Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka Imax B3


Recommended Posts

  • 1 month later...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj.

 

Co do tej ładowarki, chciałbym poznać opinię o niej osoby która miała z nią styczność. Czy w ogóle opłaca się ją kupować jeżeli nie mam forsy na takie cacko, czy może lepiej kupić jeszcze coś innego?

 

PS: Jeżeli to ma jakieś znaczenie to baterie chcę kupić "]taką, a replika to cymka028.

Link to post
Share on other sites

Zamiast przepłacać za lipo Arma Techa, kup akumulator Zippy, albo Turnigy, np. taki: http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-2s-2200mah-25c-35c-zippy-compact-i4460313357.html

lub taki http://allegro.pl/zippy-2200mah-2s1p-20-30c-lipo-7-4v-xt60-i4481985882.html

 

Zaoszczędzoną na tym gotówkę dołóż do kasy na ładowarkę i kup Imaxa B6/Turnigy accucel6/ Redox alpha.

Wydasz całościowo +/- tyle samo, a będziesz miał lepszy sprzęt.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

To może i ja się podłącze.

Jestem Posiadaczem (szczęśliwym bądź nie) TEJ ładowarki oraz TEJ batki.

Nie bardzo wiem jak korzystać z tej ładowarki. Może to i głupie, ale nie chciałbym, aby zapalił mi się akumulator.

Kiedy podłączam moją batkę do łądowarki to zaświeca mi się dioda podpisana "3 cell"

(ta jedna świeci na zielono co jest opisane na łądowarce "pełna, lub stand by", a pozostałe dwie [cell 1 i cell 2] na czerwono, czyli "ładowanie")

Cell oznacza ogniwo jeśli dobrze rozumiem, a moja ma dwa, dlatego lekko się zdziwiłem.

Ładowarka ma dwa gniazda do podłączenia baterii, ale wtyczka pasuje tylko do jednego.

 

Batka działa w replice, świeża użyta przez kilka sekund.

Link to post
Share on other sites

Dawno nie miałem ładowarki tego typu w rękach, ale to nie jest przypadkiem tak że ona po prostu ładuje każe ogniwo?

Jak podpinasz baterię 7,4 (2-cell) to cell 1 i cell 2 się ładuje, czyli jest na czerwono, a jak się naładuje to na zielono, a cell 3 jest na zielono bo nie ma co ładować.

Jakbyś podpiął baterię 11,1 (3-cell) to wtedy wszystkie powinny palić się na czerwono, aż do momentu naładowania.

 

Ja jestem "ryzykantem" i często zostawiałem baterię w ładowarce na parapecie na noc i jeszcze nic nie spaliłem.

Ale oczywiście NIE NALEŻY ZOSTAWIAĆ BATERII BEZ NADZORU PODCZAS ŁADOWANIA.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...