Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprinter a z którego sortu masz replikę?

kupiłem dosłownie tydzień przed nową dostawą, chciałem ak74 ze szkieletową kolbą ale nie mieli na stoku i wziołem z polimerkami i składaną kolbą.

Paczka mi jeszcze nie dotarła a tu bach pojawił się ten ze szkieletową kolbą a Gunfire zaczeło trąbić że dostali nową ulepszoną partie e&l :( ladniejsze pudełko platikowa buteleczka i czego mi szkoda to przybornik do czyszczenia i nowa komora hopup .

Ale i tak jestem zadowolony z repliczki i myślę czy sobie jeszcze suczki od e&l nie sprawić.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Patrząc na zdjęcie rury gazowej z suki powiem, że trzeba nakładkę zdjąć tak jak w ostrym czyli przez okręcenie jej. Oczywiście mogę się mylić bo repliki w ręce nie miałem. Ale na logikę posiadacza nastu ak tak to widzę.

Weź klucz do rur i chwyć rurę gazową od strony komory zamkowej załóż rękawice+szmata w łapę i kręcimy. Czasem trzeba wyczuć w którą stronę była obracana przy montażu. Lepiej ją "odkręcać" w stronę z której przyszła niż przekręcać dalej(idzie sporo ciężej). Zdejmowałem tym sposobem nakładki z ostrych rur, idzie ciężko jak cholera bo oryginalnie robi się to ściągaczem.

 

PS. Dostałeś już sprawnego E&L? Jak się sprawuje/wygląda suczka?

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Mogę co nieco napisać już o tych replikach, bo wymienili mi w trybie ekspresowym.

 

O ile w pierwszej kolba latała jak żyd po pustym sklepie, to w nowej jest niemal idealnie spasowana. Zero luzu.

https://www.dropbox.com/s/79rcn1w4yxroobu/2015-02-24%2017.55.27.mp4?dl=0

 

Rura gazowa w obecnej siedzi również niemal idealnie, w poprzedniej się w ogóle na miejscu nie trzymała:

0c455e39717a.jpg

 

Poza tym jest cud miód i orzeszki. Replika wytarta z oleju maszynowego, i zakonserwowania PKB (ach ten zapach)

 

Tu moja obecna sztuka:

9225c9f98bc0.jpg

 

Niestety ta przyszła z wygiętym selektorem... Kopara opada, ale może tylko ja takiego pecha mam ^^

2aabc7d7b5a3.jpg

 

Zadzwonię jutro do sklepu na G i mam nadzieję, że obejdzie się bez kolejnego odsyłania repliki.

 

Co mnie nieco irytuje to wykonanie lufy. Jest na niej faktura prosto spod noża, chropowata- prążkowana. Dla mnie to nie problem, bo na warsztacie wrzucę ją na szlifierkę i spoleruję, ale dla zapalonego rusofila może to być minus.

Jeszcze jedno. Magazynek nadaje się do kosza. Jest cały z plastiku wraz zaczepami (stopka jest stalowa). Po drugim włożeniu do gniazda pękł pazur zatrzasku.

 

Poza tym jak wyżej cud miód i orzeszki.

Link to post
Share on other sites

Tak wymieniałem 2.0 na 2.0

Te repliki to loteria, większa niż z cymami czy bojcami. Ale jak się ma nieco cierpliwości to idzie dobry egzemplarz dorwać.

Btw. poprzedni AK tak wygiętego selektora nie miał. Jest on na prawdę nienaturalnie mocno wygięty.

https://www.dropbox.com/sh/dl6vlv1a122w9ad/AADdEH-WDsoIntPDbt1_bJo7a?dl=0

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Patrząc na zdjęcie rury gazowej z suki powiem, że trzeba nakładkę zdjąć tak jak w ostrym czyli przez okręcenie jej. Oczywiście mogę się mylić bo repliki w ręce nie miałem. Ale na logikę posiadacza nastu ak tak to widzę.

Weź klucz do rur i chwyć rurę gazową od strony komory zamkowej załóż rękawice+szmata w łapę i kręcimy. Czasem trzeba wyczuć w którą stronę była obracana przy montażu. Lepiej ją "odkręcać" w stronę z której przyszła niż przekręcać dalej(idzie sporo ciężej). Zdejmowałem tym sposobem nakładki z ostrych rur, idzie ciężko jak cholera bo oryginalnie robi się to ściągaczem.

 

po napieprzaniu młotkiem odeszła. było tam trochę kleju, dlatego się tak trzymała i dlatego myślałem, że trzeba mieć na nią sposób, an ie po prostu okręcić.

 

PS. Dostałeś już sprawnego E&L? Jak się sprawuje/wygląda suczka?

 

O osiągach nic nie powiem, bo jedynie mierzyłem na chrono. na dniach zmieniam komorę na pro wina (jakby ktoś też chciał, to zapraszam na PW), tłok na SHS, i zrobi się jakiś tuning w stylu 490 FPS.

 

Z zewnątrz jest wykonana tak, jak to E&L - o wiele lepiej, niż boyi, ale gorzej niż LCT/VFC. Za taką kasę (swoją łyknąłem chyba za 999) jest okay, wygląda naprawdę dobrze i po kilku kosmetycznych zmianach nic się nie giba. Szczególnie, jak ktoś na strzelance położy obok cm.045, hue hue hue.

 

przyczepić można się do chwytu pistoletowego - wygląda tandetnie, i drewien - wymieniłem je, bo również jakoś nie trafiły w mój gust.

Link to post
Share on other sites

Czyli ten certyfikat jakości można w awaryjnej sytuacji użyć do podtarcia. Jeśli miałeś tak ewidentne wady których nie da się przeoczyć oznacza to, że te wszystkie certyfikaty są wypisywane osobno i żadnego sprawdzania nie ma.

Powiem tobie, że narobiłeś mi pietra teraz :D

Link to post
Share on other sites

Zaraz tam pietr. Nie będzie ci pasowała, to wymieniasz na sprawną, albo żądasz zwrotu gotówki.

Miałem w łapach real sworda, lct, silverbacka. Nieco może od nich odstaje, ale za te pieniądze naprawdę warto.

 

BTW. Te certyfikaty się tylko do podtarcia tyłka nadają. ;)

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Dostałem swoją sukę.

Miałem chyba szczęście bo replika nie miała żadnych niedoróbek itp. Selektor dokręcony, wygięty lekko w porównaniu do tego co przesłał Nitro.

Na pewno wygląda lepiej niż boyi/cyma - tutaj nie ma porównania.

Nad wykonaniem się nie będę zachwycał bo mam realsworda.

 

Co mi się nie podoba:

Sprężyny są bardzo słabe wręcz żałośnie słabe. Mówiłem, że magazynek w LCT wpina się bezpłciowo ale w porównaniu do E&L to prawdziwy samiec alfa. Magazynek wchodzi strasznie lekko, ma luz przód tył. Drugi Magazynek firmy mag nie pasuje bez przerabiania i ma jeszcze większy luz przód tył.

Sprężyna zwalniająca kolbę słabsza niż w boyi/cymie. Sama kolba ramowa strasznie lekka-sporo lżejsza od cym i boyi.

Sprężyna zawiasu słaba, nie trzyma dekla na samej górze - Gorzej niż boyi/cyma.

Sprężyna zatrzasku kolby też bardzo słaba- to samo co wyżej(cyma i boyi ma lepiej)

Ogólnie wszystkie sprężyny są dosłownie z zabawek bazarowych.

Miałem luz kolby na zawiasie ale nie taki jak Nitro.

Replika ma wybitą gwiazdę(tuła) ale rok 92 oznacza to, że podstawa muszki powinna mieć bulbulatory a ich nie ma.

Podsumowując replika dobra ale nie jest to Legendarna jakość jak jest napisane na pudle.

Replikę zwróciłem do sklepu.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

No jak masz kasę na vfc, czy realsword to nie ma się nad czym zastanawiać. Ale jak masz brać cyme za 7 czy 8 stów, to zdecydowanie lepszym wyborem jest e&l.

 

Meanwhile. Gp25 boyi siedzi jak ta lala. Zero dopasowywania. Nie wiem czy dobrze zrobiłem montując go, bo ak waży teraz tyle co świniak ^^

riz50w7.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeszcze zauważyłem jedną rzecz. Jak dostałem replikę to miałem ślady na selektorze więc replika była testowana albo ktoś się bawił tylko selektorem. Co do bruzd na korpusie to faktycznie są głębokie ale było już widać ślady lekkich zaokrągleń przy bruzdach. Pisze o tym dlatego, że w realswordzie nie ma żadnych zaokrągleń po 7 latach użytkowania. Wychodzi na to, że E&L jest zrobione z bardziej miękkiej stali.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ELS-74MN

 

Po zamontowaniu komory HU AirsoftPro spadły fps i to bardzo, na stockowej komorze wszystko działa prawidłowo, co może być przyczyną takiego stanu ? Gerbox jest stockowy.

Lufa Promyk 460mm, gumka stockowa, lufy z gumką systema nie idzie wcisnąć w komorę ASP, problemu nie ma z zieloną GG.

 

ps. w opisie zamieszczonym na stronie GF podali długość w przybliżeniu 455mm, pomiar pokazał 475mm a włożyć można 500mm.

Link to post
Share on other sites

Również wymieniłem komore HopUp na ProWin wszystko ładnie spasowało ale wystąpił problem z podawaniem kulek mam 2 magazynki od LCT 70 kulkowe midy i te podaja, ale również mam 6 midów metalowych do ak74 z cymki i na stokowej komorze działały bez problemu a na ProWinie plują czasami.

Byłem dziś na skirmishu i pełna flustracja.

Wróciłem przełożyłem stokową komorę i gumkę jak narazie wszystko hula.

Mam pytanko z innej beczki fpsy mi skaczą jestem w Irlandii wiec mamy tu 1 joula ogólnie mam okolo 310fps (328 daje 1 Joule)

ale mam skoki co któryś strzał od 250 do nawet 340.

Lufe wymieniłem na promyka guma oryginał narazie.

W gboxie oprócz sprężyny wypolerowałem cylinder, dyszę kupiłem aluminiową z oringiem ale po jakimś czasie zmieniłem na stokową która zapewnia strzykawkę choć nie wiem jak to jest gdy kompresja jest podczas strzału.

Myślałem że te skoki to od komory są właśnie.

Miał ktoś coś podobnego??

Aha jak porównałem komory sobie to wychodzi że ta z ProWin ma minimalnie krótszą szyjkę która idzie do magazynka.

Edited by sprinter12
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...