Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika kupiona, więc teraz planuję:... Czy dobrze?


Recommended Posts

Witam ponownie (drugi temat w tydzień, szaleństwo).

 

Replika wybrana, zakupiona, dostarczona i wypróbowana. M4 od specny. Spoko kawalek metalu, całkiem dobrze wykonany, kulki ładnie latają ale szczerze mówiąc nie mam porównania : D No i teraz planuję jak dalej się przygotować. Jako, że starałem się na forum czytać jak najwięcej, to może zamiast "co mam robić?" spytam się "Pyt. 1: czy to co planuje ma sens?". Moje plany podzielę na dwie części, zakup ubioru i tuning.

 

Ubiór:

- Jakiś combat jacket, jednolita, oliwkowa

- Bojówki lub spodnie z demobilu

- Kamizelka (o taka: http://gunfire.pl/pr...olive-drab.html )

- Do tego pas + torba zrzutowa

- Okulary, maska (obiecałem kobiecie, że będę miał wszystkie zęby), rękawiczki, chusta na łeb, ochraniacze na kolano (obowiązkowe, bo pooperacyjna noga nie da się inaczej sprowadzić na glebę)

Combat jacket i dół mam zamiar pierw szukać na demobilach w wawie i w gdańsku, bez szczególnego wybrzydzania (198cm wzrostu to wezmę co będzie pasować)

 

Tuning:

- Wymiana gumki hu, jak tylko będę mieć okazję

- Wymiana baterii jak tylko będę mieć fundusze (Pyt 2: czy używanie stockowej wiąże się z czymś gorszym niż tylko gorszy rof czy fps, czy może grozić usterkami?)

BONUS. Pyt 3: Czy jeśli mam 410FPS to jest szansa, że zwiększenie masy kulek poskutkuje polepszeniem ich lotu, w szczególności zmniejszeniem rozrzutu? Wiem, że najlepiej popróbować po prostu, ale jakieś sugestie płynące z teorii?

 

- Wstawienie precki jak tylko będę mieć fundusze

- Wymiana okablowania? Z tym punktem mam najwięcej wątpliwości. Pyt 4: Czy rzeczywiście potrzebne? Jakie płyną z tego realne korzyści? Czy wiąże się to z ingerencją w gb, a zatem utratą gwarancji?

 

No i oczywiście jak już będę gotowy, to ogarnięcie jakieś ekipy w Wawie, która przyjęłaby pod swoje skrzydła takiego żółtodzioba : D

 

No i teraz pytanie, czy tak na pierwszy rzut oka, w tym planie są jakiekolwiek ewidentne błędy (poza interpunkcją)? Kamizelka nie taka, nie wymieniać baterii, czy coś? Za odpowiedź na te cztery pytania, przedstawione w nieznośnie długiej formie, której pewnie większości nie będzie się chciało czytać będę niesamowicie wdzięczny : )

Link to post
Share on other sites

"Kamizelkę" z linka sobie daruj, bo raczej nie warto. Skoro planujesz kupno pasa, to wybierz jakiś modułowy i na nim przenoś magazynki i co tam jeszcze. Jak będzie za ciężko, to dokupisz szelki.

Kable jak najbardziej warto zmienić, a przy zmianie baterii to już w ogóle. Chociaż może się okazać, że same kable na razie wystarczą. Stockowa bateria nie uszkodzi repliki, co najwyżej rozładowana nie będzie w stanie naciągnąć do końca sprężyny, ale tu też naprawdę dużo daje zmiana okablowania. Cięższe kulki=lepsza stabilność, ale mniejszy zasięg. Przynajmniej w teorii.

Link to post
Share on other sites

Co do ubioru nie ma co tu dużo gadać :icon_wink: Każdy ubiera się w to co lubi, lub w to na co ma fundusze. Kamizelka najprostsza z możliwych, choć nie najwyższych lotów powinna dać radę (jednak miej świadomość, że to kicz). Okulary + maska. Okulary weź z atestem, bo oczy (jak mawia Logan) rzadko kiedy odrastają. Z najtańszych sensownych polecam Uvexy. Ta sama mądrość odnosi się do zębów (bodaj TMC robi stalowe siatki, przez wielu polecane). Nakolanniki weź Alty lub Bijansy. Nie polecam tych najtańszych z Chin, bo wykonanie jest tragiczne. Ponadto nie trzymają się zupełnie na nogach i zamiast spełniać swoje zadanie, tylko wkurzamy się przy ich poprawianiu.

 

Co do tuningu:

Wymiana gumki HU jest zawsze dobrym pomysłem, niezależnie od posiadanej repliki. Polecam G&G zieloną i Systemę Energy (choć to nie jedyne gumki godne polecenia).

Stockowa bateria nie stwarza zagrożenia dla repliki, acz podobnie jak przy gumce HU warto ją wymienić. Przy czym wymiana baterii powinna iść w parze z kupnem nowej ładowarki, bo ta dodawana do repliki nadaje się tylko na złom. Polecane modele to IMAX B6 i chociażby Redox Alpha. (Więcej do poczytania na forum).

 

Co do wagi kulek. To wszystko zależy od tego, jakich kulek używasz teraz. Generalnie do podanej przez ciebie prędkości odpowiednia waga to 0,25/0,28g. No i nie zapominajmy o dobrej jakości kulek (G&G to jedne z najlepszych).

 

Wymiana kabli wiąże się z ingerencją w GB i generalnie warto to zrobić. Pogadaj ze sklepem, może wymienią ci je na serwisie i nie stracisz gwarancji, choć nie wiem dokładnie jak to wygląda.

Edited by HeeL
Link to post
Share on other sites

Co do munduru, ja bym wolał jakieś camo zamiast oliwki, będziesz mniej widoczny.

Tą kamizelkę sobie daruj. Na początek jakiś pas modułowy starczy, zadaj sobie pytanie, czy w ogóle tego potrzebujesz.

Na początku zapewne będziesz miał 1 lub 2 magi, wystarczy do tego kieszeń.

Okulary to muszą być porządne, bo oczy masz tylko jedne. uvex ivo lub peltor maximum balistics będą chyba najlepszym wyborem.

Maska siatkowa typu stalker w zupełności zapenia ochrone twarzy. Pytanie tylko czy chcesz małą na same zęby, czy pełną na całą twarz. Jedno i drugie ma wady i zalety.

 

Co się tyczy tuningu to pytanie jest do czego dążysz?

Wymiana gumki hop-up na początek jest najlepsza, to bardzo tani zasięg.

Co do akumulatora, zbliża się lato więc nie traktował bym tego prioryretytowo, podstawą jest ładowarka, kup imaxa b6 lub inne jego klony. Co do kabli warto wymienić i od razu zamontować mosfet. Koszta to niewielkie a efekty daje naprawdę spore.

Link to post
Share on other sites

Dzięki olbrzymie za pomoc. Cieszy bardzo, że nie ma zbyt dużo sprzeczności w Waszych odpowiedziach, więc nie muszę wybierać komu zaufać.

 

Rzeczywiście kamizelkę na razie sobie odpuszczę na rzecz samego pasa. Co do munduru olive to zamarzyło mi się robić się na IDF, a oni w zieleni tylko w oliwkowych śmigają, ale bardziej mi zależy żeby znaleźć coś w miarę tanio w co się zmieszczę, więc wybrzydzać nie będę : ) Co do okularów to jasna sprawa, no ale warto to zawsze podkreślić - na oczach nie można oszczędzać.

 

Co do tuningu - najbardziej by mi zależało na zmniejszeniu rozrzutu, no ale największym ograniczeniem jest dla mnie kasa, dlatego chyba na razie rzeczywiście tylko hu. Chciałbym się jeszcze tylko dowiedzieć - korzyści płynące z wymiany ładowarki, baterii i kabli. Rozumiem, że na pewno zwiększona żywotność baterii i lepsza konserwacja energii, ale czy też wzrost mocy i rof?

 

Tak czy siak, dzięki olbrzymie za odpowiedzi : )

Link to post
Share on other sites

Co do baterii, przez długi czas "opierałem" się przed zakupem LiPo, ale ostatnio ziiimmmnnnaaa noc na Manguście i odmowa współpracy przez aż trzy baterie NiMh, przekonało mnie o konieczności "odtradycjonalizowania" moich poglądów.

 

Wielu kolegów przekonywało mnie i wreszcie dotarło do mojego "zakutego łba", że trzeba się unowocześnić.

 

Warto zmienić baterię na LiPo, ale wówczas musisz liczyć się z koniecznością zakupienia odpowiedniej ładowarki, bo to co dostajesz w komplecie z repliką, to kompletny "schmelz"... :icon_confused3:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Przy wymianie baterii na LiPo zmiana kabli na niskooporowe to dobry pomysł. Zwiększą Rof i będzie też trudniej o ich przetarcie. Można też pomyśleć o zmianie wtyczek na T-connect, ponieważ mają większe pole styku co poprawia rof (minimalnie). Cena takich to grosze a są 10x lepsze niż Tamiye. Oczywiście zmień też ładowarkę na mikroprocesową. Jeśli nie masz kasy na Imaxa to kup Redox Alpha v2.

Edited by Mordecai
Link to post
Share on other sites

Ten pas z firmy Mil-shit odpuść sobie. lepiej dopłacić i kupić PT2 od Miwo-Praszka. Jest droższy ale za to posłuży Ci kilka lat.

 

(...) A w wieku starczym (patrz moje prawie cztery dychy) odbić się może przewlekłym boleniem.

...to co ja mam powiedzieć?

Próbowałem używać nakolanników i nie potrafię się w nich poruszać... :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...