Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy bateria 12V nie zaszkodzi w żaden sposób silnikowi, czy też innym cżęscią GB(to akurat wydaje mi sie nierealne, ale warto spytać) i jak będzie wtedy z żywontością baterri. Tj. ile kulek wystrzele na 12V 1400MaH NimH Intelecta.

Mocniejsza batka = większy ROF = szybsza degradacja wnętrzności GB... Do mocniejszych sprężyn powinno się zainwestować oczywiście w lepszy silnik, lepsze zębatki, lepszą prowadnicę itp... i tak bez końca, to normalne.

 

A co do tej ilości wystrzelonych kulek, to zależy od tego czy w przeciwnika walisz singlem, krótkimi seriami czy wywalasz pół hi-cap'a, czy się strzelasz w zimę czy w lato... zadaj jakieś normalne pytanie bo czasem to naprawdę nie wiadomo o co Wam ludzie chodzi.

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie, czy szkielet Gearboxa wytrzyma FTK guardera, link kilka postów wyżej.

 

Co do ilosci kulek chodiz o to: Mam AU-1G JG stockowy, wrzucam w to FTK guardera, kupuje batke 12V 1400mah NiMH Intellecta, stockowy silnik. Ile kulek wystrzele na takim zestawieniu, zanim bateria się rozładuje. Chodzi o normalne użytkowanie single i krótkie serie, letnia pogoda.

 

P.S.

Do batki 12V to chyba tylko mikroprocesorowa ładowara, albo jakaś 12V ze sklepu elektrycznego?

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie, czy szkielet Gearboxa wytrzyma FTK guardera, link kilka postów wyżej.

 

Co do ilosci kulek chodiz o to: Mam AU-1G JG stockowy, wrzucam w to FTK guardera, kupuje batke 12V 1400mah NiMH Intellecta, stockowy silnik. Ile kulek wystrzele na takim zestawieniu, zanim bateria się rozładuje. Chodzi o normalne użytkowanie single i krótkie serie, letnia pogoda.

 

P.S.

Do batki 12V to chyba tylko mikroprocesorowa ładowara, albo jakaś 12V ze sklepu elektrycznego?

Ad1. Niestety, ale raczej warto zamienić: G&P lub DF, stockowy nie wytrzyma M150

Ad2. Tak najlepiej ładowarka mikroprocesorowa- 59zł

Link to post
Share on other sites

Do M120 chyba wystarczy stock szkielet i zębatki, do tego łożyska, prowadnica i na deser batka o nieco większym woltażu (9.6v) i powinno działać.

 

Ale wymienić zębatki "na wszelki wypadek" można.

 

 

EDIT

 

Chodzi o ROF na 12v? To będzie duży :mrgreen:

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites

U mnie w ekipie stosujemy M150 na stockowym MARUI i śmiga aż miło. Nie ma sensu wymieniać gb przy up'ach, a już w ogóle przy M120.

Jeśli masz stocka powinieneś wymienić łożyska, prowadnicę i głowicę tłoka + sama sprężyna oczywiście - nie widzę sensu kupowania całego zestawu FTK Guardera, za którego kupiłbyś nowego AUGa od JG...

Link to post
Share on other sites

Spytam tak, który zestaw lepszy. Mam do wyboru 4.

 

Tunningowna wersja ze zbrojowni 990zł -http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=92_103&products_id=691

Gumka HU 28zł

Precka 132zł

Cylinder o poszerzonej średnicy i głowica tłoka o poszerzonej srednicy 100zł(Potrzebny?)

SUMA: 1290zł *bez cylindra 1190*

 

 

Stock JG 430zł

FTK Guradera zamiast M150, M120 500zł - http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1823

Wzmocniony Gearbox Deep Fire(potrzebny?) i silnik ITU Guardera(potrzebny?) 200zł - obie użwyki 3 miechy 3K kulek na singlu 1K na auto.

Gumka HU 28zł

Precka 132zł

SUMA: 1330 *1130 jeśli nie potrzebny szkielet i silnik, 1230 jeśli jedno z tego* + (cena batki, nie wiem jakiej)

 

 

Stock JG 430zł

FTK Guardera 450zł - http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=661

Wzmocniony Gearbox Deep Fire(potrzebny?) i silnik ITU Guardera(potrzebny?) 200zł - obie użwyki 3 miechy 3K kulek na singlu 1K na auto.

Gumka HU 28zł

Precka 132zł

SUMA: 1270zł *1170zł jeśli nie potrzebny szkielet i silnik, 1170 jesli jedno z tego* + (cena batki, nie wiem jakiej)

 

 

Kompletnie inna konfiguracja, jeśli tak jaka?

Suma: Nie mam pojęcie :)

 

Tam gdzie mam wątpliwości prosze o uzupełnienie. Dodam, że zależy mi na żywotności repliki.

Edited by Darnock
Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem. Chomiczkuje kasę na nowy celownik, jednak nie wiem co kupić: lunetę(z podświetlanym krzyżem), czy kolimator.

 

Taki kolimator:

http://tarcza.pl/index.php?p105,kolimator-...-szyne-18-22-mm

 

Luneta:

http://tarcza.pl/index.php?p94,luneta-blog...pelniona-azotem

Lub też podświetlana Tasco ze zbrojownia.com.pl

 

Co radzicie? W przyszłości planuję tuning repliki do >400fps. Wtedy bardziej przydatna będzie luneta? Mój problem wynika pośrednio z tego, że koli na mrozie -7 mi padł(ale w domu już działał :roll:). W jednym wątku mi poradzono, że wymiana baterii w kolimatorze zupełnie wystarczy. A waszym zdaniem? Chciałbym by ktoś więcej się wypowiedział.

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites

Ja uważam tylko kolimatory, ale są i tacy, co używają w AS lunet (poza snajperstwem), tacy co czołgają się w chestriggach i tacy, co wchodzą do budynku z M14 ;-)

 

No i po malowaniu...

 

88082664uz6.th.jpg

64595072lg5.th.jpg

 

Z lampą błyskową i bez lampy:

 

79920218dr6.th.jpg

97321926xy4.th.jpg

 

Kolor jest dosyć specyficzny. W świetle dziennym ma barwę podobną bardziej do tego z pierwszego zdjęcia i z lampą błyskową. A gdy jest ciemniej taki ciemno zielony :wink:

Link to post
Share on other sites

Pasti--> Mam taką samą lunetę BLOG 3-9x40AOE. Po pierwsze: sporo waży. Pod drugie, powiększenie 4x to jest MAX do wygodnego strzelania - 9x używam, gdy chcę zobaczyć co się dzieje zajebiście daleko, na dobrą sprawę kupiłem lunetę, żeby nie biegać z plączącą się lornetką (preferuje zabawę na otwartym terenie od CQB). Po trzecie: z tą lunetą i 400fps nie ma po co wchodzić do budynków, gówno zobaczysz i tyle samo ustrzelisz. Poza tym te 400 fps... Podświetlenia prawie w ogóle nie używam.

 

Equil--> Ładnie pomalowany, choć kolor iście osobliwy 8-)

Edited by siemionman
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...