Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74U RK-01 [ BOYI ]


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 8 months later...

Wymienić możesz wszystko jak tylko Ci się podoba. Jeśli masz na myśli tuning i polepszenie pracy i osiągów to temat generalnie założony jest nie w tym dziale co potrzeba. Proponuję Ci na początek poczytania tematu o tej replice oraz tematów w dziale Tuning replik elektrycznych.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć, mam do was pytanie. Otóż planuję zakup RK-05 od Boyi i zamierzam zrobić go pod 450 fps. Jednak do tej pory grzebałem tylko w emkach i nie wiem do końca co wsadzić do GB aby uzyskac te 450 fps. Podobno ten wynik można uzyskać na Sp130 jednak nie wiem czy na pewno, oraz co jeszcze wymienić aby nie posypało? I czy po tych wymianach lipo 7,4 sobie poradzi?

Link to post
Share on other sites

Ok, zamierzam jeszcze załozyć tłok SHS z 14 zębami metalowymi i dać kulowe łożyska, a więc jaka średnica tam jest? Oraz jakie lipo dać? 7,4v będzie dawać rade czy 11,1v?

 

Zadajesz pytania, które już wielokrotnie padły, poczytaj trochę forum zanim zadasz kolejne dziwne pytanie.

Kup replikę to sie dowiesz jakiej średnicy są łożyska a jak sie dowiesz jakiej są średnicy to po przejrzeniu forum dowiesz się co jest polecane.

 

Kolejne dziwne pytania będą kasowane.

S1

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wprawdzie temat boya, a idzie mi o aksu cymy (CM40D) , to tak.

Chce zrobic tuning na celnośc i zasięg. Mysle o lufie precyzyjnej gumce i bore upie

Jaki jest sens kupowac do niego tlumik by lufa miala powyzej 400mm?

Czy przy krótszej lufie bore up nei bedzie robil problemów? -mam cylinder typu 0

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

AKSU Boyi:

 

-M120 Guarder/Madbull

-zębatki Core 16:1

-Tłok Core 3 stalowe zęby

-Głowica tłoka Systema duracon/aluminium

-Komora HU Cyma

-kable 1,5mm

-mosfet Gate

-lufa i gumka

-teflon

 

Coś jeszcze będzie potrzebne? Głowica cylindra, silnik? Czy niekoniecznie.

 

Dzięki, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W zasadzie mój problem dotyczyć może każdej repliki z GB v.3 ale jako że mam AKSU z Boyi to piszę tu.

Do rzeczy. W replice siedzi:

- mosfet + kable 16AWG

- silnik neodymowy PJ/Cyma

- SP130 Guarder

- łożyskowana prowadnica i głowica tłoka

- tłok wzmocniony G&P z 5 stalowymi zębami

- zębatki stock, jak sądzę dobrze wypodkładkowane, pracują bardzo płynnie

- łożyska metalowe, ślizgowe SHS 7mm

Reszta w tym wypadku nieważna.

 

Karabinek puki co lata na LiPo 11,1V 1300mAh 25/50C.

W takiej konfiguracji rekcja na spust w trybie semi jest rewelacyjna. Jednakże szybkostrzelność na auto jest dla mnie zdecydowanie za duża a po dłuższej serii nagrzewa się silnik oraz chwyt co jest nieprzyjemne.

Na LiPo 11,1V z mniejszym C w okolicy 15-20 jest to samo.

Na NiMh 9,6V GFC 1600mAh jest w zasadzie w sam raz lecz jakoś wolę ostatnio LiPo.

Na LiPo 7,4V 1300mAh 25/50C reakcja na spust jest taka sobie zaś bardzo podoba mi się szybkostrzelność (900-1000) na auto bliska oryginałowi. Ponad to z tą baterią mam najmniej problemów jeśli chodzi o jej wygodne schowanie pod deklem. Także silnik pracuje bez widocznego przegrzewania się w tym wypadku.

 

O co mi chodzi - Jak poprawić czas reakcji na spust/szybkostrzelność na baterii LiPo 7,4?

Zmienić zębatki na np. SHS 13:1?

Czy może lepiej zastosować "shortstrocking" usuwając po 4 zęby na tłoku i zębatce? Te 10-20fps mógłbym poświęcić w tym wypadku.

Proszę o rady.

 

Pozdrawiam!

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...