Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nadawanie oryginalnych oznaczeń


Recommended Posts

Istnieje wiele replik nawet 1 klasy w tańszych wersjach pozbawionych całości lub części oryginalnych oznaczeń warto by było więc dokonać upgrade.

Czy znacie/stosujecie jakiś patent na nadawanie oryginalnych oznaczeń?

Czy istnieją serwisy zajmujące się takim "tuningiem wizualnym" ?

I chodzi mi o jakieś sensowne pro metody ... bez druciarstwa czyli wypalania gwoździem w plastiku albo żłobienie dłutem w znalu/stali :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Panowie, wielka prośba - zostawmy rozważania czysto teoretyczne :icon_confused:

Prośba o wypowiedzi do ludzi którzy podobne projekty zrealizowali lub też mają jakieś realne doświadczenie.

 

Poza tym nie chodzi wyłącznie o metal (stal,znal, aluminium) ale również o tworzywa sztuczne.

Link to post
Share on other sites

@Said: jakiego typu i stopnia komplikacji (znaki graficzne, litery/cyfry) robiłeś grawery w znalu i abs ? na jakiej powierzchni (prosta, zakrzywiona) ? jaka była grubość ścianki ? czy to były repliki (jakie) ? gdzie to robiłeś ? pokażesz efekty ? Jakby pytanie było proste bym go nie zadawał, a na razie nikt kto próbował podobnych operacji się nie objawił.

Google milczy na ten konkretny temat, a porady w stylu MarcaMaca są tak ogólne, że lepiej nie zaśmiecać nimi wątku, o co już prosiłem.

Link to post
Share on other sites

Moje porady są ogólne bo temat nie wymaga bardziej szczegółowych. W temacie podano Ci dwie firmy (ja podałem adres jednej, Pietracha nazwę drugiej). Jedna z nich na pewno robi grawer w tworzywach sztucznych, a nawet w owocach. Cieżko Ci pojechać do tej firmy i pokazać na czym chcesz grawerować i zapytać? Może jestem naiwny bom nie z Warszawy, ale chyba okolice dworca zachodniego nie są jakimś zadupiem i są względnie łatwo dostępne. Możesz zadzwonić, maila napisać. Możesz sobie nawet wybrać imię osoby z którą będziesz się kontatkował.

Może mamy jeszcze podjechać do Ciebie do domu, wziąć grata, którego chcesz grawerować i w Twoim imieniu się pofatygować? Przejrzałeś Dziecko (piszę "dziecko" bo dorosły już dawno by samemu ogarnął temat, nawet dziadek nie znający się na telefonach czy internetach pojechałby do nich i zapytał) przykładowe produkty tej firmy? Ja przeglądałem i stawiam kilogram kamieni, że ogarną wygrawerowanie logo USMC i napisu "property of US Government" czy co tam na eMkach grawerują. Logo Izmaszu, H&K też raczej nie będzie dla nich jakimś arcytrudnym zadaniem.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Prośba do userów o rady oparte na praktycznym doświadczeniu, a najlepiej zrealizowanych projektach: kolejne kroki, charakterystyka ograniczeń specyfiki materiału i powierzchni na którą nanoszony jest znak, ewentualne limity związane z wykonaniem znaków o dużej szczegółowości, rekomendacje "grawerów" oparte na ich jakości i cenie, zdjęcia, itp.

 

@seger: a na czym i jaki znak grawerowałeś ?

 

@MarekMac: Twoje googlowe rady są teoretyczne i dość ogólne więc nie musisz już ich powtarzać. Zaś co do "dziecka" kolego, to założę się o cały Twój i swój szpej, że jesteś dla mnie młodzieżą, więc sarkazm sobie też daruj bo nic nie wnosi.

Link to post
Share on other sites

Prośba do userów o rady oparte na praktycznym doświadczeniu, a najlepiej zrealizowanych projektach: kolejne kroki, charakterystyka ograniczeń specyfiki materiału i powierzchni na którą nanoszony jest znak, ewentualne limity związane z wykonaniem znaków o dużej szczegółowości, rekomendacje "grawerów" oparte na ich jakości i cenie, zdjęcia, itp.(...)

Czy na prawdę, kolego młodzieńcze, tak trudno wybrać się do grawera i zapytać na miejscu?

Tutaj tylko można teoretyzować, nie lepiej zbliżyć się do praktyki?

Chyba, że jak napisał Marek, chciałbyś, żebyśmy to zrobili za Ciebie...

Praktycznie każdy grawerunek i na każdym materiale jest do zrobienia, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić, a na to najlepiej odpowie Ci konkretny rzemieślnik.

Link to post
Share on other sites

Odpowiem sobie sam, na podstawie rozmowy z http://www.grawerowanie-laserowe.pl/ gdzie trafiłem po kliku telefonach i gdzie wiedzieli o czym mówię. Podobno grawerują zarówno na broni ostrej i zdarzają im się również repliki.

Metoda: grawerowanie laserowe, czyli wzór powstaje w wyniku stopienia materiału bazowego, rzadko powstaje wgłębienie, częściej pojawia się wybrzuszenie lub tez pozostaje płaska powierzchnia

Materiały: nie ma istotnego znaczenia czy to znal, stal czy abs, różnicuje się temperaturę promienia lasera, jednakże mogą powstawać różne/niekontrolowane efekty odcienia

Kolor: brak możliwości nadawania koloru, czasem można regulować odcienie szarości (patrz też wyżej)

Trwałość: bardzo duża, do usunięcia niezbędne szlifowanie

Kształt powierzchni: ma znaczenie ze względu np. na "soczewkowanie", oczywiście najłatwiej nanosić grawerunek na powierzchniach płaskich i jednolicie okrągłych np. obracając ją jak walec

Procedura: najpierw przyjść w celu konsultacji i pokazać replikę, a wcześniej przesłać emailem plik (najlepiej wektorowy) ze wzorem grawerunku

Koszt: np. logo 3x3 cm, bez udziału grafika (może być konieczność modyfikacji pliku z wzorem) ok 40 zł

A tak to zapewne może wyglądać w praktyce.

http://youtu.be/q6HkmpNLNi4

http://youtu.be/BCQD8Xkt24I

Gdyby komuś się udała podobna operacja prośba o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Edited by 3kor
Link to post
Share on other sites

Nie włazi tylko jest, tak jak inni.

Pyta najpierw o praktyczne doświadczenia.

Z braku informacji zbiera je od rzemieślnika i publikuje.

Masz lepszy pomysł?

Poz co w ogóle ta gadka skoro nic nie wnosi.

Proponuje kolegom EOT dopóki nie objawi się tutaj ktoś z własnym ciekawym projektem.

Link to post
Share on other sites

Bo kombinacji materiał-faktura-kształt-wzór-metoda są tysiące? Ok, czekaj na info od ludzi, do zobaczenia za kilka lat, ja tymczasem chcąc zrobić sobie grawerkę, zaniosę i replikę i wzór do grawera. On dobierzę tą trafną kombinację od ręki.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

W punkcie ksero I REKLAMY mieli grawer laserowy. Minus taki że grafik zamknął mi prostokąt przy oznaczeniu na ogień ciągły, i mam coś co wygląda jak oznaczenie serii 3 strzałów. Gieta to CM.003 (czyli nieco inny plastik, nylon podobno, wa każdym razie cięższy i mocniejszy), wyszedł w tym rowek o trójkątnym przekroju, około 0.5 milimetra głębokości, chropowaty w środku, łatwy do wypełnienia farbą.

Najpierw dałem im gniazdo magazynka na próbę co by ustalili moc lasera w niewidocznym miejscu.

 

A kolega 3kor niech zrozumie na jakiej zasadzie działają internetowe fora i społeczności, bo widzę że ma z tym pewne problemy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...