Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Witam wszystkich + Parę pytań...


Recommended Posts

dzieki za szerokie opisanie kwestii - z pewenością jak tylko uzbieram pare groszy to zainwestuje w zestaw LIPO :)

 

co do repliki to dopiero dziś otrzymałem informację (i to też dopiero po moim kolejnym już mailu), że została naprawiona i wysłana do mnie, jutro jak tylko ją obejrzę, będę pewnie wiedział co i jak (jak dostanę "pustą" batke - znaczy że mieliście rację) i wtedy też się zwrócę z prośbą o szczegółowy opis naprawy (wyraźnie prosiłem o przegląd gearboxa) o ile takowy nie będzie dołączony do przesyłki

 

miejmy nadzieję, że wszystko będzie ok, chociaż i tak nie wiem czy załapie się jeszcze na ten "sezon asg" :)

 

BTW: skołowałem już czerwoną szmatkę... heheh... ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ehh.... no i przyszła replika spowrotem [po tygodniu] z komentarzem:

 

"Wymiana zębatki tłokowej i środkowej. Poprawa antyre(?)versalna"

 

mniejsza z tym... gdyż oczywiście serwis mimo moich wyraźnych uwag i podkreślania kwestii baterii testował replikę na własnym sprzęcie = po załadowaniu baterii "cyk"

 

Ale jest to jednoznaczne z tym iż: MIELIŚCIE RACJE... z czego się generalnie cieszę bo lepiej żeby "słabym ogniwem" była bateria która i tak była do wymiany niż, żeby coś się uszkodziło w gearboxie czy innym istotnym elementem rtepliki.

 

Po wytłumaczeniu całej sytuacji (i podkreśleniu gwarancji rozruchowej) serwis zobligował się wysłać jeszcze dziś bateryjkę czyli w poniedziałek będę mógł wreszcie replikę przetestować, a w międzyczasie przymierzam się do Li-Po.

Link to post
Share on other sites

Serwisy sklepowe to największe zło. Na przyszłość podreptaj do lokalnego serwisanta. On, w przeciwieństwie do masówki w sklepie, będzie miał czas i ochotę porządnie przyjrzeć się replice.

 

True, true.... o czym właśnie się przekonałem. Co prawda dorzucili mi Ni-MH 1600 8fields (na plus dla nich) zamiast tego przepalonego stocka (choć po prostu nie mieli pewnie żadnych stockowych na zamianę), a i tak w międzyczasie już zamówiłem zestaw LIPO... ale nie o tym.

 

Włożyłem 8fieldsa co by sprawdzić czy jest naładowany czy nie, okazało się, że kapkę ładunku tam było co starczyło akurat na jakieś 10-15 kuleczek w trybie semi, no fajnie... sprzęt działa.

 

8fields idzie do ładowania (ASG calc mi mówi 4h58m - ale ja dla pewności max 4h potrzymam), wszystko super wyciągam magazynek zbieram kilka rozsypanych kuleczek itd. ...ustawiam na NO FIRE no i wciskam BOLT CATCH RELEASE - i nic! - serwis mi mówi, że może ponoć jak jest do końca naciągnięty zamek to zębatka nie łapie ale on się zaciął w połowie :/

 

Ale to nie koniec, bo jak próbowałem zajrzeć od tyłu (tak jakbym wymianiał sprężynę) okazuje się, że część tylna (ta zaślepka z bolcem od EBB) nie jest od mojej repliki i jest wciśnięta jakimś cudem dosłownie bo z wyjęciem jej miałem spory problem, a co dopiero włożenie - ale stwierdziłem "PIER%^%^&LE TO K^$%A MAĆ" wziąłem flexa i zeszlifowałem nadmiar bolca jednocześnie ładnie go zaokrąglając i jest gitarka - tak jak powinno, tak jak było wcześniej.

 

Ehh... naprawdę ASG mnie niezbyt serdecznie wita mnie póki co :(((

 

I tym razem to już nie moja wina.

 

BTW: Odnoścnie LIPO - taki zestawik zakupiłem:

 

http://allegro.pl/oryginalna-ladowarka-skyrc-e3-ogniw-li-po7-4-11-1v-i4536303405.html

 

http://allegro.pl/akumulator-li-po-2000mah-7-4v-15-25c-turnigy-2pak-i4509207374.html

Link to post
Share on other sites

Dobra, naładowałem baterie postrzelałem sobie kapke [bTW: wooow... ROF jest znaaaacznie wiekszy na tych 8fieldsach niż na tych stockowych] i generalnie bolt release [celowo tak pisze bo bolt lock - czyli zablokowanie zamka w pozycji w pełni odsuniętej działa bez zarzutu] działa, choć tylko jak zamek jest bliżej wylotu lufy.

 

Przy SEMI nie ma w ogóle problemu bo zamek wraca zawsze do konca, tylko po serii auto czasami zamek pozosTAWAŁ bliżej kolby i wtedy RELEASE nie dziaŁAŁ... no właśnie bo teraz mechanizm zaczął działać, nie wiem karabin się "rozruszał" czy co?

 

Co sądzicie o tym? Co byście zrobili?

 

BTW: Czy bolt release można robić przy ustawieniu na semi lub auto czy musi być koniecznie ustawione NO FIRE? Wg. mini-instrukcji to nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

co do szpeju mozesz tak latac, polecam sobie kupic jakis maly chest rig, tmc bodajze ma kopie d3 haley chestrig, srednia jest ale na poczatek wystarczy. osobiscie mialem troche ladownic I plate carriera od nich z pelnowymiarowymi kopiami plyt (laczna waga kamizeli ok 10kg z woda)i mimo tyrania dalej zyje. deltashop jest ich dystrybutorem. osobiscie polecam zakup albo pasa I cargo oraz jakiejs manierki, takie rozsadne minimum, bieganie po lesie odwadnia. albo tego wlasnie chesta. co do okularow, uvex i-vo, testowalem na swd z mancraftem rozkreconym dosc mocno, mimo tyrania zyja I maja sie dobrze. zainwestuj tez w buty, mialem dwa lata magnum panther, zalatwil je dopiero kawal szkla ktory przecial podeszwe.

 

kolejna rada, odlacz blowback w giecie. co do samej repliki, nastepnym razem pomyslisz dwa razy zanim kupisz chinczyka xP

 

sorry za braki w j.polskim, angielski tablet

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszły LIPO i wreszcie pech się ode mnie chyba odczepił :icon_smile: Wszystko gra elegancko i ogólnie, może Was zdziwi ale chciałem wam szczerze podziękować(nie mówię tego ironicznie:)), że mnie przekonaliście do LIPO bo jak zobaczyłem odległość i prędkość wylotu kulki po włożeniu naładowanych LIPO - spokojnie z 30-40% mocy, ale może trochę subiektywizmu w tym bo się podjarałem kapke :icon_smile:

 

...jedyny problem, będę musiał kulek dokupić bo już z 4000 ok 1500 wyplułem za okno (+/- metodą wagową sprawdziłem)...

 

Na dobrą sprawę to z tego (nie wiem tylko jak celność) można prawie snajperzyć ;P

 

Kolejne punkty na mojej ASG liście:

1. Wziąc udział w jakiejść strzelance - W TOKU - w innych tematach szukam już ludzi (niestety nie mam żadnego znajomego który by mnie wprowadził)

 

2. Kwestia celowania - marzy mi się kolimator zamknięty z lekkim zoomem po ten system zastosowany w gietkach domyślnie jakoś do mnie nie przemawia :/ - choć to z pewnością dlatego też bo nie mam jak wyzerować układu i za mało ogólnie wiem co i jak

 

http://allegro.pl/ko...4554694815.html - coś takiego mniej więcej, chociaż już sama aukcja zniechęca

 

Jak ktoś ma chęci się wypowiedzieć nt. kolimatorów zamieniam się w słuch bo to troche dla mnie wciąż magia. Rozumiem że w bardzo dużym skrócie to tak jakby patrzeć przez lufę (odległość celowania nie ma znaczenia) dobrze rozumuje?

 

3. Jakaś kamizelka jak KnightMoritz sugeruje na wstępie myslałem o:

 

http://allegro.pl/ka...4484008892.html - faworyt bo tania (niestety budżet sporo naciągnałem już)

 

http://allegro.pl/ka...4541002163.html - trochę drożej ale... jest pancerz na dżądra :icon_wink: DUŻY PLUS ;P

 

 

aha, a co do blowback to wiem że można odłączyć, pewnie jeszcze więcej mocy by było, ale szczerze to nawet jakbym umiał to zrobić nie uszkadzając nic to bym nie robił - podoba mi się ten efekt, poza tym zapłaciłem więcej żeby było EBB to niech działa :)

Edited by mothzart
Link to post
Share on other sites

Jeśli już koniecznie musisz mieć kamizelkę, bo nosisz kilka magazynków, torbę zrzutową, radio, manierkę itp, to niezły byłby brytyjski chest, albo holenderska modułowa + odpowiednie ładownice.

Jeśli na początek będziesz miał 1 hi-capa, paczuszkę kulek i butelkę wody, to kamizelka jest zbędnym wydatkiem.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

@hindus: niestety na razie nawet na szajs mnie nie stać... będę się musiał przyuczyć celowania ze standardowego przeziernika - gorsze, że nie umiem i nie wiem jak ustawić to poprawnie i koniec końców strzelam na wyczucie

 

@Powała: też tak niby myśle, ewentualnie jakbym drugi magazynek dokupił to fajnie by było mieć pod ręką, dla mnie teraz priorytetem jest celowanie, chyba się na strzelnicę wybiorę (na jakimś filmiku na YT widziałem właśnie kolesi z Łodzi testujących kulki i był adres - są gdzieś jakieś takie "ASG przyjazne" strzelnice w Łodzi - chodzi mi o to żeby mi tam ewentualnie ktoś doradził to i owo odnośnie celowania bo to jest priorytet, aktualnie czuje jakbym miał samochód wyścigowy z super silnikiem ale bez kierownicy (celowanie)

 

...a wracając do marzeń...

 

4. Replika Glocka 18 przy udzie z bonusowym magiem :)

5. System łączności

6. ...ale w sumie najważniejsze wciągnąć w ASG moich 3 najlepszych kumpli i stworzyć Hiper Ultra Super Ninja Team ;P hehehe...

Link to post
Share on other sites

@hindus: niestety na razie nawet na szajs mnie nie stać... będę się musiał przyuczyć celowania ze standardowego przeziernika - gorsze, że nie umiem i nie wiem jak ustawić to poprawnie i koniec końców strzelam na wyczucie

Szczerze - celownik w sporej części replik jest dla picu (jest bo w ostrej też był, a to replika ostrej). Bez fest wyregulowanego porządnego HopUpu i precki, bez hi-endowych precyzyjnych kulek, celowanie na przyrządach jest bez sensu. Bo zawieje wiatr i i tak poleci obok. Celuje się po kulkach, trochę jak z pociskami smugowymi - przy nich też obserwuje się tor lotu i na jego podstawie wprowadza korekty.

Link to post
Share on other sites

@hindus: niestety na razie nawet na szajs mnie nie stać... będę się musiał przyuczyć celowania ze standardowego przeziernika - gorsze, że nie umiem i nie wiem jak ustawić to poprawnie i koniec końców strzelam na wyczucie

Olej ten przeziernik skoro nie umiesz czy nie chcesz przez niego celować. Celuj "mniej-więcej" (po lufie jeśli przez przeziernik nie dajesz rady), strzel i obserwuj jak leci kulka (to tzw. celowanie po kulkach), a następnie odkładaj poprawkę i strzelaj drugi raz. Tak robi przynajmniej połowa airsoftowców.

Edytuj: Hindus mnie ubiegł.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

nie bierz tego szajsu ktory poleca Powala, zapomnij o lubawach I innych tego typu kamizelkach. to dobre jest jak idziesz na bal przebierancow, choc przestarzale bylo jak ludzie z drzew schodzili. sam sie zastanawiam nad takim chestem (mowie o tym d3, tmc to nazywa d-mittsu), do jakiegos niskoprofilowego PC. nawet nie musisz miec magazynka zapasowego. kulki, kanapki, woda I jazda.

 

btw, wpisz sobie w google Private Military Contractor. Nie musisz dziekowac. dodatkowo, Classic Army albo Ares robi konwersje gniazd magazynka w g36 na magazynki m4. znow, nie musisz dziekowac. tego typu magi robi 90% firm airsoftowych, wybor jest przeogromny, jakosc rowniez, pelen wachlarz. pzdr.

Link to post
Share on other sites

Jak kamza to w mollach, żeby potem płaczu nie było, że ładownice nie takie jak trzeba i w złych miejscach powszywane. Holenderka to trochę kijowe rozwiązanie, bo przez przerwę na zapięcia na środku odpada masa miejsca do rozmieszczenia sprzętu. Bolączka różnorakich pasów/paso-szelek wciśnięta na siłę do kamizelki. Plus dla niej taki, że całkiem tania i nie rozleci się jak ACMy w podobnej cenie.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
nie bierz tego szajsu który poleca Powala (...)

Czytaj ze zrozumieniem, nie polecałem, napisałem że

niezły byłby
a to chyba różnica. :icon_confused:

W pełni zgadzam się z MrMcentem. Niestety "tanio" to albo niewygodnie i nie zawsze funkcjonalnie, albo "kupa".

Zajrzyj do tematów http://forum.wmasg.pl/topic/30961-konfiguracje-oporzadzenia/ , http://forum.wmasg.pl/topic/98392-konfiguracje-oporzadzenia-czesc-druga/page__hl__%20konfiguracja%20%20oporz%C4%85dzenia , http://forum.wmasg.pl/topic/139862-konfiguracje-oporzadzenia-czesc-iii/page__hl__%20konfiguracja jest co poczytać, ale da Ci to obraz.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej będzie jak pójdziesz na bangle, zobaczysz co inni mają na sobie, co Ci się podoba, a co nie. Popytaj ludzi na miejscu, większość airsoftowców z chęcią "poszpanuje" swoim eq przed świeżakiem. Po prostu sprawdź w akcji czego Ci brakuje i kompletuj to, bo nie ma sensu w ciemno kupować masę sprzętu i później trzymać go po szafach jak stwierdzisz, że jednak jest nie wygodnie.

Link to post
Share on other sites
(...) Po prostu sprawdź w akcji czego Ci brakuje i kompletuj to, bo nie ma sensu w ciemno kupować masę sprzętu i później trzymać go po szafach jak stwierdzisz, że jednak jest nie wygodnie.

Najlepsza rada ze wszystkich dotychczasowych propozycji. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...