Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Aug'a JG i zaczynam zabawe w tuning:

1) gumka HU do wymiany na silikonową (standardowa procedura)

2) cylinder typ 0 (seryjnie jest typ 1)

3) preclufa 600mm. i tu zaczynają się schody bo przydał by się jakiś tłumik żeby ją zamaskować, ale do tej broni (ze względo na nietypowy "kształt") nie każdy tłumik się nada i prożba: jeśli ktoś ma Aug'a z jakimś ładnym tłumikeim to porsze o info...

Bardzo bym nie chciał żeby mój AUG wyglądał jak to => http://www.specops.com.pl/technika/bron_st...augsuppres1.jpg

4)łożyska itp. - przygotowania pod mocniejszą sprężyne.

 

Jeśli ktoś robił tuning tej broni i chce się pochwalić, ma jakieś pomysły jak wycisnąć z niej więcej mocy lub zanegować któryś z moich planów to zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Tłumik Madbula się nadaje do AUGA...Ja mam takowy założony i wygląda cudnie. Ja akurat Steyra mam Z CA ale nie powinno mieć to żadnego wpływu. Sposób w jaki się go montuje jest banalnie prosty a wygląd powala i prezentuje się naprawdę pięknie.Zobacz:

 

AUG A1 Classic Army z TŁUMIKIEM GEMTEH HALLO MADBULL foto.1

 

AUG A1 Classic Army z TŁUMIKEM GEMTECH HALLO MADBULL foto.2

 

AUG A1 Classic Army z TŁUMIKIEM GEMTEH HALLO MADBULL foto.3

 

A tak wygląda on na półce sklepowej:

 

TŁUMIK MADBULL w SPECSHOPIE

 

P.S: ALIAS z tego co pamiętam już gdzieś poruszaliśmy kwestię tych tłumików..I teraz daje Ci lepsze fotki bo z tego co pamiętam mówiłeś,że tłumik nie wygląda subtelnie.. Po raz kolejny jednak przypominam,że zdjęcia i tak nie oddają tego co w rzeczywistości

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Do mojego AUGa zamówiłem taki kolimator:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1682

 

Zmontowałem to na AUGu w photoshopie i wyszło mi coś takiego:

 

39971kh2.jpg

 

Jak przyjdzie to zrobię zdjęcia.

 

 

Edit:

 

Jak dla mnie w AUGu nic więcej nie trzeba wizualnie polepszać. On już jest piękny :) Phantom kit mi się nie podoba, wygląda jak gruba lufa, ale w rzeczywistości może lepiej, Ew. jakiś tłumik, ale mały - krótki i wąski.

 

Edit2:

 

Przydałby się dwójnóg w AUGu. Ma ktoś pomysł gdzie by go i jak przymocować, by nie psuł całej elegancji?

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

Wczoraj wieczorem przyszedł mój Walther Top Point III. Całość wygląda po prostu prześwietnie, kolimator wygląda jakby był wprost stworzony dla AUGa, jego długość wynosi prawie tyle co długość szyny, nie jest więc ani za mały, ani za duży. Co do wykonania i działania też nie mam zastrzeżeń. Jedynie przy patrzeniu przez zamknięte flip-upy (są przezroczyste) jest trochę niesmaku, gdyż szybki dosyć deformują obraz, ale to nie wpływa na skuteczność działania. Z resztą i tak wstawię tam pleksi, bo te cienkie szybki w flip-upach nie uchronią nawet przed pistoletem z kiosku. Będzie to rozwiązanie idealne, bo będę miał ochronę i jednocześnie bezproblemowy dostęp do obiektywu i okularu. Polecam każdemu posiadaczowi AUGa SR ten kolimator. Nie kupujcie lunet! One nie zdają egzaminu na dystansach mniejszych niż 40m!

 

Jak tylko dorwę aparat to zrobię zdjęcia.

 

Edit:

 

Przy okazji: Masa tego bipodu - 1200g :-F

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

Hmm, racja lepiej sprawdzają się kolimatory niżeli lunety, lecz w moim przypadku AUG'a A1 luneta jest naprawdę dobra, tylko trudniej się przyzwyczaić niż do kolimatora.

 

Masa bipodu taka, bowiem on nie tylko spełnia roli podstawki, jak widać jest on też swoistym radiatorem odprowadzającym ciepło z lufy, a także zapewne ze względu na wagę (która nie jest przecie taka straszna) niweluje odrzut.

Link to post
Share on other sites

Wsadziłem M110 madonion'a i prowadnice łożyskowaną CA oraz wymieniłem HU na sylikonowy przezroczysty Guardera.

Dzisiaj sprawdze osiągi i coś nabazgram na ten temat. W przyszłym tygodniu skocze do krakmana po więcej cześci i odrazu sprawdze AUG'a na chrono :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Hmm, racja lepiej sprawdzają się kolimatory niżeli lunety, lecz w moim przypadku AUG'a A1 luneta jest naprawdę dobra, tylko trudniej się przyzwyczaić niż do kolimatora.

 

Być może jest dobra, ale wyczuwam u Ciebie trochę bronienia własnego zakupu ;-) , myślę, że na pewno wolałbyś kolimator zamiast tej lunetki. Kolimator musi być wygodniejszy od lunety, jaka by ta luneta nie była.

 

Masa bipodu taka, bowiem on nie tylko spełnia roli podstawki, jak widać jest on też swoistym radiatorem odprowadzającym ciepło z lufy, a także zapewne ze względu na wagę (która nie jest przecie taka straszna) niweluje odrzut.

 

No nie wiem czy nie taka straszna, 500g na lufie już jest bardzo odczuwalne, a co dopiero 1200g :strach: . Bo kilku/nastu godzinach biegania nawet najlżejszy (100-200g) bipod może zacząć ciążyć. Co do odrzutu... ja w swoim AUGu jakoś nie odczuwam :-F , a w ostrej wersji i tak jest bardzo niewielki (5,56, do tego układ bezkolbowy - lufa nie wyżej niż stopka).

 

 

Edit:

 

Byłbym zapomniał - zdjęcia!

 

dsc08834oe6.th.jpg

dsc08836oj1.th.jpg

dsc08841gd5.th.jpg

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

Być może jest dobra, ale wyczuwam u Ciebie trochę bronienia własnego zakupu ;-) , myślę, że na pewno wolałbyś kolimator zamiast tej lunetki. Kolimator musi być wygodniejszy od lunety, jaka by ta luneta nie była.

Nie, nie bronie, bo nie ma czego. Oczywiście, że uważam dobry kolimator jako lepsze rozwiązanie niż lunetka. Ja po prostu lubię tą swoją lunetkę i wcale nie chodzi tak bardzo o skuteczność, a po prostu o podobanie się. Wiesz, as to nie sport, przyjemność ważniejsza ;-)

 

No nie wiem czy nie taka straszna, 500g na lufie już jest bardzo odczuwalne, a co dopiero 1200g :strach: . Bo kilku/nastu godzinach biegania nawet najlżejszy (100-200g) bipod może zacząć ciążyć. Co do odrzutu... ja w swoim AUGu jakoś nie odczuwam :-F , a w ostrej wersji i tak jest bardzo niewielki (5,56, do tego układ bezkolbowy - lufa nie wyżej niż stopka).

Ok, no na końcu lufy jednak może przyciążyć, ale na pewno zapewnia nam ta masa większą stabilność, również przy oddawaniu strzałów.

 

 

A zdjęcia owszem, ładnie wygląda, lepiej wyszło niż w "projekcie" ;]

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

Może nie tyle co wymienić, ale trzeba liczyć się z szybszym zużyciem zębatek. Znam wielu ludzi, którzy jadą na M120 przy stockowych zębatkach. Jednak mimo wszystko lepiej jest zastosować M110 i dać np. łożyskowaną prowadnicę sprężyny i łożyskowaną głowicę tłoka.

 

Co do kolimatora to tutaj jest chyba najtaniej (139zł):

 

http://www.militaria.sklepy24h.pl/index.ph...51e8142fa9d1fa3

 

Tutaj też kupowałem. Niestety link już mi nie działa, jak z resztą cała strona, może jeszcze kiedyś będzie działać :-F

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, co bardziej wpłynie na właściwości strzelnicze tj co da większą poprawę, zastosowanie:

- Silikonowego HU, czy

- Stockowej lufy CA o srednicy 6.08mm ?

 

Nie wiem który z tych elementów bardziej opłaca sie wymieniać w Augu

Link to post
Share on other sites

Lufa będzie wystawać, weź lufę 509mm. Gumkę HU lepiej weź Systemy. Łożysk nie musisz wymieniać, bo Krakman chyba już wymienia na metalowe, ze względu na to, że po prostu się im to bardziej opłaca. (W tym AUGu i tak fabrycznie chyba wszystkie łożyska są metalowe, słyszałem, że tylko 2 nie są)

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...