Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

mam pytanie: mianowicie jedna z osób powiedziała, że mam broń. Policja przyjechała, do domu i zabrała repliki. powiedziała i że to nielegalne. czy mieli rację. Jak wyjść z tej sytuacji? Czy spotkaliście się z czymś takim? Sorry, że tak słabo napisane, ale jeszcze dochodzę do siebie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie mieli takiego prawa.

 

Mieli. Przekażą to do ekspertyzy, która będzie wiążącą odpowiedzią czy to wg. prawa broń palna, czy nie.

 

Możesz złożyć zażalenie na decyzję o zatrzymaniu tych przedmiotów na protokół (o ile do takowego doszło), lub w ogóle na decyzję o przeszukaniu lokalu. Wszystko zależy od tego na jakiej podstawie weszli, jakie papiery Ci zostawili itd.

 

Generalnie, jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać, to radzę raz dwa lecieć do jakiegoś prawnika i ustalić dalsze kroki. Obecnie czas gra na Twoją niekorzyść.

Link to post
Share on other sites

Nie mam żadnych dowodów zakupu ani kartonów. Trzeba czekać, chodź zastanawia mnie plastikowe łożę które uznali za drewniane i gruba lufa z mb02. Replikę karabinka można pomylić, lecz jest tam tłok ja w springu, i duża komora zamkowa. Będę się tłumaczył. Uważam iż mam dobre argumenty.

Link to post
Share on other sites

Co się tak boisz tego spisania? Spisanie polega na zebraniu Twoich danych, celem sprawdzenia czy nie jesteś poszukiwany/byłeś karany. Jeśli ekspertyza wykaże że są to zabawki to w Twoich papierach nie będzie żadnego śladu po tym spisaniu.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego "ktoś" zgłosił że masz broń ? Paradowałeś z repliką po ulicy ? Strzelałeś na ulicy (w miejscu publicznym) ? Celowałeś / strzelałeś do kogoś ? Groziłeś komuś ?

 

I dlaczego boisz się "spisania" ? Jeśli podałeś im swoje dane, a musiałeś podać, to już jesteś przecież spisany ...

Edited by Kojot ze Szczecina
Link to post
Share on other sites

A dlaczego "ktoś" zgłosił że masz broń ? Paradowałeś z repliką po ulicy ? Strzelałeś na ulicy (w miejscu publicznym) ? Celowałeś / strzelałeś do kogoś ? Groziłeś komuś ?(...)

A co Ty na to? Nie dałeś odpowiedzi na pytania Kojota...

Link to post
Share on other sites

Wszystko jasne! A napisałeś:

(...)Nie paradowałem z bronią. (...)

 

No cóż, mamy kolejny przykład "wyprasowanej kory mózgowej".

Możesz mieć nawet sprawę karną za taki wybryk.

Może nauczy Cię to rozumu, bo nie wykazałeś się nim nawet za grosz... :icon_evil:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Niestety, wisi nad Tobą "miecz Damoklesa". Nie dziwiłbym się jeśli sprawa trafi do prokuratury i dobrze!

 

Jeszcze kilka takich przypadków i będzie nakaz żeby repliki były malowane na różowo, albo w ogóle wprowadzą ścisłe ramy dla ASG. Kto będzie winien? Tacy jak Ty... :icon_evil:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...