Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dwie sprawy:

 

1) Problem: Przy strzelaniu bardzo szybko rozregulowywuje mi się hop-up (15-20 strzałów). Zauważyłem, że drgania przy strzałach powodują, że sam się przestawia. Można coś z tym zrobić??

 

2) Chcę wymienić cylinder na typ 0. Wystarczy mi sam cylinder, czy muszę coś jeszcze do niego dokupywać żebym mógł go zamontować (jakaś głowica)??

Link to post
Share on other sites

Jak już zamawiasz cylinder to nie tylko go kupuj:) . Łożyskowana prowadnice sprężyny jeszcze i tłoka. To będzie około plus 20,30 fps. Stabilne. To jedna sprawa

 

Łożyska,druga:) . Aug świetnie nadaje się do strzelania Auto przez ten swój spust. Dobry tłok też by się przydał.

Link to post
Share on other sites

Heban - patrzac od strony gearboxa na komore hopa - masz taki okrągły element ktory mozesz odkrecic. Mozliwe ze to ci sie odkrecilo lub zgubilo... Jezeli nie przekrec to o okolo 20 stopni i wyciagnij. Potem najelpiej podlozyc cos zeby obrotowa czesc komory hopa latwo nie chodzila (kawalek papieru, tektury itp - musisz pokombinowac) Musi to chodzic ciezko - wtedy bedzie precyzyjne.

 

Apropo tuningu - warto zainwestowac w silnik. Moze nie magnuma zwykly chinol PJ z taiwana styka. 79 Zł a potrafi na batce 8.4 v 1100 strzelac seria ze springa m140 (borap plus lozyskowane wsio).

Po pol roku doszedlem dlaczego sprezyna (teoretycznie m120 - niebieska) nie chce sie naciagac - silnik byl za slaby.

Guardera m120 naciaga spokojnie ale chinskie wynalazki moga byc problematyczne.

Nawet podlaczenie 16 V nie dawalo rady jak skleszczyla sie sprezyna.

Nowy silnik wyeliminowal problem.

 

Teraz po lekkich modyfikacjach gun ma w srodku m140 springa, przedluzona lufe w klimacie ckmu, bipod (plus raczka zostala) i wyglada dosc zabawnie niestety z uwagi na brak aparatu pod reka nie wkleje tego tutaj.

Ale pięknie pasuje rurka z casto 20 mm - wchodzi na lufe zewnetrzna (pomalowana na czarno wyglada fajnie) i mozna modyfikowac ala snajperka.

Edited by Kocur666
Link to post
Share on other sites

Maxymalny tuning jaki mnie interesuje, to 380-400 fps. Z tego co przeczytałem, to wymiana cylindra wystarcza. Poza tym nie chcę za bardzo zwiększać ROF'a, bo i tak strzela szybciej niż oryginał.

 

 

Kocur666 - Że też te najprostrze rozwiązania są zawsze najlepsze. Dzięki za pomoc działa świetnie.

Link to post
Share on other sites

Hi speed troche rozni sie od Hi torque ;)

Nie zalerzy mi na predkosci ale na mocy silnika...

Neodymowe magnesy na silniku powoduja ze naciaga mocniejsze sprezyny i bateria starcza na wiecej strzalow.

Przydatne bo czasem stockowe silniki po upgradzie na 400 fps starczaja na 600 kulek max ze stockowymi batkami.

 

 

Heban nie ma sprawy.

Link to post
Share on other sites

Hi speed troche rozni sie od Hi torque ;)

Nie zalerzy mi na predkosci ale na mocy silnika...

Neodymowe magnesy na silniku powoduja ze naciaga mocniejsze sprezyny i bateria starcza na wiecej strzalow.

Przydatne bo czasem stockowe silniki po upgradzie na 400 fps starczaja na 600 kulek max ze stockowymi batkami.

Heban nie ma sprawy.

 

Hmmm nie wiem - może to kwestia indywidualnego podejścia do strzelania, ale mam u siebie dwa akumulatory 8,4 1800. Podczas typowej strzelanki wypluję dwa low-capy i pół hi-capa - a akumulator mi starczy jeszcze na drugą i trzecią imprezę! Tylko raz - podczas zimy - zdarzyło mi się, że musiałem zmienić baterię podczas strzelanki. Upgrade mam zrobiony do 380 ale bez wymiany silnika - juz ponad rok czasu jadę na stockowym i nie mam żadnych problemów.

Edited by siemionman
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie. Mam gumkę HU Systemy, ale jestem strasznie niezadowolony. Źle podkęce kulki (używam exeli 0,23 ). Myślałem nad jej wymianą. Pytnie na jaką

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3129

 

czy może

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2094

 

Mam i polecam:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=304

8)

Link to post
Share on other sites

Silikonowy Przezroczysty Guarder i nic innego.

Mam takie trzy i z kazdej jestem zadowolony.

Z czarnej systemy - nie bylem ...

Jest po prostu magiczna do granicy 450 fps (potem jest troche miekka i potrafi sie uszkodzic od kulek).

 

Apropo tuningu wizualnego i montarzu bipoda załaczam fotki.

Dla porownania u gory standardowy aug.

augi.jpg

aug2.jpg

Edited by Kocur666
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To nie jest tlumik.

To jest rurka aluminiowa 18 mm z castoramy, pomalowana na czarno z wywierconymi otworami w ksztalcie ckmowego tlumika plomienia.

Taka rurka idealnie pasuje na wcisk na lufe zewnetrzna auga. (A pod maskowaniem wyglada calkiem dobrze)

 

Aktualnie pracuję nad poszerzeniem tego troche, zrobieniem wersji lufy poszerzonej - a w srodku ukryc material tlumiący wbudowany w lufe (bez mozliwosci odkrecania). Narazie kombinuje jak na to wrzucic rurke z alu conajmniej 25 mm i zrobic komory tlumiące.

Jeszcze nie zdecydowalem czy ma byc cala lufa poszerzona (jak w fantom kit) czy koncowka.

Zobacze co bedzie ciekawiej wygladac.

 

Aktualnie replika z bipodem ma precke 590 mm deep fire, co przy borku i mocnym tuningu daje niezly zasięg i skupienie.

Wczesniej byla systema 509... tak naprawde deepa kupilem bo byl tani i dlugi dla przetestowania - nie widze wiekszej roznicy.

Sprawdzone na chrono - przedluzenie do 590 nie pogorszylo ani nie polepszylo osiągów. (w porownaniu do stockowej lufy - obie precki daly polepszenie o 4 m/s)

Stockowy aug z cylindrem typu 0 przy zamontowaniu precki 590 tez zanotowal zwiekszenie o 4 m/s

 

Wnioskuje z tego ze czy toz borkiem czy z cylindrem 0 - mozna spokojnie wstawic precke 590 mm nie tracac sprezania ani fpsow (lufa deep fire 6.03)

Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś chciał zrobić sobie domowym sposobem wersje Phantom - jest to bardzo proste i tanie.

Potrzebna jest rurka biała z castoramy - dlugosc 2 m srednica 37 mm o ile pamietam - koszt okolo 5.90.

Otulina do rur - srednica 40 mm, oraz spray czarny.

 

Otulina ladnie wchodzi w rurke po skreceniu i jej wewnętrzna srednica pasuje mocno trzymając się zewnetrznej lufy auga.

Wycinamy miejsca wystające w lufie - tak jak w orginalnym phantomie - na mocowanie rączki, i wystające pierdółki - jak ktos chce moze zrobic komory tlumiące w przodzie tlumika - nawiercic albo poprzecinac otuline (ale uwaznie zeby podczac sciskania/wkladania nie wystawala blokujac tor kulki) i mozna na wcisk zamocowac na lufie.

Tlumi calkiem wesolo - w stockowym augu z przodu bardziej slychac gearbox niz strzal - jeszcze nie mam maty do wytlumienia gearboxa...

 

Zdjecia :

 

tl_przod.jpg

 

Phantom w maskowaniu u góry, widać też schnący drugi tłumik.

phantom.jpg

 

Phantom bez maskowania - szczeze mowiac nie wyglada dobrze - duzo weselszy efekt jest z maskowaniem.

phantom2.jpg

 

Dodtkowo do drugiego auga robie tlumik nakladany ale nie az do rączki - zachodzący na lufe i z komorami. Jak wyschnie lakier moge zrobic fotki gdyby ktos chcial wiedziec jak to wyglada.

Phantom dlugosc - 53 cm (zeby pomiescic precke 590 i zostawic z 20 cm materialu tlumiącego, drugi - 30 cm).

Link to post
Share on other sites

Witam. przeczytalem temat, ale mimo wszystko nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje problemy więc pytam dal pewności. Chcę zwiększyć celność i osiagi mojej repliki. myślałem nad tymi częsciami:

 

hop up

sprężyna 1

sprężyna 2

tłok

lufa

 

1. czy te części bedą pasować do siebie i do repliki

2. którą z tych sprężyn lepiej wybrac (biorąc pod uwagę wytrzymalość a nie fpsy tylko)

3. czy do tych części muszę wymienić coś jeszcze.

 

Nie "bawiłem" się nigdy w tuning, wieć nie znam sie na "wnętrznościach" AUGa.

Link to post
Share on other sites

Witam. przeczytalem temat, ale mimo wszystko nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje problemy więc pytam dal pewności. Chcę zwiększyć celność i osiagi mojej repliki. myślałem nad tymi częsciami:(...)

 

Na początku kup gumkę HU (ta którą wskazałeś jest OK) i preclufę (ale nie Elementa, tylko Guarder'a albo Deep Fire).

Twój Aug na sprężynie 190 nie ruszy - musiałbyś zmieniać zębatki na typ Torque-Up.

Tłoków P&J nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

ok. dzieki wielkie. a jaki jest najtanszy ze sposobow na podkrecenie AUGa do okolo 380fps?

Ingerencja w GB nieunikniona - jak się na tym nie znasz, to lepiej nie zabieraj się do tego samemu. Najtaniej będzie ci zrobić tuning do 380 fps'ów wstawiając sprężynę SP120 Guarder'a, ale nie wiem ile Ci Aug wtedy podziała.

 

W moim Aug'u mam właśnie 380 fps - ale trochę mnie to kosztowało, bo wstawiłem:

- wzmocniony tłok Deep Fire - 59 zł;

- wyciszoną poszerzoną głowicę tłoka Guarder'a - 79 zł;

- stalową poszerzoną głowicę cylindra Guarder'a - 89 zł;

- stalowy cylinder Deep Fire o poszerzonej średnicy - 49 zł;

- stalową prowadnicę sprężyny Modify - 50 zł

- sprężynę SP110 Guarder'a - 39 zł;

- metalową dyszę z dodatkowym uszczelnieniem Deep Fire - 39 zł;

- stockowe zębatki G&P - 60 zł.

 

Summa summarum: 464 zł ale nic mi się nie sypie a gun chodzi jak marzenie (w ciągu roku RAZ mi się zaciął). Przemyśl sprawę - moim zdaniem nie warto...

Link to post
Share on other sites

Mozna też trochę taniej te 380 fps uzyskać:

-łożyska (kulkowe, slizgowe do wyboru)

-prowadnica z łozyskowaniem

-głowica tłoka z łożyskowaniem

-sprężynka M115

 

Opcjonalnie głowica cylindra jak nieszczelna.

 

Ja mam stock z customs i dalej jest te +-380fps co było w listopadzie 2007 (wtedy kupiłem).

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem AU-1G [JG] ... mam pytanie do Was , czy ktoś już używał tego zestawu ??? :

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1622

 

lub tego:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3355

 

Jednocześnie chciał bym wiedzieć co o nich myślicie i który jest lepszy (jestem skłonny bardziej wybrać Systeme).

 

P.S

Jesli wstawie któryś z powyższych zestawów + preclufe Systemy (509mm) , to czy przy stockowej sprężynie wszystko powinno działać poprawnie (chciałem bor-up gdyż w przyszłości chce wymienić sprężyne na M130+reszte bebechów) ???

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...