Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

Witam.

 

Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem AKS-74 od E&L. Mam pytanie do osób które posiadają kałachy LCT bądź E&L(budowa zewnętrzna jest identyczna jak w LCT, te same rozwiązania). Jak wyregulować muszkę ? Nie da się tak jak w VFC czy chińczykach obracając kombinerkami, szczypcami bo nie da się jej ruszyć a nie chcę jej uszkodzić.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiem tak,

 

Miałem w rękach parę RK poczynając od RK-02, Rk-03SW, RK-10s i wiele cymek 0,48s, 0,48m. Uważam że trafiłem na znakomity egzemplarz E&L, mam porównanie i jak się biorę do ręki to czuć, że stal a nie gównolit. Czuć wagę i solidność, nie do porównania z innymi chińczykami. Cyma 0.40 kosztuje średnio 650zł nówka, tu miałem za 899zł E&L które bije cymę pod względem wykonania i osiągów. Bebechy mocniejsze, a wygląd to jak porównać mercedesa z maluchem. Nie rozumiem ludzi którzy przepłacali np. biorąc AKS z drewnem a nie plastikiem. Za samą sklejkę płacili 200zł ! taniej wyjdzie kupić okładziny od ostrego. Czytając opisy na rusmil nie doczytałem się "dlaczego" lepsze vfc niż E&L skoro to kopia LCT. W swoim egzemplarzu nie miałem żadnych luzów, innych niespodzianek.

"Losowo wpisane cyfry" - przestrzeliłem na chrono i każdy strzał mieścił się w widełkach 133/135m/s więc nie są losowo wpisywane.

Narzekają na opakowania, suwadło wgniata się w karton ale co z tego? przecież to nie cymka gdzie atrapa zamka może się ułamać bo jest z gównolitu jak i inne elementy.

Patrząc na przedstawione zdjęcia stwierdzam jedynie co jest nowe a co zatyrane, nic więcej. Zatrzaski chodzą ciężko ale w końcu się wyrobią i będzie lepiej chociaż mi to nie przeszkadza bo lubię jak coś nie lata.

Jeśli chodzi o suwadło,łoże, szczerbinka, kolba to nie ma mowy o luzach.

Zasięg na stokowej gumce fajny, ponad 50m, skupienie też mieści się w sylwetce. Lufa zalana olejem ale 30min czyszczenia i lśni.

Wydaje mi się że autorzy na rusmil mają beznadziejne wymiociny E&L albo mieli super udane egzemplarze boyi i cymy. Myślałem że RK jest dobrze wykonany ale patrząc, strzelając stwierdzam że nie dorasta EL do pięt.

Edited by Viking125
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie mocy repliki AK E&L. Czy ktoś z posiadaczy mierzył prędkość wylotową na kulkach 0,25 ? Zastanawia mnie to ponieważ z przedziału jaki podał Willard na rusmil tzn. 361-370 na 0,25g można wyliczyć że replika ma około 410-418 fps choć powinna mieć 430 według GF. Czy ma ktoś jakieś dane na ten temat? Wydaje mi się że przy m130 powinno być zdecydowanie więcej.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za info. :)

Link to post
Share on other sites

Kluczem do rozwiązania Twojego problemu, jest prowadnica spreżyny... a w zasadzie jej plasticzana imitacja. E&L i LCT nie posiadają stockowo łożyskowanej prowadnicy sprężyny, stąd niższe fpsy, które wynikają, nie tyle z faktu braku łożyskowania, co niższego napięcia wstępnego... 2gim słabym elementem w tych replikach, jest dysza...

Link to post
Share on other sites

Ravkill znalazłem takie zdjęcia z których widać że prowadnica jest łożyskowana :) http://imageshack.us/g/1/10476010/ LCT miało taki problem, E&L chyba dało łożyskowaną(opieram swą teorię o zdjęcia) . U siebie mierzyłem prędkość wylotową parę minut temu i o dziwo fpsy nie wahają się aż tak bardzo jak w stokowym RK. Każdy strzał mieścił się w granicy 370/373 fpsy na 0,25 G&G. Chinol chinolem ale całość w porównaniu do innych modeli AK chińskich producentów prezentuje się zdecydowanie lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Racja.. Wygląda, że prowadnica sprężyny jest plasticzana, ale za to łożyskowana, więc napięcie wstępne powinno być podobne do napięcia wstępnego z gearboxa cymy 48... zdjęcia E&L:

http://imageshack.us/g/1/10476010/

Zbytnio zasugerowałem się bebechami LCT, bo te 2 repliki jakoś bardzo zbliżone budową. E&L to takie "lct dla ubogich", po lekkim tuningu. Generalnie, w stosunku do gearboxa LTC, gearbox e&l ma jeszcze cichą głowicę, co raczej pozytywnie na fpsy, się nie przekłada, ale mocniejszą spreżynę, na pewno lepiej amortyzuje.... Wynika z tego po prostu, że te sprężyny 130, to nie 130...Nie dowiemy się dopóki prawdłowej 130 ktoś tam nie wstawi i nie porówna...2ga możliwość - cholernie duże nieszczelnośći (na co bym raczej nie liczył, gearbox wygląda raczej na dopracowany, jak na chinola)... Ja poszedłem jednak w kierunku lct...

 

A reszta wypłynie niedługo, dobrze poinformowane ptaszki ćwierkają, że cała partia E&L z gf trafiła na gruntowną kontrolę jakości, przed wypuszczeniem na rynek. Gunfire za dużo kasy władował w marketing, żeby teraz wychodziły kwiatki jakościowe, jak na rus mil...

 

AD verb007, akurat Ci Panowie z SCDTV są etatowymi propagandzistami gunfajera. Na szczęście dla nich, do tematu podchodzą bardzo humorystycznie ...

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Tak wiem, biorę to pod uwagę ale mimo tego, uważam że jak na chinola to te repliki nie są aż takie złe. Cena wywindowana. Myślę że ta replika na SP130 Guardera na stockowych częściach spokojnie zrobi te 450-460fps i zniesie to bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Poczytaj moje wywody na ten temat w temacie o sprężynach Guardera :teeth:

Namontowałem się tego mnóstwo, testów zrobiłem od groma.

Sam mam "nową" SP130 Guardera o wadze 10,700kg i daje bez bora 480-490fps więc imho coś jednak liznałem tematu.

Sorki za OFF Top.

Link to post
Share on other sites

Nie. 410-420fps to praaawie 130m/s. Zatem wynik jak najbardziej prawidłowy. Pozatym trzeba uwzględnić to co napisał Lesio.

To nie ta jakość i kontrola, co np. w sprężynach Guardera, które OD ZAWSZE i nadal trzymają fps z dokłądnością do 5.

To ,że raz jeden sklep poprzekłądał sprężyny, albo wpuścili troche podrób, nie oznacza, że jest jakaś "słaba" partia.

Ja zawsze montuje na spręzynach kupionych prosto u Guardera i nigdy nie było żadnych niespodzianek.

Link to post
Share on other sites

według mnie absurdem było dopłacanie 269zł za samą kolbę porównując modele AKS-74 do AK-74m. Jak zobaczyłem ile chińczyki liczą sobie za tą kolbę to mnie powaliło :P Tak samo jest z AKM, AK-74 których cena trzyma się tak wysoko tylko dlatego, że mają elementy drewniane. Szczerze to wcale nie żałuję, że kupiłem bo nie dopłacając nic do niego osiąga około 60m zasięgu przy kulkach 0,25g. :) gumka nie twardnieje w temperaturze -2* i nic nie wskazuje na to że będzie inaczej w trochę niższych. Porównując do nowego RK-02 i prawie nowej CM.040 bez żadnych modernizacji biorąc pod uwagę wygląd, ciężar, spasowanie, osiągi to każdy będzie mile zaskoczony jak na chińczyka za 900zł :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gunfire napisało na swojej stronie, że E&L zawiera części z ostrego. Prosiłem o uściślenie i to jest odpowiedź:

 

"Jeśli pytasz o element, to jest to rura gazowa. Jeśli pytasz o elementy, to jest tego nieco więcej. M.in. muszka z podstawą, szczerbinka, niektóre kolby, wycior, zwalniacz magazynka".

 

Przyznam, że zaciekawiło mnie to, stąd też kolejny raz napisałem do RSOV (z wcześniejszych rozmów wynikało, że e&l nie będzie miało niestety nic wspólnego z ostrą). Na moje pytanie:

 

"Hello,

one of the E&L retailers in Poland claims that E&L AK replicas have some parts from real steel. For example - magazine catch, front sight etc. Is it true? Maybe there are more than one version of E&L AK?"

 

Dostałem odpowiedź dziś:

 

"

Author: rsov admin

Date Added: Thursday, 23 January 2014, 19:27:03

Dear Sir

EL AK is a very good full steel AEG Rifle, very similar to real steel, based on new LCT and VFC AK. Many parts from real steel AK should fit the EL. Despite its very good quality, there is no real steel parts in the stock version. There are many different models of EL, but its all one generation, and for now EL is not working on next gen AK AEG.

Let us know if we can be any further assist.

Debby

 

 

no i teraz nie wiem. jest tutaj ktoś, kto ma E&L i jakieś części z ostrego, by porównać, czy rzeczywiście są one w stocku? bo to by znacznie podnosiło wartość repliki i chyba bym się przełamał i skusił.

Link to post
Share on other sites

Spróbujemy ustosunkować się do powyższego posta, by nie pozostawiać wątpliwości.

 

Najpierw może, dlaczego RSOV odpisuje w taki, a nie inny sposób. Prawdopodobnie wynika to z obawy o lokalne przepisy prawne rożnych państw. Każdy kraj inaczej definiuje coś, co u nas zwie się "istotnymi częściami broni", więc po prostu w niektórych krajach repliki E&L mógłby zawierać nielegalne elementy. To oczywiście tylko domniemanie.

 

Teraz sprawa elementów broni palnej w E&L. Fabryka nie dodaje ich tylko dlatego, że jest to bardziej realistyczne, lub podnosi wartość produktu - to jest po prostu dla nich ekonomiczniejsze i prostsze. Biorą części z linii do broni palnej i wsadzają do repliki. Nie ma konieczności stosowania nowych form, nie ma potrzeby rozbudowy kolejnych stanowisk do produkcji.

 

Jak natomiast możemy udowodnić, ze znajdują się tam części z oryginału? Najlepszym przykładem jest rura gazowa, która w replice posiada charakterystyczne, spore wycięcie, którego charakter wskazuje jasno, iż zostało wykonane po wykonaniu całego elementu, a nie jest elementem formy itp. Nacięcie jest właśnie po to, bo w niektórych krajach ten element nie byłby legalny.

 

Sporo informacji na temat podobieństw i różnić miedzy oryginałem a repliką znajdziesz pod tym linkiem. Jest tam tez dobrze obfotografowana rura gazowa:

 

http://blog.gunfire.pl/2013/08/23/replika-dobra-jak-oryginal/

 

Mamy nadzieję, że ta odpowiedź rozwieje wątpliwości dotyczące obecności elementów oryginału w tej replice.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...