Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konflikt ukraiński 2014


Recommended Posts

Chodzą przypuszczenia, że to przedstawiciele "tajemniczego" SSO :

http://madmagazine.pl/307/komandosi-ze-wschodu-federacja-rosyjska-reformuje-sily-specjalne/

 

[Da się takie coś kupić gdzieś by wygląda fess pro według mnie.

 

Kiedyś były podobne Gorki na allegro. Sam mundur można dostać na frontowcu (polecam, kapitalna szmata jak za takie pieniądze :D).

http://rus.mil.pl/forum/discussion/3223/1/gorka-strazy-granicznej-pogranicznik-babek/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kusi mnie to od początku tego tematu i chyba w końcu wyrzucę to z siebie. Przeglądając te zdjęcia mam wrażenie jakbym przeglądał galerię jakiejś ekipy kwestującej podczas WOŚP.

 

Offtop

Jeśli chodzi o używanie przez ruskich czego popadnie - owszem, nawet FROGa używali.

 

0:43, jak się ktoś przypatrzy dostrzeże FROGa w pustynnym marpacie.

http://www.youtube.com/watch?v=SWhQZofiZwc

 

 

Tytuł tematu jasno wskazuje o czym ma być tutaj dyskusja i co mają przedstawiać wrzucane fotki - proszę się ograniczyć z takimi "dygresjami" jw.

 

Y.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

No to ładny muszą mieć syf na magazynach albo za małą ilość mundurów :maniak_strach:

 

Hehehehehe. A Wojska Polskiego nie widziałeś? Na misjach na jednym żołnierzu można znaleźć: UCP, MC, dwie Pantery, oliwkę, czarny i jeszcze CB. W kraju za to ch*jowo, ale jednakowo: bawełniak, dusicielki i wz. 67 na głowie.

 

Ruski szary piechur jest 40 lat do przodu w porównaniu z polskim szarym piechurem. Przykre, ale prawdziwe.

 

 

A żeby do sedna nie offtopować: czepiacie się tych magazynków na potęgę. Co z tego? Póki co jest spokój, a nikt nie chce ryzykować przypadkowego wystrzału w takiej delikatnej - póki co - sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Widziałem jak to wygląda w Śremie i potem Radomiu... (nie żebym ja tam był "soldaten" ale po prostu kogoś odwiedzałem)

Ale to co ty mówisz to z czymś takim się jeszcze nie spotkałem :maniak_smutny:

 

PS: Lepiej żeby w ogóle nie padły żadne strzały. Zwłaszcza z okrętów.

 

Swoją drogą... mocno mi się spodobała ta cyfrowa flora... gdybym miał duży przypływ sianka (lotto etc.) to bym sobie chyba nawet coś takiego przytulił z AS-Valem :maniak_killer:

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Podobno można ten sprzęt co używa samoobrona Krymu można kupić w zwykłym sklepie... Gdzie? Też chciałbym BTRa-80!

 

Powiadasz rekonstrukcja pełną pompą? Wolał bym SU34, samolocik w którym się zakochałem grając w BF'a 2 na Joy'u :icon_mrgreen:

 

Anyway coś się święci, czemu? :D

Amerykański lotniskowiec zacumował w Grecji (2 dni temu?). Dziś dostał pozwolenie (WTF, gdzie tu logika):

Ankara wydała zgodę na przepłynięcie przez Bosfor amerykańskiego okrętu wojennego - podaje turecki dziennik "Hurriyet"

 

Swoją drogą... Dziś też na TVN słyszałem iż także TIGR'y można kupić w zwykłym sklepie (według Rosjan). Nie wiem jak u nich... ale u nas nie ma takich rarytasów w demobilach :maniak_strach:

 

1138784.jpg?1393962598

Link to post
Share on other sites

 

 

Ruski szary piechur jest 40 lat do przodu w porównaniu z polskim szarym piechurem. Przykre, ale prawdziwe.

 

Nie nie jest. To co widzisz na zdjęciach tak super rosyjskich żołnierzy to jednostki WDW będące najlepiej wyekwipowanymi pododdziałami SZ FR. Tak jak np nasza 25. BKPow.

Link to post
Share on other sites

Ruski szary piechur jest 40 lat do przodu w porównaniu z polskim szarym piechurem. Przykre, ale prawdziwe.

 

 

Idea wysłania przed kamery dobrze wyposażonej jednostki specjalnej, tak by z grubsza wyglądała na rosyjską armię w sprzęcie ich rodzimej produkcji jak widać odniosła zamierzone skutki :icon_wink: Na zachodzie został odświeżony, a właściwie stworzono nowy wizerunek rosyjskiego żołnierza i wzrósł prestiż armii.

Jak myślicie, to zbieg okoliczności, że właśnie tak wyglądali Ci żołnierze i że reporterom pozwolono ich nagrywać z bliska? Moim zdaniem, nie :icon_smile:

Trochę przypadkiem jeszcze (a może nie) wpływ na zainteresowanie tymi piechurami miał fakt, że ich narodowość dla kompletnego laika nie była znana - co spowodowało drążenie tematu przez ludzi, którzy wcześniej nie interesowali się tematyką rosyjskiego wyposażenia, a nawet ogólnie - militarną.

Edited by delin0m
Link to post
Share on other sites

Ciekawostka, narazie foty niepotwierdzone ( tzn real deal czy fake ) ale na 99% z Krymu od fotoreportera.

pro-russian-forces.jpg

 

Warto zauważyć że to 'amerykańskie cuś', co faktycznie jest produkowane na Ukrainie. to Zbroyar Z15, dowalony jak choinka.

 

 

p4-putin-a-20140312.jpg

Link to post
Share on other sites

Ta kolba nie jest stała , ona też się składa .

 

Akurat ta jest stała. Brak zatrzasku (braku zawiasu nie widać), Można powiedzieć też że i pokrywa nie ta (choć z tym różnie bwya), no i przede wszystkim gdzie są składane kolby w takim pięknym odcieniu śliwki?

 

No chyba że mówiłeś o kałaszku z lewej.

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Ta kolba nie jest stała , ona też się składa .

 

To ciekawe bo po pierwsze ja widzę wyraźnie że za selektorem nie ma przycisku zwalniacza kolby, uchwyt na zawieszenie znajduje się na dole kolby i mocowanie kolby jak w stałej. X54 no od Czeczenii poza AKMami AK ze stałą kolbą u Rosjan się już nie widuje.

Edited by Tagan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...