Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja mam to SWD od KOERA.

w stocku już po przestrzelaniu ewidentnie było widać że trzeba wymienić lufę na precyzyjną. Strzelałem do kolegi na 50m i mimo jego wskazówek jak brać poprawkę kulki latały wokół niego. Lufę wymieniłem na promyka 650mm (zakupionego od Mendi'ego). Poza tym wymieniłem komorę i gumkę hu na czeską - wygodniejsza regulacja i lepiej się uszczelnia. Przydaje się też owinąć lufę izolką czy czymś żeby ustabilizować ja w lufie zewnętrznej.

Wadą jej też jest to że boczny montaż ma złe wymiary i trzeba piłować (albo jego albo montaż pod lunetę, polecam to pierwsze).

Dużych różnic między Koerem a A&K nie ma, w tuningu są identyczne więc poczytaj sobie temat o tuningu SWD A&K - będziesz wiedział co poprawić, na co uważać i na co zbierać pieniądze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 9 months later...

Odgrzeje kotleta.

 

Warto kupic swd Koera czy tez lepiej rozejrzec sie za swd z GFC lub z A&K?

 

Pytam bo tak coraz czesciej rozwazam opcje zakupu a cena na TG dosyc korzystna (ponizej 400 zl).

 

W planach oczywiscie wymiana gumki i lufy w pierwszej kolejnosci. Kurcze korci mnie te 500 fps.

 

 

Przepraszam za literowki ale pisalem z telefonu.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

To jak Panowie, ktoś ma porównanie i pomoże??

 

Wiem, że nie ma to jak sprawdzić samemu to raz, a dwa to zdaję sobie sprawę, że nie będzie to mega super hiper snajpa o kosmicznym zasięgu ponad 100 m, ale jakieś 50-60 m myślę że powinno mieć.

 

Czytałem opinie w tematach o swd na forum, w necie i na sklepach wszyscy chwalą przeważnie i na co by nie patrzeć to same pochwały (swd a&k, koer opinii nie ma, swd gfc też pochwały), a zwyczajnie nie chcę się przejechać, że będę zawiedziony. I jak kupię to raczej nie chcę odsyłać. Jakby było ok to miałbym druga replikę do lasu i do modzenia :icon_biggrin: Do tej pory grzebię w Rk-02 (gumka, dystanser, kable, mosfet itd - została lufa do wymiany i na razie teflon fix, a pózniej się zobaczy).

 

Dlatego jestem nastawiony, że to co wyjmę z pudła trzeba będzie uzbroić w to i owo, a to się wiąże z wydatkami :icon_smile:

Ale pytanie czy warto wyłożyć 390 zł na Koera w promocji, czy lepiej dołożyć np. 170 zł i za 560 zł kupić swd od GFC?

 

Czy jest taki "skok jakościowy" (;)) za te 170 zł różnicy czy też jest to jedno i to samo, a różni się marką tylko?

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

po zakupie udało się sprawdzić replikę na chrono (wielkie podziękowania dla kolegi megabac z GPS za pomiary, kulki, regulację hopka i pożyczenie klamki na gg do testów :icon_biggrin: :icon_biggrin:).

 

Wyniki są ok - pokrywają się z raportem ze strzelania: od 535 do 550 fps także jestem zadowolony.

Zostało mi zmierzyć dokładnie zasięg - może w następnym tygodniu to zrobię.

 

 

Niedługo planuję rozkręcić replikę i zrobić nawierty w body do wzmocnienia mocowania lufy + przy okazji gumka i lufa precyzyjna, oraz pozniej wymiana sprężyny na markową (boję się, że chińska z biegiem czasu "siądzie" - myślę nad Guarderem sp 170).

 

Przy okazji przedłużenie suwadła poprzez wykonanie dwuczęściowej skręcanej nakładki na rączkę suwadła (rączka ze stali).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Tak wiem. Czytam tam regularnie co i jak :icon_biggrin: Dzięki.

 

Ja dziś porobiłem próby strzeleckie i stwierdzam, że można się strzelać tym na 40-45 m. Mam na razie problem z wyczuciem repliki, bo czasem udaje mi się trafić w cel (ale bardzo rzadko).

 

Robiłem test na kulkach Madbull 0,30 i niestety bez lunety i zmiany gumki i lufy widzę, że się nie obejdzie.

 

Kulki lecą w miarę ok, ale celowanie z przyrządów na 50 m i dalej to masakra (nic nie widać w sumie jak cel malutki - miałem pudełko wielkości A3) i do tego wkręcanie muszki + regulacja szczerbinki nie daje oczekiwanych rezultatów (szczerbinka położona jak się tylko da, a i tak kulki szły wyżej i musiałem celować "pod cel").

 

Czyli kierunek moich modów jest dobry.

 

Rzeczy,które będę wymieniał:

- gumka (myślę G&G zielona),

- lufa (rozważam PPS 650 mm lub Madbull Black Python),

- usztywnienie mocowania lufy,

- skręcana nakładka na suwadło (po oddaniu ponad 100 strzałów) - mam pęcherz na palcu od naciągania,

- montaż na jaskółkę z szyną pod lunetę,

- luneta,

- sprężyna.

 

być może przyda się (a pewnie nie zaszkodzi dorobienie nowej dyszy, ale to zobaczę).

 

Chyba wszystko. Zacięcia kulek nie zdarzyły się, ale zdarzyło się wyplucie po 2 kulki :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

 

a więc tak - dzisiaj znalazłem prawie 4 godzinki czasu, aby "pobawić się" z rozkładaniem i usztywnianiem lufy w Koer.

Zdemontowałem wszystko co potrzeba, obejrzałem części (budowa tego jest bardzo prosta i w sumie nie ma się na czym pomylić :icon_biggrin:)

 

Na początek w ruch poszło wiertło i wiertarka w celu przewiercenia otworów pod śrubki usztywniające lufę zewnętrzną.

W body są po 2 śrubki z prawej i lewej strony lufy (wszystkie to M4), więc zbytnio nie było sensu tego robić, ale był sens przewiercić głębiej tj. przez tuleję i przez lufę zewnętrzną.

 

Do tego wykonałem 2 dodatkowe otwory od spodu (wytrasowałem, na punktowałem i zrobiłem tak, żeby trafić dokładnie w rowki na tulejce).

W sumie dałem 6 dłuższych śrub M4 po dnie na bokach i 2 od dołu.

Śrubki trzeba było uciąć na długość i sprawdzić po czym zdemontować, aby lufę wewnętrzną włożyć i złożyć wszystko ponownie.

 

Przy okazji zrobiłem smarowanie cylindra, sprężyn, przejechałem papierem wodnym prowadnicę sprężyny, aby luzniej chodziła oraz prowadnice suwadła (zmniejszenie oporów przy naciąganiu), które to też przesmarowałem smarem pod koniec pracy.

 

Efekt tych zmian chyba jest dobry, ponieważ replika po zmontowaniu działa i to nawet niezle (bałem się, żeby nie było gdzieś nieszczelności), ale ocenię to dopiero po przestrzelaniu i po chrono.

 

Na razie żadnych wnętrzności nie wymieniałem, więc jak złożyłem dobrze to spodziewam się podobnych wyników jak poprzednio.

Jedyny problem to wypadające kulki z lufy (miałem wykręconego hopka, bo demontowałem) i chyba jest troszkę za płytki nawiert w komorze (ale to zobaczę jak postrzelam - może wyskakują przez hopka właśnie).

 

Także niebawem się okaże co tam wyszło. Planuję w następnej kolejności wymianę gumki albo na systemę czarną (mam w rk i jestem zadowolony, albo na zieloną G&G) i lufę precyzyjną.

Na razie stockową lufę wewnętrzną ustabilizowałem taśmą klejącą na końcu, aby nie ruszała się w lufie zewnętrznej. Przy okazji zmierzyłem - wyszło mi 600 mm :icon_smile:

 

 

 

Poniżej kilka zdjęć z prac (pomysł zaczerpnięty od kolegi Mendi z tematu o tuningu SWD A&K - gratuluję pomyślunku i wiedzy) :icon_smile: Dobrze, że jest forum to zawsze człowiek może się czegoś nauczyć :icon_biggrin:

 

 

Oczywiście śrubki zostały ucięte (tak się spieszyłem żeby wszystko sprawdzić, że już końcowych zdjęć nie robiłem - będe wymieniał lufę to zrobię - czeka mnie rozkręcanie 2 raz :icon_biggrin: ).

 

Jednak trzyma się to "wściekle" teraz :icon_smile:

 

6d62d68a0ef34d39med.jpg

 

76df235bd80c3039med.jpg

 

6010b698b5a554d9med.jpg

 

cb42358b6d13f6famed.jpg

 

A i mając wyjęte suwadło - odrysowałem sobie w celu zrobienia nakładki na rączkę przeładowania:

 

http://www.airsoftarmory.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_eeef4800c2bf57b3896aa1a3f699bb97.jpg

 

(Zdjęcie zaczerpnięte z internetu)

 

Także zostało mi już tylko to:

 

 

Rzeczy,które będę wymieniał:

- gumka (myślę G&G zielona),

- lufa (rozważam PPS 650 mm lub Madbull Black Python),

- usztywnienie mocowania lufy,

- skręcana nakładka na suwadło (po oddaniu ponad 100 strzałów) - mam pęcherz na palcu od naciągania,

- montaż na jaskółkę z szyną pod lunetę,

- luneta,

- sprężyna.

 

Przy okazji kupiłem kulki Specna Arms tylko nie wiem czy nie zrobiłem głupoty bo wziąłem od razu 1 kg kulek ;)

Przy okazji znalazłem różnicę 12 zł na 4000 kulek Madbulla w gramaturze 0,30 (Allegro; 81 zł, airsoftarmory 69 zł :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Rzeczy,które będę wymieniał:

- gumka (myślę G&G zielona),

- lufa (rozważam PPS 650 mm lub Madbull Black Python),

- usztywnienie mocowania lufy,

- skręcana nakładka na suwadło (po oddaniu ponad 100 strzałów) - mam pęcherz na palcu od naciągania,

- montaż na jaskółkę z szyną pod lunetę,

- luneta,

- sprężyna.

 

 

Dzisiaj doszła mi luneta i mocowanie z AK (niestety AS nie SWD) na jaskółkę, które dopasuję.

 

Ponieważ jest jak wiadomo wyższe niż oryginalne z SWD, dlatego będzie ucięte i pospawane, aby było niżej :icon_smile:

Luneta głowy nie urywa bo to 3-9x40 ACM, ale na początek myśl, że posłuży.

 

Do lunety będę dorabiał osłony flashkiller ze wzmocnioną osłoną soczewki z przezroczystego poliwęglanu - także trochę pracy i inwencji własnej :icon_smile:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj z racji większej ilości wolnego czasu porządnie przestrzelałem replikę. Celność się poprawiła i jest zadowalająca (usztywniałem lufę), bo udało mi się na przyrządy celownicze trafić kilka razy w cel wielkości kartki A4 na 65 i 85 m (mierzone miarką 20 m).

 

Co do lunety to sama luneta jak dla mnie chyba wystarczy, natomiast zestaw osłon na lunetę ( z jednej strony przezroczysta a z drugiej żółta poprawiająca kontrast), które dostałem od sprzedającego gratis to masakra. Rozmazują obraz, że nie da się przez to celować :icon_biggrin:

 

Dlatego muszę sobie zrobić porządek z tym i ustawić porządnie lunetę.

Druga sprawa to regulacja hopka po zamontowaniu montażu pod lunetę na jaskółkę.

 

Przy zamontowanym nie można zdjąć pokrywy zamka, aby odchylić suwadło i wyregulować.

Trzeba podpiłować montaż, żeby regulować bez zdejmowania lunety.

Do tego regulacja lunety przy wysokim montażu jest utrudniona (mi się to w miare udało, ale krzyż został opuszczony maksymalnie na dół i skończył się zakres regulacji w lunecie).

 

Zatem, montaż boczny na dniach zostanie ucięty, skrócony i listwa pod RIS zostanie przyspawana na nowo do reszty (zaryzykuje :icon_biggrin:).

Jeśli dalej będzie problem to obniżę jeszcze bardziej tj. odkręcam ris od podstawy, obcinam montaż lunety (teraz mam wysoki montaż razem z lunetą też dostałem gratis) i będę przykręcał montaż lunety do bocznego na stałe (śruby jakoś schowam, albo zrobię nakrętki od dołu itp)>

 

To już powinno spowodować, że regulacja będzie ok.

 

Ponadto sprawdziłem i potwierdził się problem ten, który chyba jest zawsze w replikach (w rk-02 z kolimatorem też go miałem), po zdjęciu montażu i ponownym założeniu rozjeżdżają się ustawienia lunety i znów trzeba ustawiać (już nie tak dużo jak za pierwszym razem, ale korekta jest potrzebna).

 

Także raczej będę preferował, żeby się do hopka dobrać bez zdejmowania wszystkiego :icon_smile:

 

teraz wyniki strzelania:

 

pogoda bezwietrzna, temp. 15 stopni, strzelanie z przyrządów celowniczych, cel: tarcza na kartce A4,

odległość 65 m

pozycja stojąca 0/30 strzałów,

pozycja klęcząca 3/30 strzałów,

 

 

pogoda bezwietrzna, temp. 15 stopni, strzelanie z przyrządów celowniczych, cel: tarcza na kartce A4,

odległość 85 m

pozycja stojąca 1/30 strzałów,

pozycja klęcząca 2/30 strzałów,

 

Dalej celność nie zachwyca, ale poprzednio przed stabilizacją lufy miałem problem trafić z 50 m w tarczę A4.

 

Wszystko na kulkach 0,30 specna arms (nie przebieranych - zdarzało się że leciały po 2 szt :/) Tłok, głowica, gumka, lufa, cylinder, spust - wszystko stock (wymieniona sprężyna na 550 fps -chińska od Koera + usztywnianie lufy bez teflon fix, bo będę grzebał tam dalej z gumką, lufą i sprężyną).

 

Jak ogarnę montaż i lunetę to powinno być fajnie. Zdarza się, że niektóre kulki uciekają trochę w prawo lub lewo, a sam cel wisiał sobie przypięty pinezką na drzewie szerokości około 30-40 cm.

Sporo z tych kulek, które nie trafiły w kartkę i tak stukały w drzewo także w człowieka na 85 m da się trafić (miodzio byłoby z lunetką na powiększeniu x9 i na dwojnogu :icon_biggrin:).

 

Po przesmarowaniu zauważyłem bardzo dużą różnicę w naciąganiu sprzężyny - idzie o wiele lżej i po 200 strzałach oddanych nawet odcisk się nie robi na palcu ( poprzednio miałem pęcherz).

 

Chyba włożę więcej niż M170 :icon_biggrin: zwłaszcza jak zrobię tę rączkę do przeładowania :icon_biggrin:

 

No i coraz bardziej skłaniam się na czarną systemę, bo mam w RK i bardzo sobie chwalę :icon_smile:

 

Maksymalny zasięg około 90-95 m (nie miałem jak samemu zmierzyć, bo nawet w lunecie widziałem kulki jak spadają za 85 m, ale bylem sam w lesie i nie dało się sprawdzić ;( ).

 

Tutaj przy wszystkich próbach hop up był tak ustawiony, że te 85 m kulka leciała poziomo (nie lobem, nie opadała, ani też nie podlatywała do góry :icon_smile: Jak dla mnie niezle się zapowiada.

Zapomniałem wpisać moc: 535-550 fps było przed rozbieraniem wszystkiego (teraz nie wiem - musze sprawdzić :icon_biggrin:).

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Montaż boczny obniżony, pospawany i pomalowany w czarny mat.

 

Tak to wygląda (tutaj foto przed malowaniem):

 

801c65e1fda4dd57med.jpg

 

504e2acdbecc7b03med.jpg

 

Obecnie zacząłem przymiarki do wykonania przedłużenia rączki przeładowania. Jak mi się uda to się pochwalę :icon_wink:

Do lunety muszę dokupić niski montaż i powinno spokojnie się ustawić lunetę ;)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Witam, witam :smile:

 

Jako, że już jesień i na razie swd nie bierze jeszcze udziału w walce( :icon_smile: ) skorzystałem dzisiaj z dnia wolnego i sprawdziłem wcześnie rano jak wygląda luneta na poprawionym mocowaniu.

 

Wygląda to tak (przepraszam za jakość fotek, ale mój telefon nie radzi sobie zbytnio ze zdjęciami z lampą :icon_biggrin: ):

 

1312171590b689a7med.jpg

 

551cfd9336d44e85med.jpg

 

97fb94e8cbaffc2dmed.jpg

 

aa02b46c463b6686med.jpg

 

Myślę, że nie jest najgorzej - luneta jest niżej około 1,5 cm także powinno być lepiej z regulacją (może w weekend to sprawdzę). Jest tak pomimo wysokiego montażu do lunety (taki dostałem razem z lunetą). Można by jeszcze wstawić niski montaż i wtedy sprawdzić, ale na moje oko wydaje mi się, ze wtedy w świetle lunety będę już widział muszkę (więc póki co nie ma sensu - muszę przestrzelać i ustawić :icon_smile:. Wtedy będę decydował :icon_smile:

 

 

Zdjęcia zrobione bez zespołu spustu i suwadła, bo zostały wymontowane na dzisiejsze modzenie :icon_biggrin:

 

Najpierw zespół spustu trafił na podkładkowanie:

ace64460fabc1193med.jpg

 

Po podkładkowaniu zająłem się przedłużeniem rączki przeładowania :

 

Popełniłem takie coś ( :icon_lol: )

9812b0b85cb10e20med.jpg

 

ca2c355205f17874med.jpg

 

a5c1161d9ef1c6demed.jpg

 

 

72ad674d04d4b8d8med.jpg

 

 

Nie chciałem tego ze stali robić (szaleństwo) i wykonane zostało z mosiądzu :icon_wink:

 

Stalowe to by chyba w ręce zostało, bo aluminiowa rączka chyba by się urwała :hahaha:

 

Jest to składane z 2 części: podstawa z wyfrezowanym wybraniem na rączkę, oraz pokrywka z otworami pod śrubki (przykręcane 4 śrubki M4 od góry).

 

Myślę, że mega przyjemne stanie się naciąganie sprężynki teraz :icon_mrgreen:

Muszę jeszcze sprawdzić jak mosiądz wygląda pomalowany w czarny mat i czy aby farba nie odchodzi :icon_wink: Wtedy być może pomaluję, żeby nie świeciło w lesie :icon_wink:

 

W ostatnim etapie konstrukcja została jeszcze maksymalnie odchudzona, bo na fotkach to masywnie wygląda (zdjęcia w trakcie przymiarek).

 

Rzeczy,które będę wymieniał:

- gumka (myślę G&G zielona),

- lufa (rozważam PPS 650 mm, Madbull Black Python, Phrometeus),

- usztywnienie mocowania lufy,

- skręcana nakładka na suwadło (po oddaniu ponad 100 strzałów) - mam pęcherz na palcu od naciągania,

- montaż na jaskółkę z szyną pod lunetę,

- luneta,

- sprężyna.

 

 

Także zostały mi 3 rzeczy w sumie do wymiany :icon_mrgreen: (kulek wymienionych na cięższe nie liczę , no i muszę coś zrobić z tymi śmiesznymi zakrywkami do lunety :icon_wink:

 

Na 95% założę to:

zaslepka-zakrywka-oslona-lunety-vortex-46-55-mm-5071032883.jpg

 

Także coś się ciągle dzieje i szykuję swd na strzelanie :icon_smile:

 

Jeszcze tak sobie myślę od wczoraj nad tą lufą precyzyjną - czy faktycznie wykorzystam promyka za te 350 zł i czy aż tak kosmicznie skupienie poprawi.

Myślę, czy za tę kasę nie wymienić lufy, gumki i sprężyny (to razem około 300 właśnie wyjdzie, a dać Steel bulla).

 

W końcu asg to ma być zabawa, a nie prawdziwe polowanie :icon_biggrin:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie można posta edytować :icon_neutral2: :icon_neutral2:

 

 

Przymiarka do repliki pokazała 1 poprawkę - za bardzo do przodu wystaje i dobija do body jak się cofa rączkę (przez to dysza nie dochodzi dobrze do komory). Jutro poprawiam, poleruję i maluję w czarny mat :icon_smile:

 

Poza tym jest to bardzo dobrze spasowane wewnątrz (rączka na wcisk) i trzyma się bardzo mocno - na pewno nie odpadnie, ani się nie zsunie :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Żeby nie było, że stagnacja w temacie:

 

e84d6ea3592a85f4med.jpg

 

342e1c79dcf0cea0med.jpg

 

c8d8048b5fa27b50med.jpg

 

4cbca2a48dc2f828med.jpg

 

Zmiany, które nastąpiły od ostatniego razu:

- przymierzyłem tymczasowe ubranko (bandaż w kamuflażu wz 93 - foto),

- dokupiłem osłonę gumową na lunetę (tzw. świńskie ucho),

- na przód lunety dotoczyłem sobie cienkościenną tulejkę z tworzywa sztucznego (grubość ścianki 1,5 mm, długość tulejki to 90 mm) i nałożyłem na lunetę w celu ochrony przed odblaskami słońca :icon_biggrin:,

- stwierdziłem, że w sumie przez zimę i tak wieczorami będę grzebał w rk-02 i wymieniał lufę, więc do testów kupiłem Madbulla 650 mm ( i tymczasowo włożyłem go sobie do Swd). Dzisiaj oddane około 120 strzałów i chyba jest lepiej (strzelałem na szybko bez lunety) - jak przestrzelam porządnie to się podzielę uwagami :icon_biggrin: Lufa jak będzie szła do Rki to zostanie przycięta :icon_wink:,

- całość uzupełniła nowa gumka hop-up w postaci G&G zielonego,

- dokupiłem 2 magi low-cap

 

Także:

Rzeczy,które będę wymieniał:

- gumka (myślę G&G zielona),

- lufa (Madbull Black Python 650 mm),

- usztywnienie mocowania lufy,

- skręcana nakładka na suwadło (po oddaniu ponad 120 strzałów zero odczuć - można mocniejszą sprężynkę dać :icon_biggrin: :icon_biggrin:

- montaż na jaskółkę z szyną pod lunetę,

- luneta,

- sprężyna.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

 

przez miesiąc poprawiłem montaż boczny pod lunetę i właśnie dzisiaj zakupiony ostatni element układanki (:D).

 

Wybór padł na sprężynę SHS 190 SP.

 

Także w najgorszym razie ponad 500,a w najlepszym ponad 600 fps.

 

Jak ogarnę, ustawię lunetę i przestrzelam to podzielę się wnioskami :)

 

P.s. Aha i niebawem replika pójdzie na chronowanie na poprzedniej i nowej sprężynie :)Więc wrzucę foto :D

 

 

 

Rzeczy,które będę wymieniał:

- gumka (G&G zielona),

- lufa (Madbull Black Python),

- usztywnienie mocowania lufy,

- skręcana nakładka na suwadło

- montaż na jaskółkę z szyną pod lunetę,

- luneta,

- sprężyna.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...