Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Założyłem konto na tym portalu po to, abyście pomogli mi w doradzeniu przy zakupie repliki gazowej - broni krótkiej jaką posiada polska Policja w swoim uzbrojeniu. Jestem już po WKL, czekam na telefon od KWP. Prawdopodobnie w styczniu następnego roku zacznę szkółkę policyjną. Podczas szkolenia na funkcjonariusza policji będą realizowane zajęcia na strzelnicy. W związku z tym wpadłem na pomysł, aby tuż przed wejściem na szkółkę potrenować, oswoić się z taką bronią. Wiem, że to tylko replika broni, ale od czegoś trzeba zacząć.

Polska Policja posiada w swoim uzbrojeniu broń krótką: Walther P99 ,

Glock 17,

Glock 19, Glock 26. Chciałbym zakupić jeden z tych modelów broni. Replika gazowa broni krótkiej ta musi przede wszystkim spełniać autentyczność w stosunki do broni rzeczywistej. I teraz moje pytanie brzmi: Która z wyżej wymienionych broni najlepiej oddawałby cechę autentyczności? Która z tych broni najmniej się psuje? Chciałbym aby cena repliki była w miarę możliwości nie wygórowana. Bardzo proszę Was o pomoc.

Link to post
Share on other sites

P99 odpada - albo Maruzen do którego nie ma części i jak coś padnie to umar w butach, albo jakiś tam na CO2 którego odwzorowanie jest kiepskie (skok zamka tylko połowiczny, magazynek to patyczek).

Glocki 17 i 26 od Tokyo Marui. Tylko że mają plastikowe zamki i lufy (nie żeby miały się od razu sypać - ot odstępstwo od oryginału).

Glock 19 od KJW (sprzedawany jako 23, ale to chyba jeden pies, oznaczeń nie ma). W przypadku KJW najlepiej kupić wzmocniony zbijak zaworu, bo padnie. Koszt ok 50zł.

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Za jakieś 8 stów kupujesz P99 na 9mmPAK. Całą obsługę masz jak w oryginale tyle że do tarczy nie postrzelasz. Huk do oswojenia się tez. A trening strzelecki z nim jest taki dokładnie sam jak z ajersoftową repliką czyli żaden. Tyle że opanujesz czynności obłsugowe i ładowanie magów.

Link to post
Share on other sites

Ale zapewne to ma na myśli @mateusz - oswojenie się z obsługą, manual. Do tego można jeszcze opanować składanie się do strzału, celowanie - stąd ważna będzie waga zbliżona maks do oryginału.

P99 RAM raczej nie rozwiązuje problemu (wg mnie) bo ma taki kijowy magazynek, który można sobie wetknąć ;-) a propis realnego treningu.

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

Ale zapewne to ma na myśli @mateusz - oswojenie się z obsługą, manual. Do tego można jeszcze opanować składanie się do strzału, celowanie - stąd ważna będzie waga zbliżona maks do oryginału.

P99 RAM raczej nie rozwiązuje problemu (wg mnie) bo ma taki kijowy magazynek, który można sobie wetknąć ;-) a propis realnego treningu.

 

Kolego proszę Cię, jak nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie pisz.

Link to post
Share on other sites

Czytając wasze komentarze dochodzę do wniosku, iż zakup repliki broni w celach treningowych nie mam najmniejszego sensu. Czy wy też tak uważacie? Czy strzelanie z repliki do celu/tarczy ma się tak jak strzelanie z broni prawdziwej (chociaż w jakimś stopniu)? Czy jedynie opłaci się zakupić replikę w celu nauki obsługi korzystania z takiej broni (opanowanie składania się do strzału, celowanie, składanie broni) ?

Link to post
Share on other sites

W sumie replika do strzelań na 7-15m nie będzie taka zła. Gorzej już dalej. Może nie będzie tak skuteczna podczas treningów, jak broń ostra, ale na pewno nie będzie bezużyteczna.

 

 

@Lesio

Zawsze można potrenować postawę, chwyt, przeładowania, niektóre zacięcia, wyjmowanie z kabury itd, itp.

Oczywiście jest to bezsprzeczne, że do treningów mających podnieść umiejętności z "władania" bronią palną będzie najlepsza broń palna, ale replika airsoftowa też się do NIEKTÓRYCH elementów może nadawać.

Wiadomo, że jak ktoś pójdzie na oś statyczna, ustawi tarczę i będzie strzelał do niej z airsoftowej repliki, to to ma taki sens, co plucie do niej. Jednak na takiej osi dynamicznej to już ma o wiele szersze zastosowanie.

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Czytając wasze komentarze dochodzę do wniosku, iż zakup repliki broni w celach treningowych nie mam najmniejszego sensu. Czy wy też tak uważacie? Czy strzelanie z repliki do celu/tarczy ma się tak jak strzelanie z broni prawdziwej (chociaż w jakimś stopniu)? Czy jedynie opłaci się zakupić replikę w celu nauki obsługi korzystania z takiej broni (opanowanie składania się do strzału, celowanie, składanie broni) ?

Ma, tylko trzeba zdawać sobie sprawę z tego co jest podobne/identyczne, a co jest kompletnie różne. Tak czy siak bez kilku prywatnych wizyt na strzelnicy z ogarniętym instruktorem się nie obędzie.

Edited by Chochla
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...