Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ja usunąć/rozwiercić uszkodzoną śrubę?


Recommended Posts

Witam. Mam dosyć duży problem. Do rzeczy, wkręcałem do body trochę dłuższe śrubki, ponieważ stockowe są za krótkie. Po 5 śrubkach, przyszedł czas na ostatnią. Wkręciłem ją i poczułem minimalny opór (to chyba był ZnAl :icon_smile: ) Po chwili zorietowałem się, że śrubka wkręciła się w na jakieś 2 milimtery w kolejną warstwę "metalu". Chciałem wykręcić śrubkę (użyłem małej oraz zrównoważonej siły) ale niestety śrubka musiała być uszkodzona i niestety odkręciłem samą głowę z małym kawałkiem trzonu :/ Jak mogę się pozbyć pozostałej części która tkwi w body? Czy rozwiercanie jest dobrym pomysłem, myślałem jeszcze o wyryciu kształtu dzięki któremu mógłbym ją odkręcić, ale nie bardzo wiem czym to zrobić. Tutaj macie zdjęcia jak to wygląda. http://i1355.photobucket.com/albums/q708/MrMordercai/DSC_0533_zps00f9d35c.jpg Prosiłbym o pomoc, a nie o idiotyczne opinię typu: "trzeba było jej nie wkręcać".

Edited by Mordecai
Link to post
Share on other sites

Cieżko będzie dostać tak mały wykrętak do tej śruby M3, M4? Opcja z imbusem jest OK. Sam tak wykręcałem kilka urwanych śrub. Kupujesz lewe wiertło 1.5mm (Dlaczego lewe? Bo jest opcja, że puści od razu przy wierceniu. Prawym też da radę, ale żeby tej śruby mocniej nie przykręcić) Do tego imbusa 1.5mm, wrzucasz dziada do zamrażarki, po czym wbijasz go w wywiercony otwór. Następnie podrzewasz go i pójdzie bez problemu :D

Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy radzą ( z imbusem/ampulem lub torxem ). Ale moim zdaniem najlepiej zrobisz jak odżałujesz kilkanaście pln i kupisz komplet narzedzi do wykręcania urwanych śrub. Przy odrobinie chęci i zdolności warsztatowych możesz zrobić samemu narzędzie do usuwania takich spraw. Po prostu szlifujesz złamany gwintownik w stożek, o przekroju trój lub czworobocznym. Z tak wykonanym narzędziem postępujesz tak samo jak koledzy radzą robić z imbusem lub torxem.

Link to post
Share on other sites

Do nawiercenia śruby najlepsza byłaby wiertarka kolumnowa, albo zwykła na stelażu. Musisz trafić wiertłem w środek śruby. Punkt wiercenia powinien być napunktowany, ale jak tam zmieścisz punktak?

Ręczną wiertarką bez napunktowania możesz uszkodzić ZnAlowy element i wtedy będziesz mieć większy problem.

Jeśli uda ci się wiercenie, to przed wykręcaniem wpuść tam trochę WD40.

Link to post
Share on other sites

Śruby raczej nie wbijesz bo opiera się na gwincie... Chyba, że tak pierdzielniesz... A samo uderzenie z reguły jeszcze pomaga na zaciśnięte śrubki,bo "zrywasz" takim impulsem gwint- a.z.jakiegoś powodu śrubka przecież Ci się złamała...

I nic na siłę-wszystko młotkiem... ;-)

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...