Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta do karabinu M4?


Recommended Posts

Witam!

 

Przymierzam się do zakupu jakiejś lunety do mojego M4 w cenie do 300zł. Ogółem plan ten zrodził się w mojej głowie po kilku-kilkunastu strzelankach, gdy nie mogłem rozróżnić przeciwnika od sojusznika :D Chyba każdy wie, jak ciężko rozróżnić swoich od wroga, gdy każdy ma podobny mundur, jak nie taki sam nawet. No i tutaj kieruję się do Was z pytaniem, gdyż sam nie posiadam takiej wiedzy - czy luneta w tym przypadku to dobry pomysł i czy taka do 300zł wystarczy? Strzelam się zazwyczaj w odległości +50m w lesie. Często nie widzę nawet jak daleko dolatują moje kuleczki i czy zrobić jakieś korekty (uroki celownika mechanicznego). Jaki zoom byłby w takiej sytuacji najodpowiedniejszy? Może podrzucicie jakieś ciekawe modele?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jeśli już konieczna optyka to lepiej zainwestować w ACOGa z 4x przybliżeniem. Do 300 zł coś kupisz.

Luneta typowo snajperska średnio będzie pasować estetycznie i praktycznie na karabinek. A i nie ma co przesadzać z przybliżeniem, sporo osób korzysta z 4x powiększenia i jest to bardzo korzystne. Nie za dużo, nie za mało.

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites

Ok, w sumie luneta to taki tylko pierwszy pomysł, zawsze można kupić coś innego, tylko żeby spełniało swoją funkcję :icon_smile: Gorzej będzie jeśli 4x przybliżenie okaże się za duże/małe dla mnie. Nie miałem okazji sprawdzać ACOGa osobiście i nie wiem jak to będzie gdy już go założę na karabin.

Edited by LikeIt
Link to post
Share on other sites

Najlepiej jak się przejdziesz do jakiegoś sklepu, zobaczysz, przyłożysz oko, porównasz.

Ja widzę dwie opcje. ACOG x4, lub Eotech 552 + Magnifier.

 

Edit: No tak, kolega wyżej napisał to samo :P Nie doczytałem.

Edited by ColtS
Link to post
Share on other sites

Taniej chyba wyjdzie jakiegoś ACOG wyrwać co nie? :) Tak do 300zł, bo z tego co patrzę to nie będzie mnie stać na taki zestawik Eotecha i magnifiera :)

 

A tak wgl. to przy celowaniu przez ACOG trzeba zamykać 1 oko, czy da radę celować podobnie jak z kolimatorem (tak, wiem, jestem słaby jeśli chodzi o optykę, ale nigdy nie miałem tego w rękach)? A i polecilibyście jakiś ciekawy model czy chociaż sprawdzoną firmę? Nie chce kupić jakiegoś bubla od najgorszych chińczyków :) Czasem warto nawet troszkę dopłacić żeby tylko nie wziąć dziadostwa.

Link to post
Share on other sites

OK, kwestia sposobu celowania została rozwiązania, teraz doradźcie mi co kupić, bo teraz to już 3 propozycje miałem :icon_biggrin: Gdzie 2 Polaków tam 3 różne zdania. Jakieś wady, zalety różnych rozwiązań? Ogółem byłem nastawiony pod ACOG-a ale skoro macie lepsze pomysły to słucham :icon_smile:

 

Odnośnie tych lunet od Delty to chyba nie będą tak fajnie wyglądały na M4 jak np. na typowej snajperce, jestem raczej nastawiony na coś innego.

Edited by LikeIt
Link to post
Share on other sites

A jak ma się przełożenie na jakość lunet z tej samej firmy tylko że tańszych?

A i mam jeszcze kilka pytań, więc nie będę się rozdrabniał na kilka postów. Tak więc, czym różnią się tak pokrótce te serie lunet celowniczych (Titanium, Classic, Entry) i która najlepiej nadaje się do ASG? A i pytanko typowo praktyczne, czy z użyciem takich lunet, prościej jest określić kierunek lotu naszych kuleczek i czy dolatują one do celu (chodzi mi tu np. o to, że często gdy wydaje mi się iż gość ewidentnie "dostał" tak na prawdę nie jest i nie wiem czy ja jestem ślepy czy gość jest terminatorem :icon_smile: )? A i na koniec - czy należy kupować do nich jakieś plastiki zabezpieczające przed stłuczeniem, czy nie trzeba się o to martwić?

Edited by LikeIt
Link to post
Share on other sites

DOE jest ok do asg i wiatrówek a na pewno lepiej wykonana niż kopie acogów, ale jak bym miał wydać tyle ile trzeba dać za dobrą kopię acoga to wolę kupić DOCa bo mam celownik a nie produkt optyko podobny.

 

Zresztą wybieraj między lansem, skutecznością, lansem z skutecznością.

Link to post
Share on other sites

Lans też jest ważny, lecz nie tak bardzo jak użyteczność, lecz prosiłbym o wytłumaczenie mi kilku kwestii o których wcześniej napisałem. A i może podrzucicie jakieś modele tych ACOG-ów (300-400zł) jeśli ktoś z Was posiada takowy i może polecić? Nie będę krył tego - luneta<ACOG w kwestii wyglądu, a powiększenie 4x nie powinno być za duże lub za małe nieprawdaż?

Link to post
Share on other sites

Delta ma od 3-9 powiększenie.

DOE - seria budżetowa, ale jasna i dobrze wykonana

DOC - już całkiem jasna optyka i lubi być na tubusach 30mm i azocie

DOT- klasa sama w sobie, optyka jasność, rozdzielczość obrazu, przeważnie 30mm i azot

Jeśli masz kasę to nawet bym się nie zastanawiał i brał DOT i śmiał się z ludzi wieczornym strzelaniem, którzy twierdzą że DOE=DOT i nie ma różnicy w asg jest ty będziesz po zmierzchu widział dalej dobrze cel w ładnej rozdzielczości a reszta no cóż ciemną plamę.

 

Jak masz białe kulki to zobaczysz czy kulka trafiła przeważnie.

Do celownika obowiązkowo zatyczki ochronne nie tyle przeciw kulkami a po to aby chronić przed atmosferą i syfem w powietrzu.

 

Na koniec, a se kup tego acoga jak tak fajnie wygląda, przepłać w pizdu, płacz że nie ma deklarowanych 4x, narzekaj że nawet DOE ma lepszą jasność i rozdzielczość.

Link to post
Share on other sites

U Lesia zapłaciłem znacznie mniej niż 380 zł :D

 

Mój acog ma specyficzne matowe wykończenie, przypominające powłokę teflonową.

Jakiś tam biały napis Trijicon ACOG jest.

Na górze są mechaniczne przyrządy celownicze.

Dokupiłem se flash killera.

Co mam więcej pisać? Fajnie się z niego celuje i obserwuje teren. Nieraz dzięki niemu ujrzałem coś, czego gołym okiem bym nie zobaczył.

Nie wiem czy ma deklarowane 4x powiększenie ani jak się to sprawdza, ale "na oko" wydaje się właśnie takie. Jak jednym okiem patrzę przez acoga, a drugim bezpośrednio na coś, to dany obiekt wydaje się właśnie około 4 razy większy przez acoga.

Link to post
Share on other sites

Moglibyście mi tak na koniec polecić jaki ACOG kupić? Celować bardziej w ebay czy lepiej coś od nas z allegro? W większości sklepów nic nie ma, natomiast na allegro znalazłem:

http://allegro.pl/ac...4926136986.html

http://deltashop.pl/...-dot-sight.html

http://allegro.pl/luneta-typu-acog-4x32-z-kolimatorem-doctor-nowa-i4947124392.html

Możecie mi coś powiedzieć na temat tych lunet? Z jakiej firmy najlepiej brać? Czy Docter to dobre rozwiązanie i lepiej troszkę dopłacić zęby go mieć?

 

Nie oczekuję super jakości jeśli ma mi to służyć tylko do ASG. Nie strzelamy przecież z karabinów wyborowych żeby brać lunety za 1000$ nie sądzicie?

Edited by LikeIt
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Podłączę się pod temat, żeby nie tworzyć nowych wątków.

Czy ktoś miał do czynienia z lunetą z linku:

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Vpoint-1-25-5x26A-riflescope-30mm-One-Piece-Weaver-Mount-for-AR-M4/32277432825.html

Waham się między wyżej wymienioną a DOE:

http://www.srut.pl/p...id_product=810.

Będę wdzięczny za opinie.

Edited by Ubald
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...