Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z Semi (standard w augu jak czytam) i szukam zdjec gearboxa w srodku otwartego - jak powinien wygladac.

Guna dostalem uzywanego i mozliwe ze cos zostalo nie tak zlozone jak trzeba. Albo przez borup albo zebatki albo cos.

Auto strzela ok, mimo ze nie naciska na styki od auto (te przy spuscie) wiec wynika z tego ze owszem kostka przerywacza dziala - (strzela nawet przy nacisnietym lekko spuscie) ale na auto zawsze. Wiec cos pewnie ze stykami/mechanika/sam nie wiem czym. Orientujecie sie czy gdzies w polsce da sie kupic kostke do auga ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I lekko dogiąć styki do wewnątrz, jak pisałem bodajże stronę temu ;) Jak na razie w moim przypadku ten patent sprawuje sie świetnie od kilku miesięcy ;)

 

Rozumiem ze chodzi ci o styki odpowiedzialne za auto ?

Bo akurat one dzialaja mi dobrze i nie sa wygiete zbyt w strone spustu.

Problem jest taki ze auto dziala mi dobrze - wrecz za dobrze bo zawsze mam auto.

Kostka przerywacza ktora powinna dawac semi - dziala na auto.

Chodzi wam o wygiecie stykow w tej kostce ?

 

Guna dostalem juz po przerobkach wiec nie wiem jak POWIENIEN wygladac w srodku.

Dlatego pytam... ze to kostka szwankuje wiem.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ze chodzi ci o styki odpowiedzialne za auto ?

Bo akurat one dzialaja mi dobrze i nie sa wygiete zbyt w strone spustu.

Problem jest taki ze auto dziala mi dobrze - wrecz za dobrze bo zawsze mam auto.

Kostka przerywacza ktora powinna dawac semi - dziala na auto.

Chodzi wam o wygiecie stykow w tej kostce ?

 

Guna dostalem juz po przerobkach wiec nie wiem jak POWIENIEN wygladac w srodku.

Dlatego pytam... ze to kostka szwankuje wiem.

Jak już wyciągniesz GB to popatrz na dwie blaszki sterczące naprzeciw spustu. Gdy ściągasz spust do połowy - zamykasz obwód na pierwszej blaszce i gun Ci wali na semi, gdy pociągniesz go do końca - zamykasz obwód na dwóch blaszkach i masz fullauto. Nie wiem teraz która to która, ale jak masz czas to wygnij najpierw tę z prawej strony i zobacz efekt... eksperymentuj :D

Link to post
Share on other sites

Tyyy, no u mnie też z kilkoma zarzutami, ale przepalony styk to się z kosmosu chyba wziął, tzn płytka dokładniej.

 

Dlaczego styki powinny łączyć się z płytką najlepiej jednocześnie? Odpowiadając na to pytanie odpowiadamy na wiele innych, np. czemu zrobiła mi się zwęglona dziura w płytce spustowej ;]

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites

Tyyy, no u mnie też z kilkoma zarzutami, ale przepalony styk to się z kosmosu chyba wziął, tzn płytka dokładniej.

 

Dlaczego styki powinny łączyć się z płytką najlepiej jednocześnie? Odpowiadając na to pytanie odpowiadamy na wiele innych, np. czemu zrobiła mi się zwęglona dziura w płytce spustowej ;]

Orajt men... ju de Boss 8-)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie tez mi sie wydaje ze za semi odpowiada selektor ktory jest nie przy spuscie ale przy przodzie gearboxa - tam dochodza przewody przeciez.

Przy nacisnieciu spustu do polowy - kiedy NIE NACISKA MI PLYTEK PRZY SPUSCIE - ZADNEJ NIE NACISKA gun strzela ale auto.

Wiec niestety Panowie ale to nie tak dziala.

Przy spuscie jest zwierane na sztywno Auto.

Semi jest z przodu ... tylko ze u mnie zalaczone (spust do polowy) dziala mimo to na auto. Widze ze bylo rozbierane bo przelutowane sa styki.

Naprawde nikt nie ma fotek orginalengo gearboxa ? ;)

Kurde szukam juz jakis tydzien i nie moge znalesc ... A gdzies to kiedys gdzies tam widzialem ;/ Skleroza nie boli.

Pozatym przeciez te styki przy spuscie ... sa zwierane i zamykaja obwod z bateria.

Wiec co da podlaczenie JEDNEGO styku do spustu ... skoro ta blaszka na spuscie jest tylko i wylacznie stykiem dla tych dwuch na gearboxie ...

A moze tylko ja tak mam ? O.o

Edited by Kocur666
Link to post
Share on other sites

Ma ktoś pomysł, jak zastąpić te rączkę przednią na jakiś inny chwyt?

 

Mam taką idee, by zamiast rączki zamontować taką kształtkę z metalu(z dwoma dziurami na ten kołek, z drugiej strony montowana zaciskiem na lufie), ale nie wiem co do niej podczepić(czytaj: część, za którą będzie się trzymać). Dokupić jakiś foregrip od innej repliki, czy da się coś samemu wymodzić(tylko nie z drewna :wink: )?

Link to post
Share on other sites

Ale w sumie po co wymieniać jedną rączkę na drugą? Jeśli przeszkadza Ci chybotanie sie na boki (które notabene wcale nie jest takie uciążliwe i duże, chyba że się spsuło) to możesz rączkę czymś zalać w tym miejscu gdzie jest sprężynka i cały "mechanizm", tak żeby była na stałe w jednej pozycji. Rozmawiałem ostatnio z kolegą który tak zrobił i sobie chwali :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hej, właśnie zastanawiam się nad zakupem, chciałbym zrobic z tego karabin wyborowy, myślę nad zestawem Guardera SP150:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...rts%20for%20AEG

no i silnik: co polecicie?

Czy muszę wymienic coś jeszcze, poza tym? Obecnie jestem posiadaczem M16A3 G&P. Replika jest wspaniała, rozważam tylko, ponieważ AUG zaczął lepiej leżec w dłoni. Nie wiem, czy uledz namowom sprzedawcy z customs'a, który twierdzi, że G&P ma podobne części w środku co np. JG, a gb 3 nie pęknie przy M150 Wykonanie AUG'a mi się podoba, a bycmoże sprzedam moje G&P za 700zł (lub z większym zyskiem - ściągane było). Wtedy zastąpiłbym je takim oto AUGiem, z mocnym tuningiem. Nie widzę jednak sensu na przesiadkę o klasę niżej. Może macie jakieś inne zdania? Jak z kwestią wykonania body JG? Warto w nie ładowac kasę? Proszę o wasze odpowiedzi - mam dylemat, a może to tylko "chwilowe zauroczenie" AUGiem?

Edited by Qbakam
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Zastanawiam się nad tuningiem wizualnym AUG RAS od JG (wg producenta rzekomo jest to A3) do AUG'a A3.

A więc to:

jg-0450A-011.jpg

jg-0450A-021.jpg

do tego:

G8HB0474_01.jpg

G8HB0564_01.jpg

[obrazki dobrałem tak by mieć jak najczystsze obie strony repliki]

 

Na pierwszy rzut oka trzeba:

- zapełnić pustą przestrzeń pod szyną montażową. Może być konieczne wcięcie się szlifierką w ten górny element na którym jest szyna i dorobienie bryły korpusu, podobnie jak zrobił to kolega od wersji snajperskiej. Kłopotem mógłby być ten podłużny rowek.

- rowek na wersji RAS zaczyna się za wcześnie. Część trzeba by jakoś zaszpachlować (i tak na końcu malowałbym go w kamuflaż) oraz dorobić widoczne na oryginale wybrzuszenia po bokach

- dorobienie atrapy zwalniacza zamka z A3

- zewnętrzna część dźwigni przeładowania (dałoby się wykonać w żywicy epoksydowej?)

- wymiana tłumika płomienia (wybór jest ogromny, na pewno się jakiś znajdzie)

- ewentualnie sprowadzić jakieś fajne, półprzezroczyste low cap'y z atrapami naboi ;]

 

Co sądzicie? :)

 

E: Wbrew ostatniej fotce interesuje mnie raczej wersja zwykła niż sniper.... chyba że... myślicie że da się w nim przeprowadzać szybką wymianą lufy? :)

 

E2: pasti: W ASG shop jest wzmocniony, stalowy trzpień do rączki od AUG'a. Wiem że załatwia problem wytrzymałości. Nie wiem jak z chybotaniem. Tylko 55zł za kawałek bolca to nieco dużo. http://asgshop.pl/produkt.php?id=1535

Edited by Augustus
Link to post
Share on other sites

Witam! Niedawno zakupiłem AUG'a JG (wersja z lunetą). Planuję jego tuning.

Zamierzam wstawic:

lufę precyzyjną 6.04mm SYSTEMA 509mm

gumke HU SYSTEMA

KOMORĘ HU (Proszę o podanie jakiejś porządnej, takiej np. na poziomie King Arms'a do eM'ek)

Zestaw tuningowy:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...rts%20for%20AEG

 

Wiem, że ten zestaw Guardera pojawił sie już w temacie, ale nie zostało o nim wiele powiedziane. Proszę o Wasze odpowiedzi, czy warto ściągac? (I zainstalowac u Customsów). Czy może wymienic tylko niektóre częsci, jeśli tak, to jakie i jakich firm najlepiej? Pragnę osiągnąc coś koło 430-450fps.

Pozdrawiam i dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Za przeproszeniem, przekleję swojego posta z tematu o m14 AGM. Zastanawiam się nad zmontowaniem trochę mocniejszej repliki i badam grunt ;)

 

 

Jakie są największe wady konstrukcyjne tutaj? Co może sprawiać najwięcej problemów, jeżeli bym chciał uzyskać dobrą powtarzalność i zasięg? Jak sobie radzicie z komorą hop-up?

 

Innymi słowy: czy warto w AUG JG inwestować?

Link to post
Share on other sites

Aug JG:

Plusy:

-długa lufa - 509 mm

-kompaktowac - konstrukcja bullpop

-przedni chwyt calkiem ok (mi sie w stocku nie telepie)

- RIS do zamntowania optyki (wersja z optyka jest jak dla mnie srednia - mozna zamontowac lepsze optyki)

-Dobra jednoczesciowa okrągła komora hop up - podobna do tej z G36. Szczelna i nie potrzeba wymieniac na metalowa.

-metalowy zespół lufy - nie pęka łatwo

-Dość dużo miejsca na baterie.

-Przy lekkim nacisnieciu spustu jest semi, mocnym - auto.

 

Minusy:

-Magazynki sa sredniej jakosci - telepia sie i trzeba je dociskac do przodu - inaczej moga nie podawac kulek (ale da sie to naprawic)

-Ciezko znalesc pasujący tłumik .. .choc to akurat kwestia lansu

-trzeba uwazac na styki ale to prosta sprawa - nie ma selektora ognia jest podwojne zalaczanie ukladu.

 

Bardzo duze plusy ;)

-Jak masz duzo kasy mozesz kupic dwie sztuki - jedna tuningowac do lasu, druga zostawic stock albo oslabic. Zostawiasz jeden zespol lufy z precka i gumka, a masz dwa body - z gerboxami.Jeden stock drugi wzmocniony tuningowany. W zaleznosci od zabawy musisz zabrac tylko drugie body - zmiana to 5 sc. Ewentualnie mozna pomyslec nad skrócona albo przewiercona lufa - zeby zmniejszyc ilosc fps. W kazdym razie w obu przypadkach potrzebne sa dwa Augi ;)

 

Mialem uzywke Auga ale z tuningiem bylo cos nie tak (okazalo sie ze rozwalona byla glowica tloka) plus rozwalone body, brak raczki, zlamany ris ...

Kupilem stocka i trafilem na mega dobry egzemplarz. Na kulkach 0.25 ma 330 fps.

Zasieg i celnosc - swietna przy lufie i gumce systemy.

 

Ogolnie to moja trzecia replika. G36 JG, FN2000 i AUG. Wlasnie leci emka ale z nich wszystkich AUG to najlepszy zakup.

G36 swietna ale do CQB bo w stocku lufa zbyt krótka...

FN2000 - strasznie nieszczelny uklad w stocku.

Za to Aug w stoku daje rade.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam bardzo dużo kasy :D

 

Mam obecnie mk12 spr, na m120 ma powiedzmy 50-60 metrów skutecznego zasięgu. Jak się hop-up nie rozreguluje... Miałem okazję strzelać trochę z AUGa JG i całkiem fajnie to chodziło, może z wyjątkiem tego spustu. Wiem, że ze względu na konstrukcję - gb. v.3 i komora - ma dosyć duży potencjał jeżeli chodzi o przeznaczenie nazwijmy to "repliki wyborowej". Kombinuję zatem nad kupnem auga z drugiej ręki i wymianą wnętrzności na mocniejsze ~m130/140.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...