Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konserwowane magazynków oraz mała rada na inny temat


Recommended Posts

Witam dzisiaj doszła do mnie przesyłka z gunfire i mam do was kilka pytan.

Pierwsze z nich dotyczy tego jak zakonserwowac magazynek MID cap do AK 47 oraz czy można go za konserwować olejkiem sililkonowym WD-40. Niestety kupilem także baterie ktorajhak sie okazało jest o jeden "kawałek" za duza i tu moje pytanie czy da sie ja jakos skrócić lub odesłać do gunfire (niestety nie w opakowaniu gdyż to rozerwane wylądowało w smieciach). Za każde odpowiedzi już serdecznie dziękuje .

Edited by Cytrek
Link to post
Share on other sites

Miło by było żebyś choć pokazał jaka to bateria. Telepatów Redakcja jeszcze nie zatrudnia.

 

Każde lepkie coś co wlejesz do mada spowoduje:

- przyklejanie się do niego każdego syfu który tam się zaplącze

- usyfienie kulek a co za tym idzie przeniesienie syfu z lepką mazią na gumę hopa. A co się z dzieje z zapapraną czymś tłustym gumą tłumaczyć mam nadzieję nie muszę?

Link to post
Share on other sites

Olejek silikonowy WD-40 ?

Stary. W nowych magach zadbaj o ich poprawne ładowanie. Starych nei smaruj tylko dobrze wyczyść. W temacie baterii: skoro zadałes takie pytanie znaczy że nie masz o tym pojęcia. A skoro nie masz o czymś pojęcia to się za to nie bierz.

Link to post
Share on other sites

Jedyne co możesz zrobić z magiem, jeśli np. czołgałeś się w piachu mając otwarte ładownice, czyli po prostu jeśli wiesz, że do środka naleciało Ci syfu/kurzu/piasku, to je rozebrać, wymyć, dokładnie wysuszczyć i złożyć. To tylko wtedy jeśli jesteś pedantem na temat czystości gumki HU i lufy, i bardzo sobie cenisz powtarzalność strzałów. Osobiście, jeśli przetyram konkretnie magazynki, to jedynie je wytrzepuję i przedmuchuje sprężonym gazem (takim do czyszczenie komputerów/laptopów).

Nowe magazynki nie wymagają żadnej konserwacji, po za umiejętnym pierwszym ładowaniem.

 

P.S. Baterię da się skrócić, bo skoro piszesz że to 9,6V to pewnie jest to NiMH/NiCd i składa się ośmiu ogniw 1,2V. Wystarczy wykopać jedno ogniwo i poskładać ją jako 8,4V. Skoro o tym nie wiedziałeś, to potrzebny jest Ci jedynie, ktoś to to potrafi i ma lutownicę :P

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedźi owszem densz nie wiem prawie nic w tym temacie dlatego ten temat jest w tej kategorii i dlatego pytam się was profesjonalistów o radę. Pozwólcie ze zadań 1 pytanie jeszcze. Myślicieli zeta baterie mi skraca w Militari w Gdynia czy raczej w jakimś innym sklepie a jak tak to w jakim w granicach najlepiej gdyni

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...