Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynek plastikowy, czy metalowy?


Recommended Posts

Witam.

Mam problem w wyborze rodzaju magazynka typu low-cap 70 kulek do M4.

Czy lepiej zainwestować troszku więcej w metalowy, czy mniej na plastikowy?

Który jest lepszy i ma większą żywotność?

Plus do gry wchodzi aspekt dotyczący grzechotania kulek w magazynku, nie chcę, by przez to cholerstwo usłyszeli mnie z kilometra :icon_lol:

Edited by KyleKatarn97
Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam problem w wyborze rodzaju magazynka typu low-cap 70 kulek do M4.

Czy lepiej zainwestować troszku więcej w metalowy, czy mniej na plastikowy?

Który jest lepszy i ma większą żywotność?

Plus do gry wchodzi aspekt dotyczący grzechotania kulek w magazynku, nie chcę, by przez to cholerstwo usłyszeli mnie z kilometra :icon_lol:

1. Zawsze metalowy będzie miał większą trwałość, chyba że będziesz go przechowywał w wilgotnym środowisku, to przerdzewieje.

2. Grzechoczą tylko Hi-capy.

Link to post
Share on other sites

Od zawsze używam plastikowych mid-capów King Armsa. Żadne magazynki nie wytrzymały mi tyle co te. Regularnie latają po ścianach, betonowych podłogach, gruzie itp. Do tej pory żadnych pęknięć. Do tego plastiki są lżejsze, nie wyrabiają body i zwalniacza maga.

Link to post
Share on other sites

Trwałość większa będzie w plastikowym, metalowe to zwykle cienka wytłoczka wrażliwa na każde upuszczenie. Poza tym metalowy ma i tak w środku plastik, tyle, że cieńszy. Przewagą metalowego jest realizm, chyba, że kupujesz maga, który w oryginale też jest z tworzywa.

Link to post
Share on other sites

Doświadczyłem, że gdy wypadł mi magazynek z G36 (na ściółkę leśną) i z rozpędu wlazłem na niego (104 kg), to zostały mi z niego skorupy, natomiast metalowy z MP5 grobnął się na beton, przebiegłem po nim, później doznał jeszcze kopa aż odbił się od ściany i do tej pory funkcjonuje bez zarzutu, choć lakier ma dość mocno starty.

Ale być może jeden miał pecha, a drugi szczęście.

 

Posłuchaj rady Zachara, na pewno ma 100 % słuszności. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z magami do innych replik, ale jeszcze nie widziałem (aczkolwiek jakoś specjalnie się nie rozglądałem) metalowych magów do AK, których nie można było rozłożyć. Mam natomiast dwa plastikowe midy, których rozłożyć się nie da, a przez to także nie można ich wyczyścić.

Link to post
Share on other sites

Pomimo tego nie ma najmniejszego problemu z czyszczeniem takich magazynków. Przez ten otwór spokojnie można maga przedmuchać, umyć odpowiednio zrobioną szczoteczką / przy użyciu myjki do kompresora. Ba, ja nawet swoje poleruję przez ten otwór. Oczywiste, że o takie rozkładane łatwiej zadbać, ale nie ma rzeczy niemożliwych.

Link to post
Share on other sites

Być może jeden był od Giety, a drugi od MP5 :icon_smile: My tu gadamy o magach do Emki.

A to przepraszam, nie wiedziałem, że materiał na magazynki różni się w zależności od repliki, myślałem że jest taki sam, a przynajmniej zbliżony zarówno w G36, MP5 i eMkach (którymi zresztą się brzydzę)... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Mam natomiast dwa plastikowe midy, których rozłożyć się nie da, a przez to także nie można ich wyczyścić.

Mówisz o MAGach? To przynajmniej te do AK da się rozłożyć (rozkleić) - tylko potem trzeba skleić spowrotem :P

Link to post
Share on other sites

Mówisz o MAGach? To przynajmniej te do AK da się rozłożyć (rozkleić) - tylko potem trzeba skleić spowrotem :icon_razz:

Nie wiem jakiej są firmy - wygrałem je w konkursie organizowanym przez gimbusa, który odchodził z mojej ekipy. Co ciekawe Cymkę kupiłem od niego z jednym czy dwoma magazynkami (metalowymi), a po dwóch tygodniach (czy coś koło tego) kolo ogłosił konkurs na jakieś hasło airsoftowe czy cośtam. Wygrałem w nim dwa plastikowe midy do AK. Do dziś zastanawia mnie czemu on mi tych magów nie sprzedał razem z repliką :zastanawia:

Chyba jedyną sensowną odpowiedzią jest "gimby tak majo".

Link to post
Share on other sites

Wszystkie magazynki do eMki jakie widziałem i miałem w ręku (a miałem chyba ze 20 rodzajów) są plastikowe. Jedynie zewnętrzna skorupa jest albo z plastiku albo z blachy. Sam przewód "kulkowy" zawsze był z plastiku a to stanowi o pracy magazynka.

Pytanie jest więc NIE - "czy plastikowy czy metalowy", ale jakiej firmy. Generalnie wszystkie jakie miałem "tanie": GFC, Beta Project czy P&J podawały znakomicie tylko i wyłącznie bardzo dobre kulki (G&G). Już lekka tolerancja co do jakości amunicji (np. Rockety) obniżała jakość podawania do nawet poziomu frustracji. Natomiast pożyczone od kolegi midy G&P dawały sobie radę nawet z kulkami P&J z taiwangun. Miałem też magazynki Star-a z serii "budżetowej" i te generalnie były do dupy (delikatnie mówiąc).

Innych nie próbowałem.

Używałem też magów G&G do SR25 i te były wybitne na każdych kulkach ale to już zupełnie inna historia bo gadamy o M4 :icon_smile:

 

To tyle o pracy. Natomiast jeśli chodzi o wygląd to musisz zdecydować sam. Mi się podobają bardzo "polymer-style" :icon_smile: i takie staram się stosować choć czasami idę na kompromis jeśli takie "M4-ortodoks" :icon_smile: są lepsze pod względem użytkowym (tzn. lepiej podają). Mówiąc po ludzku: mam i takie i takie :icon_smile:

Pod tym względem, jak to mówili starożytni Rzymianie: de gustibus non est disputandum.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...