Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STYLIZACJA ,POSTARZANIE AK 47 (CM028)


Recommended Posts

witam, właśnie przerabiam moją replikę, wymiemiłem plastkikowe części na drewniane i metalowe . Nasrępnie poatarzam wszystko zmywakiem stalowym efekt jest na prawdę fajny . Wszystko było by pięknie gdyby nie fakt że cm028 ma pomalowane dziadoską szarosrebrną farbą niektóre części takie jak : kolanko gazowe ,muszka, body oraz pokrywę zamka . Z pokrywy udało mi się to usunąć na mokro gąbką do matowania, został czarny podkład i to wystarczy . Korpus (metalowy) też myślałem zeby objechać na mokro papierem 500 i dać czarną matową farbę (z czasem zrobią się ciekawe przetarcia) . Lecz co zrobić z kolankiem i muszką ? A gdyby tak wrzucić to do ogniska aby farba się wypaliła a potem zanurzyć w oleju samochodowym ? Części te wykonane są z znalu (stopu aluminium i cynku chyba ) więc nie wiem czy się nie stopią albo zniekształcą . Jak myślicie czy to doby pomysł ? Robił ktoś coś podobnego ? :maniak_luzik:

Edited by TenginatorPajacu
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej było kupić wydmuszkę od chociażby 031 czy jakiejkolwiek repliki metalowej

 

no no, metalowej 031... W sumie kiedyś była jedna wersja, ale kosztowała tyle, co stalowe rk.

 

Ja bym proponował zabrać replikę na jakąś imprezę 24h, poczołgać się trochę w krzakach i nie trzeba będzie niczego postarzać :icon_mrgreen:

 

bo się połamie.

Link to post
Share on other sites

Miałem cm.028, 036, 48 i w sumie z tylko na 48 mogę ponarzekać, bo w ciągu 2 lat zmieniłem w niej gumkę i połamałem kolanko i muszkę. Mogę poprzeć swoje zdanie doświadczeniem z użytkowania, dlatego nie rżyj już jak koń i napisz co ci nie pasuje w moim poście.

Edited by korobov
Link to post
Share on other sites

Nie pasuje mi do tego wszystkie mit o super uber wytrzymałej 028 :teeth:

Rosomakiem po niej przejedziesz i nic jej nie będzie :D

W 48 faktycznie jest na co ponarzekać... Jak napisałeś połamałeś kolano i muszkę a więc to było z twojej winy a nie wady repliki. Co do gumki to generalnie gumki hu stockowe zazwyczaj się od razu zmienia bo są marne. No ale to Ty masz doświadczenie jak piszesz...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...