Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

Chciałbym ostrzec potencjalnych nabywców chwytu przedniego z dwójnogiem firmy G&P. Chwyt wykonany jest z jakiegoś lipnego rodzaju plastiku - sprawia wrażenie straszne kruchego, waży prawie tyle co nic i co najgorsze - ślady łączenia połówek także sprawiają wrażenie bardzo lipnych (tzn. niedokładnie wykonanych). Sam dwójnóg - nic do zarzucenia, wytrzymały jak diabli. Problemy zaczęły się, gdy próbowałem go rozłożyć. Lewa nóżka dawała się rozłożyć bez najmniejszego problemu. Prawa pracowała wyraźnie ciężej (zabrudzenie mechanizmu? Wada fabryczna?) i przy drugim (dosłownie - DRUGIM) rozłożeniu dwójnogu, spojenia chwytu w dolnej części pomiędzy mocowaniem dwójnogu a oczkami foregripa najnormalniej w świecie nie wytrzymały napięcia i puściły. Obecnie mam w tym miejscu piękną szczelinę, która powiększa się za każdym razem, gdy próbuję rozłożyć felerną nóżkę. Oczywiście, serwisuję.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, mam taki irytujący problem :( Wsadziłem do G36k sprężyne M120 ( mam łożyska guardera , silnik High speed CA, Zęby Torque Up CA i łożyskowana prowadnice Systemy) wszystko założone na smarze

teflonowym Guardera , Po włożeniu M120 pojawiły się dwa problemy:

 

1. Widać że kulka ma raczej te wymaganie ode mnie 400 fps, zasięg mógłbym taki znieść jescze , ale żeby kulka sie dostała gdzie kolwiek to leci taką parabolą że sie niedobrze robi, nawet na wyłączonym HU- nie ma szans na trafienie kogoś :( - stockowa gumka oraz lufa - 5k przebiegu - kulki XTreme 0,25g, co moze być tego przyczyną - niedotarta gumka ?? , Czy może stockowe gumki CA przy tej prędkości nie dają rady ?? Czy jest to wina samej gumki czy ... A jeżeli nie to , to co w takim razie ... ?? :(

 

2. Na sprężynie M100 Hurricana ROF był po prostu bardziej jak powalający :) ) Taki mały RKM :) A teraz na M120 to ten karabin wypluwa te kulki jakby chciał a nie mógł :/ a przy szybkim manewrowaniu singlem po prostu karabin się klinuje " Tzn albo tłok albo zębatki moim zdaniem- silnik raczej wyregulowany , zębatki wypodkładkowane ! ) , jeśli chodzi o baterie to na M100 byłem nimi zafascynowany - 9,6 V 1300 mAh GP ( nie G&P ) , jest to Nimh, co może być tego przyczyną , żeby aż tak spadła szybkostrzelność , a na singlu karabin sie blokuje ?? Zrozumiałbym gdyby to był silnik stockowy a ja miałbym baterie 8,4 V :( - co może być przyczyną takim działaniem karabinu ?? Oczywiście szybkostrzelność ma jak najbardziej spaść , ale to chyba nie jest normalne... :(

 

Pomocy !! ;)

Link to post
Share on other sites
arabin się klinuje " Tzn albo tłok albo zębatki moim zdaniem

 

9,6 V 1300 mAh GP ( nie G&P ) , jest to Nimh

Sam składałeś baterię? Według mnie jej wydajność prądowa jest za mała żeby pociagnąc m120, Sanyo, KAN czy cuś da rade 8)

 

Repliki CA i tak ciągną więcej prądu niż np. TM.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam spreżynę M130, bore-up, standardowy silnik, standardową lufe, standardowy hop-up, super torque-upy, kulkowe łożyska=500 fps. Używam baterii 9,6v 3300 (tej specjalnie zrobionej pod pełną kolbę) i kulek extreme precision 0,25g - karabin bije w punkt na baaaardzo daleki dystans, bateria jeszcze nigdy mi nie padła - nawet na 24h manewrach, a sinlge fire bez zacięć. Szybkostrzelność - nieco niższa niż wtedy, gdy miałem tylko m120 i bore-upa - moim zdaniem to chyba nie bateria.

 

EDIT: No i miałem rację :))

Edited by Cookie
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, biegam z moją gietką już/dopiero ;-) miesiąc i widzę jedną podstawową różnicę miedzy moim modelem a opisywanymi przez was egzemplarzami które posiadacie. A mianowicie- moja replika sieje kulkami we wszystkie strony. Nie ma mowy o czyms takim jak powtarzalnosc strzałów. Może jestem zboczony bo do tej pory strzelałem z wiatrówek, ale tak czy inaczej jest dramatycznie.

Mam porównanie do replik moich braci, mp5 cymy i M15 G&G, oba strzelają znacznie pewniej i celniej.

Odległości rzędu 20-30m to jedna wielka loteria. Tak było na stockowej lufie i tak jest na precce madbulla. Humke HU mam Guardera, sprawdzałem ustawienie komory HU, jest ok. Z resztą kulki nie skręcają stale w jedną stronę tylko we wszystkie, łącznie z górą.

To co mnie uderzyło w moim modelu to niewyobrażalna czułośc HU. Przesunięcie pokrętłem o mm juz ma duże znaczenie. Na kulki 0.25 HU ustawiam 4,5 ząbków od minimalnego ustawienia.

Jak jest u was?

Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Bo jak czytam co Cookie pisze, ze bije mu w pkt, to okrutne uczucie zawiści i zazdrości mnie rozrywa :wink:

Link to post
Share on other sites

U mnie tak samo, rozrzut jak przy bardzo mocnym wietrze wiejącym ze wszystkich stron na raz. Już nawet nie chodzi o to, że lunetki prawie że nie idzie wyregulować - jak podczas strzelania korzystam z optyki, to widzę na lewo od osi broni wielką, chaotyczną chmurę kulek... Po tuningu na lvl1 w asgshopie i wstawieniu hopsiupa Guardera (przezroczysty) widać wyraźną poprawę, ale ciągle o biciu w punkt ciężko mówić. Chyba czas na preclufę... :wink:

Link to post
Share on other sites

Naprawdę jestem w szoku to co piszecie, bo mnie moje g36c, które miało 247mm lufe strzelało na odległości 40m też praktycznie w punkt (kulki 0,2g). A teraz po tuningu i włożeniu precki 363mm od KM Head to mam strzały w punkt do odległości 60m (kulki 0,25g).

Link to post
Share on other sites

Ale MG wstawia po prostu inny dystanser i tyle. Strzelałem na 0,23, potem 0,25 extreme precision, G&G i nie ma roznicy.

Więc o co chodzi??

Teraz jeszcze Satanael pisze, że jest kolejnym szczesliwcem, no po prostu dramat- gorzej niz mp5 cymy, rozumiecie? :wink:

A jak sprawdzacie skupienie? W hali czy nie pierwiaszczycie sie i ładujecie na dworze ale przy znikomym wietrze?

Myslałem ze moze cos nie tak z HU ale przecież kulki podkręca elegancko. Na połowie ustawienia kulki 0,25 moge bez kłopotu posłać do Stwórcy.

Poza tym co odpowiada za lot kulek- lufa i gumka HU, nic wiecej.

Skoro jedno i drugie mam wymienione na lepsze niz stockowe to o co do k.... nędzy jeszcze chodzi??

Link to post
Share on other sites

vandermann - sprawdź, jak siedzi lufa -tzn czy np się nie obraca w mocowaniu oraz - jak ci już pisałem - wyciągnij lufę wraz z komorą HU i sprawdź, czy dystanser wchodzi idealnie przez te swoje wycięcie w lufie - bo ja miałem taki przypadek w moim starym G36C, że jakimś cudem (chyba przy wkładaniu baterii do foregripa) lufa się lekko przekręciła i dystanser krzywo wciskał gumkę. Efektem tego było to, że z odległości około 15-20m nie mogłem trafić w pień drzewa - musiałem mierzyć prawie 0,5 obok niego, a kulki fantastycznie skręcały cały czas w jedną stronę (zresztą ta historia jest opisana w tym wątku, gdzieś wczesniej i jej rozwiązanie też).

Link to post
Share on other sites

No, pamietam, zastosowałem się do wszstkich Twoich porad i teraz tak:

- lufa siedzi jak zacementowana

- sprawdziełem, dystanser (przezroczysty Guardera) wchodzi bardzo precyzyjnie i działa prawidłowo- patrząc w światło lufy gumka jest elegancko dociskana.

- gieta jest nowa i nie przeżyła żadnego upadku, uderzenia itp.

- gumka HU jest cała i zdrowa (czarna Guardera)

- lufa jest wyczyszczona, nie ma żadych smarów ani nic.

Podczas zerowego wiatru ma lekkie przekoszenie w lewo (0,5m na 35-40m)

Ale najgorsze są róznice w wysokosci lotu. Czasem leci równo i opada, czasem równo i w góre, czasem od razu w góre a czasem spada jak kamien...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...