Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć wam. Zaczynam przygodę z airsoftem. Ubiór mam cały- mundur, ochraniacze, hełm wz67, google do airsoftu.. Ale mam pytaniena temat m41-g36. Spodobał mi się ten model. Dysponuje kwotą 100 zł. Będzie on dobry na początek? Nie piszcie mi że lepiej będzie jak kupie se strzelbe, nie chce strzelby, chce karabin, a najbardziej mi się podoba ten z wszystkich które przejżałem w tym dziale cenowym. Będzie on dobry na początek? Wiem że jest chiński ale powiedzcie czy da rade na rozpoczęcie przygody z ASG?

Link to post
Share on other sites

Nie piszcie mi że lepiej będzie jak kupie se strzelbe, nie chce strzelby, chce karabin

Jeśli wszyscy piszą, że lepszym wyborem jest strzelba, to znaczy, że doradzają ci dobrze. Jeśli koniecznie chcesz "karabin" to musisz dozbierać jeszcze 200-300 złotych i będziesz wtedy miał już jakiś wybór. Obecnie go nie masz.

Link to post
Share on other sites

Pytasz o to? Więc tak, połowa jego ceny to "kolimator" i "celownik laserowy" (tak wnioskuje na podstawie obserwacji cen shotguna M47 z badziewiami i bez). Te badziewia na 99% nie działają, a nawet jeśli działają to w sposób nie pomagający w niczym (chyba, że w rwaniu koleżanek w gimnazjum, ale patrząc na obecne trendy wygląd "na Rambo" jest obecnie mało popularny więc pewnie i do tego się nie nadają). Dlatego już na wstępie zmarnujesz jakieś 40zł na te pierdoły (chyba, że chcesz rwać koleżanki w gimnazjum), a 40zł to a) dużo piw, b) kilogram dobrych kulek G&G 0,25g.

Strzelanie będzie niewygodne bo po każdym strzale musisz przeładować, a rączkę przeładowania masz na 99,9% masz pod chwytem. Ja, ale to tylko moje zdanie, nie wyobrażam sobie wygodnego i szybkiego strzelania przy takim sposobie przeładowania.

O osiągach pewnie nikt Ci nic nie powie bo większość ludzi omija takie repliki z daleka.

Mam nadzieje, że te Twoje "google do airsoftu" mają atesty.

Link to post
Share on other sites

No hełm no innego nie mam... Sąsiad ma sklep asg i załatwił mi google. Nie nie chce rwać koleżanek z gimnazjum. Gdybym go miał to nawet bym tego kolimatora i laseru nie przyczepiał bo to tylko przeszkadza.... No ok to powiedzcie co wy polecacie do 100 zł??

 

Wiem że wy macie repliki pewnie które kosztują 5000 zł, full metal z którymi jak się pokażecie na ulicy to policja was na glebe rzuci bo pomyśli że to prawdziwy, wiem że macie stroje wyrwane z ameryki z oddziałów specjalnych... Dla was repliki po 100 zł to gówna ale powiedzcie od czego zaczynaliście, nie mam dużego budżetu nie stety... Nie mówie o jakiś profesjonalnych grupach asg. Mówie o kilku kolegach idących do lasu i strzelających do siebie za górki i dobrze się przy tym bawiących

Link to post
Share on other sites

Zaczynałem od M47 od DE (wtedy kosztował jakieś 40zł), potem był shotgun AGM (60zł), a następnie używane CM 028 (nowe wtedy warte było jakieś 350-400zł). Z Cymką biegam do tej pory.

Shotgun AGM to jest replika, która Cie zadowoli.

Edytuj: hełm możesz sobie darować - nie jest on zbyt wygodny (mam). Lepiej weź zieloną czapkę z daszkiem - lżejsza, mniej twarda, a też ochroni przed bolesnym postrzałem.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Modelow karabinów sprezynowych jest dużo, bardzo dużo i cieszą się raczej zerowa popularnością wśród airsoftowych graczy wiec malo kto coś Ci o nich powie :/

 

Po drugie większość takich ma prawie wzzystko z ciulowego plastiku :P

Trzecia sprawa to rączka ładowania - jest niewygodna, wolno się przeladowuje w porównaniu do shotgunow i łatwo ja zepsuć. Zauważ, ze shotguny ładuje sie o wiele łatwiej, naturalniej i są one po prostu wytrzymalsze bo siedzą na grubych, czasem metalowych prowadnicach w porównaniu do karabinu które są oparte o jakiś cienki plastik w korpusie, do tego przeladowujac taki karabin ruszasz cala repliką

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Nie łatwiej napisać, że to M41 to szajs, który psuje się od samego patrzenia, bo jest wykonany marnie i z marnego materiału, który jest dla ozdoby a nie wytrzymywania jakichkolwiek obciążeń?

 

Do 100zł to tylko i wyłącznie strzelba. Ja zaczynałem ze strzelbą Mossberg (AGM003), wyśmienita sprawa. Gładkie przeładowanie i wystarczające osiągi jak na bardzo tanią replikę. Później było M933 od JG w promocji na taiwangunie za 300zł. Wspominam baaardzo ciepło :D. Ale to nie o tym.

 

Daruj sobie to M41, kup Mossberga, a za zaoszczędzone pieniądze kup sobie ludzkie kulki, nie te takie pomarańczowe (i szczerze Ci odradzam Rocketsy, różnica między nimi a pomarańczowymi kulkami z kiosku jest taka, że Rocketsy są białe i nie mają widocznych szwów).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...