Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tarcza balistyczna- cena materiałów


Recommended Posts

Mam pytanie. Z czego najczęściej robicie tarcze do ASG? Chodziła mi po głowie sklejka, blacha no i pleksja. Narazie jestem skłonny przy tym ostatnim ponieważ zaoszczędze dużo pracy tylko nie oriętuje(orientuje/mod) się ile taki "arkusz" pleksji by kosztował :?

 

Temat był ale głownie(głównie/mod) mi chodzi o zagadnienie pleksji (cena).

Link to post
Share on other sites

Jako Warszawiakowi proponuje posłuchanie kolegi Gały z Yelnetu, który powiedział :

 

Na skrzyzowaniu ul.Zajeczej i ul. Dobrej (zjazd z mostu Swietokrzyskiego) znajduje sie firma robiaca cudenka z plexi. I to niedrogo. My robilismy tam oslony do kolimatorów. Podalismy grubosc i srednice i to wsio.

Link to post
Share on other sites

Sklejka + metal dobra opcja. Ja mam sporawy kawałek styropianu i mam zamiar go obić 1mm blachą. Po strzale zapewne będą wgniecenia ale wytrzyma (tak sądze).

 

PS: Poco bawić się w coś takiego? Dzisiaj u mnie na strzelance lataliśmy z drzwiami od lodówki jako balistic shildem;) hehe... działało! :D

Link to post
Share on other sites

Pee Pee możesz latać nawet z deską od klozetu ale nie zamieni się ona dzięki temu w tarcze balistyczną. Bawiąc się w "airsoft" staramy się oddawać w miarę realia. Po prostu gość latający z deską w ręku albo drzwiami zawsze w oczach obserwatora pozostanie gościem z deską albo drzwiami w ręku.

 

Klimat. O to się rozbija wszystko.

Link to post
Share on other sites

W ramach ogólnej refleksji:

Dla mnie to kolejne gadanie dla gadania w twoim wykonaniu Pesos. Widzę ze lansujesz się na kolejnego „speca majster klepkę”. Pomyślmy z czego by tu zrobić wizjer? Aaaaa już wiem z plexi. A dlaczego? Bo mądrze brzmi! Byli ludzie którzy zamiast gadać robili i właśnie tego materiału użyli. Pobije wiec piany i poudaje że też znam się na materiałach :? .

W ogóle to gratuluje myślenia: najpierw wybierzmy materiał a dopiero potem martwy się o jego dostępność i ceny – genialne.

 

A w temacie:

Ja swoja tarcze robię ze sklejki 8 mm obijanej blachą hmmm około 0,5-1 mm. Jestem mniej więcej w połowie pracy i bez bicia się przyznam ze popełniłem duży błąd. Obiłem tarcze blacha aluminiowa(bo taką akurat miąłem w garażu) nie biorąc pod uwagę tego ze aluminium będzie ciężko pomalować. Dlatego radzę dokładnie przemyśleć projekt nim przystąpi się do działania.

Sklejka sama w sobie jest dosyć droga(za arkusz 90 cm na 50 cm) zapłaciłem 20 zł. Zalety to przyjemna obróbka i spora sztywność przy niewielkiej grubości. Wizjer będzie z kawałka pleksi(akurat miałem kawałeczek) – nic odkrywczego, można ja zastąpić wieloma innymi materiałami(jakimi pisałem w innym temacie o tarczy – wystarczy poszukać)

 

Twój pomysł PeePee jest moim zdaniem zupełnie nietrafiony.

Po pierwsze: aby tarcza była wystarczająco sztywna musiałbyś użyć arkusza styropianu co najmniej 5 cm grubości(jeśli nie więcej). W wyniku tego miał byś kawał tarczy, która nie ważyła by prawie nic. Co gorsze działała by ona jak „skrzydło” – duża powierzchnia na którą działa wiatr + mała masa = bardzo nie wygodnie będzie się nia nosiło

Po drugie: Blacha 1mm praktycznie wcale nie wzmocni całej konstrukcji a styropian sam w sobie jest wyjątkowo łatwo złamać

 

W sprawach klimatu wypowiedział się już dzikki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może wystarczą lekkie i łatwe w obróbce płyty pcv ?

 

Kiedyś miałem z tym materiałem dużo kontaktu. Można go nawet podać prymitywnej obróbce termicznej za pomocą suszarki do włosów :wink:

Malować oczywiście można wszystkim - od farbek modelarskich po "szpraje". Odrazam kombinowania z jakimikolwiek lakiero-rozpuszczalnikami :wink:

http://www.pcv.republika.pl/pcv.html :arrow: typowy cennik płyt pcv. Myślę, że za taką cenę możnaby sobie pozwolić na arkusz o grubości 10 mm.

 

skoro dazycie do tego zeby tarcze byly realistyczne to moze to samo zrobcie z bronia...  

 

chyba ze ktos mi udowodni ze gdzies w codziennym uzyciu jest bron reczna z magzynkeim na 600 nabojow, szybkostrzelnoscia 800strz/sek, z zerowym odrzutem i podrzutem i nieprzegrzewajaca sie lufa ktora pozwala wywalis caly magazynek w 45-sekundowej serii...

Link to post
Share on other sites

U nas Ludzik zrobił fachową tarczę ze sklejki, plexi i rączki od jakiegoś stafa do gładzi (custorama). tarczy nie trzeba obijać blachą - sklejka kulki nie przepuści i nie porywa jej wiatr. Ważnym elementem jest jednak szybka z plexi. Musi być dosyć gruba bo plexi jest dosyć krucha i nawet wydawałoby się gruba szybka Ludzika została przebita kulkami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
A ja mam pytanie do samej plexi,

Ja chciałbym zrobić tarcze z samej plexi, tylko nie wiem jakiej grubości plexe kupić.

Kolega mi mówił ze 4mm łatwo pęka.

Nie polecam! :

1. Zbyt elastyczna - musialbys pomyslec nad uszytwnieniem w kilku miejscach w poprzek i po calosci dookola.

2. Zbyt podatna na kulki - mowie o wersjach cienkich, bo tych bardzo grubych nie bylbys w stanie uniesc ;]

3. CENA ;] przy tym napewno polegniesz - pojedz sobie do pierwszego lepszego (wiekszego) sklepu z materialami budowlanymi i sprawdz 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...