Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Matce tym razem pomoc potrzebna :)


Recommended Posts

Jak w tytule.

Mam syna lat prawie 10, który jest bardzo napalony na strzelanie. Wiem, wiem, to niepedagogiczne.

Kupiłam mu H&K G36c (m85) DE, bo takie coś polecił mi pan w sklepie jako dobry wybór jakości do ceny. Też mi bardzo zależało na tym, żeby broń była lekka, bo to jeszcze jest maluch i to w dodatku chudy więc karabin nie może ważyć 10% jego wagi. Dziecko postrzelało w ogródku (zadowolone), poszło na strzelankę w budynku i wrócił prawie z płaczem, że mu kulki zbyt blisko latają i on woli pistolet (kolega ma pistolet). Obiecałam kupić nową broń na urodziny. Chciał Glocka takiego jak ma kolega na gaz z blowbackiem, ale przeraził mnie ten ruchomy zamek, palec sobie przyciął, pan w sklepie tłumaczył, że broń trzeba czyścić... Po konsultacji z panem w sklepie oraz przymiarkami do ręki (małej) dziecka wybraliśmy Glocka CM.030. Kupiłam go potajemnie - jeździ w bagażniku, czeka na urodziny.

Wszystko byłoby OK, ale ten glock ma 200fps czyli znów może się okazać, że za mało, choć dziecko strzela w budynku. Mam jednak wątpliwości czy dokonałam dobrego wyboru czy może tego glocka zwrócić i kupić coś innego.

Po dzisiejszej strzelance już niestety H&K przestało istnieć. Przy okazji przestrzegam przed kupnem tego g... Dziecko mówi, że karabin najpierw strzelał bez kulek, ale jak przełączył na ogień ciągły i przestrzelił, pokręcił tym pokrętłem to strzelał. Zacinał mu się w taki sposób co jakiś czas. Do domu wrócił z popsutym karabinem w którym stopiły się kable zasilające. Musiała powstać gdzieś bardzo wysoka temperatura i kable przyspawały się do tej zdejmowanej części gdzie jest bateria. Dodatkowo po drodze ułamała się lufa. Postaram się jutro zamordować sprzedawcę z okazji doradzenia mi tego badziewia, ale to będzie jutro.

No i teraz co mam zrobić/kupić/wymienić?

1. Dać mu na urodziny tego Glocka CM.030 i liczyć że będzie zadowolony?

2. Raczej nie liczyć na zadowolenie, bo Glock go też rozczaruje i oddać tego Glocka a wybrać coś innego?

3. Zostawić mu Glocka i za jakiś czas kupić mu coś innego fajnego?

 

Co ewentualnie kupić, na co wymienić tego Glocka? Dziecko strzela w budynku (raczej nie będzie strzelał w lesie). Broń musi być lekka, ale nie plastikowy bardziew, bo to dziecko i znów może uderzyć lufą. Max 350fps bo takie są wymogi strzelanek w których bierze udział. Czy ma być elektryczny czy gazowy? Jeśli gazowe trzeba jakoś czyścić czy coś, to on jest na to za mały, a ja mu czyścić nie będę, wystarczy że gotuję, zmywam i piorę :icon_wink:

 

No i jeszcze chciałabym zachować rozsądek cenowy, bo wąż w kieszeni syczy.

Edited by krasnoludka
Link to post
Share on other sites

To stara szkoła i tam strzelają. On jest tam najmłodszy, twierdzi, że ma najgorszy karabin i celuje w tułów a kulka leci pod buty. Nie wiem czy to w 100% prawda czy tak tylko jęczy bo usłyszał że ten karabin ma 150fps a chłopaki mają więcej. Ja tam bym się z Glocka cieszyła, ale nie wiem jak z nim będzie. Mnie się to H&K podobało, sama sobie postrzelałam do butelek w ogródku i było fajnie. Niestety H&K nie żyje po 2 strzelankach. Badziew okropny.

Edited by krasnoludka
Link to post
Share on other sites

A ja sugeruję, żeby syn poczekał jeszcze z 5-6lat, nazbierał pieniędzy i wtedy kupić mu normalną metalową replikę. W tym wieku będzie już wiedział czy chce się tym zajmować, czy nie. Kupowanie 10- letniemu dziecku ciężkiej repliki faktycznie mija się z celem, a znając "zdolności" dzieci, nawet taka mogłaby zbyt długo nie posłużyć

 

Może lepiej gdyby dziecko wybrało się z swoim ojcem od czasu do czasu na jakieś komercyjne pole asg/paintball - pod okiem rodzica na pewno zabawa będzie bezpieczniejsza niż bieganie po budynku ze swoimi rówieśnikami. Rodzic zobaczy umiejętności dziecka i określi jego "dojrzałość"(?) (inne słowo nie przychodzi mi na myśl) do takich gier.

Link to post
Share on other sites

To są strzelanki organizowane dla dzieci przez dorosłe osoby zajmujące się ASG, to nie jest tak, że dzieciaki same ganiają po szkole i to bez opieki. To są strzelanki tematyczne, opracowane scenariusze itp. Zabezpieczenie jest traktowane bardzo serio. On nie poczeka 5-6 lat bo chce już, zakochał się w tym.

 

A macie pomysł dlaczego w tym H&K kable dostały tak wysokiej temperatury, że przylepiły się na amen do obudowy na baterię? To były kable od strony karabinu, nie te od strony baterii.

Edited by krasnoludka
Link to post
Share on other sites

Ma dobre gogle zintegrowane z maską uvexa, ma mundur, porządne rękawice. Kulki mu kupiłam takie http://www.taniemilitaria.pl/kulki-madballs-015g-2666-szt-p-3246.html#.VJdrRl4Bc bo takie polecił pan w sklepie jak kupowałam broń. Jakie kulki są dobre? Czy tą broń szlag trafił od tych kulek?

 

Tych dorosłych osób na strzelance jest wystarczająco i są ściśle określone zasady, których te dzieci bardzo przestrzegają.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Kobieta nie wie co kupić a wnioskując z wypowiedzi bardzo dobrze zna tematykę.

Ludzie opanujcie się. Po wczorajszym popsuciu się H&K poczytałam trochę m.in na tej stronie. Żałuję że tak późno i dotychczas kierowałam się pomocą pana z jednego sklepu z bronią :(.Dziecko od października strzela z innymi dzieciakami w strzelankach organizowanych dla dzieci. Proszę bardzo to ostatnia strzelanka http://www.serrator.pl/asg/ Niestety H&K nie przeżył jej i zastanawia mnie dlaczego kable się stopiły i przyspawały do obudowy. Pokazać zdjęcia, czy też nie wierzycie?

Link to post
Share on other sites

Ja panom w sklepach nie ufam. Z reguły chcą się pozbyć tego co mają na stanie a szczególnie tego, co im zalega i nie chce się sprzedać. Jak się trafi jeleń, który nie rokuje że zostanie stałym klientem to największe g... pocisną jako super hiper sprzęt.

Jak się kable stopiły to gdzieś się zrobiło zwarcie.

Link to post
Share on other sites

Czyli jestem jeleń, a wydałam w tym sklepie już sporo i byłabym (sądząc po zapale młodego) stałym klientem. Te kulki którymi strzelał są też do bani?

Podpowiedzcie gdzie kupić mundur na 152cm za sensowne pieniądze i w sensownej jakości. Dziecko dostało jakiś czas temu od babci, jak jeszcze nie brał udziału w strzelankach mundur z naszywkami w środku mil-tec i jest już niestety dla niego za mały. Materiał jest fajny i gruby, tylko moje dziecko jest chude i te spodnie są za szerokie nawet jeśli teraz są przed kostkę.

Link to post
Share on other sites

Krasnoludka, jesteś jedną z niewielu osób, które pytają w tym dziale, a coś wiedzą - plus dla Ciebie. Może ten temat to i fake, ale trudno - pomogę bo liczę na uczciwość ludzką, a i przyjemniej się pomaga osobie ogarniętej.

 

Przede wszystkim, nie słuchaj panów w sklepach. Rzadko kiedy zdarzają się sprzedawcy, którzy się znają i dobrze doradzają.

 

1. Dać mu na urodziny tego Glocka CM.030 i liczyć że będzie zadowolony?

2. Raczej nie liczyć na zadowolenie, bo Glock go też rozczaruje i oddać tego Glocka a wybrać coś innego?

3. Zostawić mu Glocka i za jakiś czas kupić mu coś innego fajnego?

Wszystko zależy. Czy możesz tego Glocka jeszcze zwrócić bez straty pieniędzy (czyli odzyskasz 100% wkładu)? Jeśli go zwrócisz będziesz miała 200zł. Ile do tego mogłabyś dołożyć? Jeśłi udałoby Ci się uzbierać 350-400zł to można już śmiało brać coś w miarę porządnego. I tu można iść trzema drogami:

- MP 5 Galaxy (najmniejsza, najleższa, najtańsza, ale i najgorsza z wypisanych przeze mnie - nie jest to zła replika, ale są lepsze),

- G36 JG/GFG/Boyi - najlepiej Boyi - tu na promocji,

- Kałasz - CM 028/031 lub coś z serii RK Boyi - lepiej wybrać RK, ale Cyma też nie jest zła. Ma gorszą obudowe (brzydką i niezbyt wytrzymałą, ale jeśli się szanuje to wytrzyma pare lat, w strzelaniu nie ustępuje pola dla Boyców).

Z tych powyższych osobiście wybrałbym Kałasza bo po prostu lubię ten kształt. Patrząc obiektywnie wachałbym się między RK Boyi a G36 Boyi. Tu przykładowo RK 01. Obie repliki (i Gieta i RK) są względnie lekkie i poręczne (składana kolba). Gieta posiada szyny na które można w przyszłości doczepić akcesoria (np. kolimator - taki rodzaj celownika). Aha, do wymienionych replik warto kupić kulki o masie 0,25g (do Galaxy mniej - 0,2 lub 0,23), nie wiem jakiej jakości są te kulki, które kupiłaś, ale polecałbym G&G - troche kosztują, ale warto.

Jeśli nie ma szans na dołożenie do czegoś lepszego to zostaw tego Glocka, a kiedyś w przyszłości kupić coś lepszego (Glocka zostawić na broń boczną). Tu byłaby szansa na dobrą metodę wychowawczą - "synu, damy ci 200zł na replikę, ale resztę musisz zarobić w ferie czy wakacje" - odśnieżanie chodników przed domkami jednorodzinnymi, grabienie liści, koszenie trawy. Mały nauczy sie szacunku do pracy i pieniądza (raz, że pracę nie tak łatwo znaleźć, a i kasa lekka nie jest), a i domowy budżet nie ucierpi mocno.

 

O fpsach słów kilka - Chłopaki pisali, że 350 to za dużo dla dziecka. Wg mnie jeśli ma mózg to nie jest to jakaś za duża wartość. Jeżeli potomek sprawnego mózgu nie ma to i 200 będzie za dużo bo komuś zrobi krzywdę (oczywiście nie taką jak z 350, ale jednak krzywdę). Najlepiej zrobić mu test dupy (tylko niech to zrobi tata albo kolega bo mama może nie znieść widoku) - z 20 metrów strzelić mu w plecy/zadek. Jeśli uzna, że nie boli mocno to zmniejszyć odległość do 15 metrów. I tak zmniejszać odległość aż do momentu w którym mały stwierdzi, że boli za mocno. Zapamięta tą odległość i nie będzie strzelał z takiej do przeciwników z takiej odległośći.

 

Mundur narazie olejcie - szkoda kasy. Mały rozmiar ciężko znaleźć, a syn zaraz pewnie wystrzeli w górę i będziesz kupowała po 2 mundury rocznie (bo co chwila, a to za mały na wzrost, a to w pasie, a to w barach itd.). Dodatkowo kupuj albo produkty renomowanych firm (które są drogie - czasem droższe niż ww. repliki) albo z demobilu - mundury używane przez wojsko są wytrzymałe. Jeśli chcesz tanio, a dobrze to szukaj mundurów w DPM (kamuflaż wojsk brytyjskich i holenderskich) lub we Flecktarnie (kamuflaż niemiecki). Używane mundury w DPMie czy Flecku są wytrzymałe i tanie (komplet - bluza/kurtka + spodnie - za mniej niż 50zł można wyrwać). Polecić mogę z własnego doświadczenia sklep Armyworld.pl, a inni dobrze wypowiadają się też o Art-Foxie.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Chłopak ma 10 lat, taki kałach może mu nieco ciążyć zwłaszcza, że np. cyma 028 nie jest za dobrze wyważona. No, można pomyśleć ewentualnie nad betą specnaz, aczkolwiek moim zdaniem z propozycji MarkaMac dobra będzie gieta lub jeszcze lepiej MP5. Młody gra cqb, więc im krócej z przodu tym lepiej.

 

A tak ogólnie: fakt, temat pachnie podpuchą ale jeżeli faktycznie 10-latek pod opiekuńczym okiem osób starszych gra w asg to bardzo fajnie. Zdobędzie jakąś tam świadomość na temat przedmiotów broniopodobnych, a im więcej świadomych obywateli tym lepiej. 8-latki strzelają w IPSC to on może strzelać plastikiem. :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Dzięki Ci wielkie MarekMac :). Dam mu jednak tego Glocka jeśli piszecie, że do budynku wystarczy. Poczytałam już trochę wczoraj i właśnie skłaniałam się ku MP5 Galaxy w jakiejś przyszłości niedługiej, tylko nie wiem jak z wytrzymałością, bo jest plastikowo-metalowa, z drugiej strony metalowego nie da rady dźwigać. Jeśli chodzi o budżet, to nie chcę kupić badziewia, ale też nie chcę żeby młodemu się we łbie przewracało. Te kolejne polecane przez Ciebie mają więcej niż 350fps a z takim go nik na strzelankę nie wpuści. Oni tam mierzą prędkość przed strzelaniem.

Tego H&K mam odesłać do sklepu i mam nadzieję, że go naprawią/wymienią albo oddadzą kasę z okazji tych stopionych kabli. Dla mnie to niezrozumiałe, że po wystrzeleniu 1/2 opakowania kulek szlag go trafił. Przecież nawet chiński bardziew powinien wytrzymać dłużej. Tylko, że młody jak biegł powiedzieć, że mu karabin nie strzela, wywalił się i uderzył lufą o ścianę i mu kawałek lufy odpadło. Boję się, że teraz będzie, że kable się stopiły bo lufa odpadła.

Bardzo przepraszam, że wywołuję taką sensację, bo jestem kobietą i do tego coś poczytałam. Nie do było moim zamiarem. Dziękuję za namiary na mundury.

 

... cqb, więc im krócej z przodu tym lepiej.

.... 8-latki strzelają w IPSC to on może strzelać plastikiem. :icon_mrgreen:

To teraz wyjaśnijcie proszę co to jest IPSC i cqb, bo teraz idę zająć 10-latka + koleżankę i kolegę pieczeniem pierników :) i nie mam czasu na grzebanie w wyszukiwarce.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na pojemność magazynka w tym Glocku, 29 kulek w porównaniu do calego hi-capa może go trochę zawieść. Z mojej strony polecam Ci galaxiaka, bo do celów wytypowanych przez Ciebie nada się znakomicie. Plastik wytrzyma o ile nie nikt nie będzie tym kopał rowów.

Pozdrawiam

Sandro

Link to post
Share on other sites

IPSC to sport strzelecki polegający z grubsza na bieganiu po torze i strzelaniu do celów na czas :icon_smile:

 

 

CQB (Close Quarters Battle) to to co robi młody, czyli walka na krótkich dystansach :icon_smile:

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites

Kup RK01 + poproś sklep o wsadzenie sprężyny M90- da to ok 300 FPS. Replika jest stalowo znalowa (stop cynku i aluminium, popularnie zwana gównolitem), do tego producent dorzuca nawet dobre zawieszenie, więc nawet jak replika młodemu upadnie, to masakry nie będzie. Ważne, alby kupować kulki odpowiedniej wagi dobrych firm (G&G, Madbull, 5.95, Guarder), bo one są najtańszym tuningiem repliki.

Link to post
Share on other sites

13 lat temu (w wieku 10 lat :icon_wink: ) dostałem od Taty na urodziny swoją pierwszą replikę (walther p99 hfc). Praktycznie od razu brałem udział w małych, kameralnych "strzelaniach" z grupą podobnych do mnie dzieciaków. Znam więc realia i potrzeby tej grupy użytkowników replik :icon_razz:

 

Czasy się zmieniły, nikt już nie używa sprężynowych replik (oprócz snajperów :icon_wink: )

 

Mimo wszystko, osobiście uważam, że dla 10cio latka mp5k galaxy może być lekką przesadą. Glock AEP będzie perfekcyjny. W budynkach nie ma znaczenia czy ma to 200fps (glock) czy 315fps (mp5k galaxy) bo dystanse na jakich strzela się w budynkach są mniejsze niż zasięg maksymalny obu tych replik a swoboda manewrowania w korytarzach/pokojach jest zdecydowanie większa w przypadku glocka (szczegolnie dla młodego, małego człowieka :icon_wink: .

 

Nie wspominając nawet o bezpieczeństwie. Strzał z takiego glocka nie zrobi nikomu krzywdy nawet z 1m. Moje Mp5k ze swoimi 315fpsami podczas niefortunnych akcji w budynkach zostawiło już nie jednego solidnego krwiaka na nodze i całkiem sporą dziurę we froncie g36 jg.

 

Gdyby decyzja leżała w moich rękach podarował/kupiłbym mu:

 

AEP'a (glock - którego masz w bagażniku)

kulki 0.12g (w budynkach nie ma wiatru a 0.12g będą latały szybciej od 0.2g)

2-3 dodatkowe magazynki i ewentualnie baterię

kaburę udową dla klimatu :icon_wink: (najtańsze modele można kupić nowe za dosłownie 30zł)

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

Przy kulkach to bym został 0.20. Lżejsze są mniej przewidywalne. Kabury udowej nie polecam. Jestem prawie 2 metrowym chłopem i własnie tania kabura, to była najgorsza lipa z jakiej korzystałem. Nie wyobrażam sobie dzieciaka ze wzrostem do 150cm korzystającego z kabury udowej. Będzie mu zwisać na kolanie i przeszkadzać w ruchu. Albo kabura na pas, albo nic.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...