoły cylindra dają tak niewielki efekt że być może w ogóle go nie zauważysz. Szkoda na to kasy. Lepsze efekty daje wspomniane już poupychanie pianki w body (możesz użyć pianki do wyciszania głośników) i tłumik, a do tego idealne wypodkładkowanie i użycie zębatek helikalnych. Możesz też poszukać cichszego silnika.

Link to post
Share on other sites

Widzicie, wszystko zależy od odpowiedniego uszczelnienia zespołu cylindra i doboru odpowiedniego cylindra. Stożkowa głowica powoduje lepsze wykorzystanie efektu poduszki powietrznej (podobnie jak głowice z hamulcem), Dodatkowo gumowe wykończenie głowicy tłoka również absorbuje więcej energii. Ważne jest aby głowica tłoka uderzała w gumę głowicy cylindra a nie w metal (co w niektórych zestawach ma miejsce). Myślę że właśnie dlatego niektórym te zestawy dają dużo, a innym mało, kwestia spasowania wszystkiego razem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W żadnym wypadku nie będzie różnicy ze względu na długość. Te 24 mm różnicy długośc to przecież zmiana o ledwie 5%.

Zauważysz za to wzrost mocy (bo ta lufa bedzie miała prawdopodobnie mniejszą średnicę niz stockowa więc mniej powietrza "ucieka bokiem") i lepsze skupienie (ze względu na precyzję wykonania).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam, po 8 latach przerwy wracam do strzelania. Zakupiłem używanego( z grudnia 2012) Auga od JG. W zestawie otrzymałem dodatkowo baterie li-po 7,4 V 1400 mAh 20C od Power Beana. Teraz pytanie: czy montować do Auga mosfet? Jeżeli dobrze kojarze to (to co zrozumiałem z forum) chroni on również baterie przed za mocnym rozładowaniem, czy to prawda? Dodam, że nie zależy mi na zmianie baterii tylko właściwym użytkowaniu tej co mam.

Link to post
Share on other sites

Witam, po 8 latach przerwy wracam do strzelania. Zakupiłem używanego( z grudnia 2012) Auga od JG. W zestawie otrzymałem dodatkowo baterie li-po 7,4 V 1400 mAh 20C od Power Beana. Teraz pytanie: czy montować do Auga mosfet? Jeżeli dobrze kojarze to (to co zrozumiałem z forum) chroni on również baterie przed za mocnym rozładowaniem, czy to prawda? Dodam, że nie zależy mi na zmianie baterii tylko właściwym użytkowaniu tej co mam.

Jak masz kasę kupuj bez gadania.Mosfet chroni styki-przyśpiesza reakcję na spust!
Link to post
Share on other sites

Zwykły mosfet nie "chroni baterię przed za mocnym rozładowaniem". Chroni styki i nieznacznie może przyspieszyć reakcję na spust i ROF, ale tu więcej robi wymiana kabli. Mosfet zainstalujesz bez otwierania gearboxa więc gwarancji nie stracisz. Kable zresztą też można w gb v3 wymienić bez otwierania.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Pewnego dnia chciałem podnieść mojego AUGa chwytając za lufę zewnętrzną. Mój problem jest taki że lufa zewnętrzna została mi w ręce. Możecie mi powiedzieć ją dokręcić? Chodzi mi konkretne jak dobrać się do śruby którą dokręca się lufę.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze raz ja. Ostatnio szukam nowej komory do mojego auga, a jak wiadomo w Polsce jest z tym dość ciężko. Przeglądając oferty sklepów natknąłem się na takie coś http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4068. Wiem że to komora do M14 ale jak dla mnie obiekt pokazany na zdjęciu wygląda uderzająco podobnie do komory AUGa. Czy ktoś z was wie może czy komora do M14 CA jest kompatybilna z AUGiem np. od JG?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...